Jump to content
Maximus

[RST] Anti Desktop-Lock v3

Recommended Posts

ce sa testam ? rdp-urile , da au desktop locker pus , iar maximus se pare ca nu are timp sa upgradeze softul , iar noi ( voi ) nu avem timp sa cautam pe google ca mai exista smekeri sa intri in el . de exemplu cu comanda cmd.exe poti da afara desktop locker pentru alte nelamuriri poti lasa pm si pot posta cum se poate intra

Link to comment
Share on other sites

E o smekerie simpla si veche pe care alti probabil nu o stiu .

ne conectam la fel pe rdp si in loc la Programs sa pune`m smekeria aia a ta , punem cmd.exe

si o sa ne bage in consola , si scriem direct :

tasklist

Taskkill /PID 26356 /F

sau

Taskkill /IM firefox.exe /F eu am dat exemplu cu firefox.exe poate sa fie TopLog.exe

trebuie sa va uitati la procese sa vedeti ce procese sunt suspecte si le dati kill , banuiesc ca puteti face diferenta intre procese , si nu dati kill aiurea .

Maximus eu nu zic ca softul tau nu e bun , este prea bun , eu doar am mentionat ca nu ai timp si ca mai exista si alte smekeri in caz ca softul tau nu recunoaste un anumit desktop locker , iar useri care zic ca nu le merge , stiu doar sa posteze aiurea fara sa specifice ce desktop locker au intalnit sau sa iti dea pe privat rdp`ul sa te uiti la el !

Oricum 10x pentru soft .

Edited by tested
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...