Jump to content
tukulie

cum blochez netul cuiva timp de 10 minute

Recommended Posts

salut! im primul rand imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, insa nu am gandit ca i-ar fi locul altundeva topicului.

bun. acum sa va spun ce as vrea sa stiu si sa va cer ajutorul.

am internet de la romtelecom. as vrea ca odata pe zi netul sa nu mearga timp de 10 min....60min. chiar si cateva ore sau 3 4 minute..

am cautat si am gasit ceva despre flood ip insa nu am habar cum sa fac asa ceva. am citit ca s-ar putea din dos sau cu unele programe.

ma puteti ajuta cu un sfat idee cum sa fac asa ceva?

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

vreau sa opresc netul altcuiva dupa un pc din alta parte.el la el acasa eu la mine acasa.

am ip si acces la acel pc, insa vreau sa ii opresc netul, routerul chiar timp de cateva minute sau ore. imi e indiferent. minutele mi-ar fi de ajuns.

nu vreau sa ii opresc doar conexiunea de la placa de retea de la pc

Link to comment
Share on other sites

Ce ai facut tu din anul 2011(anul cand te-ai inregistrat) pana in prezent, pe RST ?

Crezi ca daca ai cont din 2008 ai drept sa ceri socoteala userilor? Tu ai ajutat cu ceva anume ?

Tuculie ~~~

Tu vrei pe calculatorul tau propriu sa ti se opreasca internetu timp de cateva zeci de minute zilnic?

Link to comment
Share on other sites

Am sa iti dezvalui metoda care am folosito. Ai nevoie de ceva care sa taie (de perferat o foarfeca de gradina). AIci intervine partea a 2 a, trebuie sa-i cauti ip la fraier pe google maps si sa vezi unde sta. te duci acolo la el, te sui pe bloc, pe stalp, pe pula mea, si ii cauti la fraier cablu de la net. pac bagi foarfeca pe el, si iai dat ddos.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Crezi ca daca ai cont din 2008 ai drept sa ceri socoteala userilor? Tu ai ajutat cu ceva anume ?

Tu vrei pe calculatorul tau propriu sa ti se opreasca internetu timp de cateva zeci de minute zilnic?

DA.

Ce a facut de cand s-a inregistrat? A cautat conturi Brazzers sa faca laba?

Link to comment
Share on other sites

Din ce am inteles, vrei sa il lasi fara net cateva minute peste tot, fara cable fara wireless, deci calea este router-ul. Faci un cont pe no-ip si instalezi clientul de la ei sa ruleze in service mode, apoi ascunzi programul din program files si din add/remove programs(google).La router activezi remote management pe un port de exemplu 9090, nu o sa se prinda pentru ca o sa creada era enable default. Cand vrei sa-l lasi fara net, ca sa nu bata la ochi ii pui un dns aiurea in dhcp, routerul daca il acceseaza o sa-i arate ca ii conectat la net doar ca nu o sa mearga pe clienti ca o sa le dea bogus dns. Asta o sa-ti castige lejer peste 5 minute ;)

Treaba cu no-ip este daca are ip dinamic, daca nu, nici nu-i nevoie. Aproape sigur are credentialele standard la router (admin, admin/admin, admin/1234). Succes!

//Ce ti-am scris mai sus iti trebuie maxim 3 minute de acces la pc, si apoi cand vrei sa ii opresti net-ul, accesezi routerul pe remote de acasa la tine ex. htttp://ip:9090 schimbi dns in dhcp, save, restart, done

Edited by yo20063
Link to comment
Share on other sites

Tu ai zis ca: "am ip si acces la acel pc" , daca ai acces la acel pc, cum a spus si @Goke "netsh interface set interface name="Local Area Connection" admin=disabled" faci asta pe PC-ul omului, nu-i destul de logica treaba?...

PS: Frate lasa "hard-ul" si apucate de romana...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...