Jump to content
wirtz

Daca ai 2 conturi de Adsense poti pune mai mult de 3 reclame pe acelasi site?

Recommended Posts

Salut,

M-am tot uitat pe marile siteuri de presa si nu numai. Am observat la unele pana si 6 reclame insa majoritatea detin 5 si minim 4.

Regula Adsense este de maxim 3. Acum stau si ma intreb... daca doresc sa pun inca un cont? Spre ex al unui prieten, pot avea probleme? Mi-e sila sa tot intreb sau sa ma uit pe google products forum deoarece toti is marsavi. Hmmm.

Uite ca acum mi-a venit ideea sa ma uit in cod pe siteurile de presa sa vad daca au toate reclamele acelasi cod de publisher insa totusi nu as vrea sa incalc politica. Poate exista baieti pe aici care stiu mai bine cum stau lucrurile si care folosesc asa ceva de o perioada mai lunga.

Ms anticipat pt pareri.

Link to comment
Share on other sites

Ideea cu adsense sta in felul urmator. Dupa un anumit prag sau anumite sume castigate poti alege in a avea un manager de cont.

a1, protv, rol si lista poate continua fiecare au un manager ce stabileste un fel de regulament intern intre google si website pentru a se face anumite exceptii.

Ei se ocupa cu maximizarea CPC-ului, ei pot sa iti tina contul alive in anumite situatii care pentru un webmaster obisnuit s-ar inchide in secunda 2, ei pot stabilii daca poti utiliza mai mult de 3 bannere pe pagina si asa mai departe. Din surse, acel manage are un procent din castiguri.

Link to comment
Share on other sites

Ideea cu adsense sta in felul urmator. Dupa un anumit prag sau anumite sume castigate poti alege in a avea un manager de cont.

a1, protv, rol si lista poate continua fiecare au un manager ce stabileste un fel de regulament intern intre google si website pentru a se face anumite exceptii.

Ei se ocupa cu maximizarea CPC-ului, ei pot sa iti tina contul alive in anumite situatii care pentru un webmaster obisnuit s-ar inchide in secunda 2, ei pot stabilii daca poti utiliza mai mult de 3 bannere pe pagina si asa mai departe. Din surse, acel manage are un procent din castiguri.

Si cum ajungi sa discuti cu acel manager ? astepti sa te contacteze el sau cum se procedeaza ?

Link to comment
Share on other sites

Daca tot suntem in tema vreau sa stiu daca google imi permite sa fac mai multe ads-uri pentru mai multe site-uri dar pe acelasi cont adsense. (20+ site-uri)

da, poti pune reclame si pe 100 de siteuri. Dar, toate trebuie sa respecte politicile adsense altfel mai devreme sau mai tarziu iti vor da disable la cont

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...