Jump to content
go_sword

Windows Admin Password :)

Recommended Posts

mersi de program , am testat pe userul de la calc la mine , merge perfect :) am pus eu niste chart-uri si am lasat ultimele 4 sa le gaseasca si la gasit relativ de repede dar ma gandesc ca daca bifez si celelalte optiuni respectiv , alea cu caps lock si semnele dureaza o groaza de timp sa gasesti o parola , dar fiind bruteforcer e normal , oricum gg tool ;) 10x

Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare....cum as putea sa schimb parola la un calc aflat in retea?....adik la lab de info la sc as vrea sa schimb parola la altu ....cum fac? merge cu prog asta? si cum?

stai in mm de ratat ! Si pentru ce ai schimba tu parola la laboratul de informatica de la o masinarie ? Ca se te dai apoi smecher in scoala "hai sa`mi bag pola is ala d`a schimbat prolele , marele hacker".

Mai termina-ti dreacu` odata cu prostiile astea de copii ratati si laudarosi.

Link to comment
Share on other sites

am si eu un sfat ... ophcrack ... io zic ca isi merita toate diplomele :)

acopera 99.9% din 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

si iti gaseshte plaintext`u la "parola" (la hash) in mai putin de 5 min ... deci net superior de orice bruteforcer sau ce folositi voi ... aku ... sa zicem la scoala nu prea ai cum sa spargi :P da poti da un dump (pwdump6) si te duci frumos acasa si te uiti putin la hash ;)

personal prefer cain and abel :X

apropo pt cei care nu stiu ce ii ophcrack uitati cateva linkuri utile :

ophcrack.sourceforge.net/

en.wikipedia.org/wiki/Rainbow_table

***.foofus.net/fizzgig/pwdump/

***.oxid.it/projects.html

hashul de la admin presupun k vorbiti de LM nu? daca da atunci ... voi va jucati usor :P pt ca are lan manageru` are o mica vulnerabilitate: poate fi "spart" in doua...deci un o parola de 14 caractere poate fi "sparta" in 2 de 7

(hashul impartit in doua apoi cautat in tabelele rainbow sau bruteforce :D)

si inca cv : dak nu aveti drepturi de admin atunci puteti folosi LiveCD-ul lor

apropo ... primu meu post :) pe forumu acesta, va salut pe toti !

frumos site ;)

edit : in fata fiecarui link puneti h t t p : / / iar in loc de *** w w w

edit2 : pt cei care nu au inteles : sparge 99.9% din parolele care contin literele si cifrele alea de sus de lungime cuprinse intre 1-14 ;)

Link to comment
Share on other sites

am si eu un sfat ... ophcrack ... io zic ca isi merita toate diplomele :)

acopera 99.9% din 0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

si iti gaseshte plaintext`u la "parola" (la hash) in mai putin de 5 min ... deci net superior de orice bruteforcer sau ce folositi voi ... aku ... sa zicem la scoala nu prea ai cum sa spargi :P da poti da un dump (pwdump6) si te duci frumos acasa si te uiti putin la hash ;)

personal prefer cain and abel :X

apropo pt cei care nu stiu ce ii ophcrack uitati cateva linkuri utile :

ophcrack.sourceforge.net/

en.wikipedia.org/wiki/Rainbow_table

***.foofus.net/fizzgig/pwdump/

***.oxid.it/projects.html

hashul de la admin presupun k vorbiti de LM nu? daca da atunci ... voi va jucati usor :P pt ca are lan manageru` are o mica vulnerabilitate: poate fi "spart" in doua...deci un o parola de 14 caractere poate fi "sparta" in 2 de 7

(hashul impartit in doua apoi cautat in tabelele rainbow sau bruteforce :D)

si inca cv : dak nu aveti drepturi de admin atunci puteti folosi LiveCD-ul lor

apropo ... primu meu post :) pe forumu acesta, va salut pe toti !

frumos site ;)

edit : in fata fiecarui link puneti h t t p : / / iar in loc de *** w w w

edit2 : pt cei care nu au inteles : sparge 99.9% din parolele care contin literele si cifrele alea de sus de lungime cuprinse intre 1-14 ;)

Pff e normal sa termine bruteforceul repede, dupa ce zici tu are 62 de caractere. Dupa o mica matematica iti dai seama ca pentru a sparge o parola de 10 caractere are nevoie de 62 la 10 cicluri ceea ce e mult mai rapid decat 2 la 80 (daca s-ar fi folosit absolut toate combinatiile binare).

Link to comment
Share on other sites

Ah la naiba, acum am vazut :D, ma refeream la programul postat prima data care facea bruteforce nu rainbow tables.

uploadeaza si tu un link pt programul de care se vorbea in primul post cel care face bruteforce atat de rapid.pls

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...