Jump to content

Recommended Posts

Poate suna ciudat ce o sa intreb pe aici , dar mai conteaza ?

Deci care-i treaba cu reclamele astea " Calculatorul iti merge greu ? descarca aia " , ce ii drept acuma mi se misca greu pc-ul xD l-am umplut cu multe cacaturi si am reclame de alea pe google , iar tot timpu cand instalez fresh windows-ul il tin 2 luni numai cu 1 joc instalat si chrome nu imi apare o reclama de aia , deci de unde "isi dau reclamele seama ca pc tau merge greu"

Link to comment
Share on other sites

Adware,malware, de obicei se ocupa cu aceste chestii pentru a scoate bani. Tot timpul o sa te intampine ca mesaje gen "calculatorul tau merge greu", "trebuie sa iti cureti registry", "ai 1001 virusi", practic te roaga sa il cumperi ca sa-ti rezolve problemele, care defapt sunt cauzate de ei. Fii baiat destept, instaleaza-ti adblock, pune filtru de Romania sau din ce tara primesti tu ip, si ai un pula mea grija ce instalezi, alege intotdeauna custom cand instalezi ceva si debifeaza toate toolbar si rahaturi de oferte :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt doar niste reclame, totul e facut intentionat ( "sa te sperie" ) La mine in zona repar destul de des PC-uri si crede-ma ca 99% din ele au programele alea. Totusi mie mi' se pare o prostie de program adica chiar nu-i vad rostul si e facut degeaba, iti explic de ce: am facut proba( cu vmware ) la mai multe programe gen PC TuneUP, PC Faster, PC Optimizer, etc. si ghici ce? Fiecare windows are peste 120+ errori :| Cum morti masi daca eu abia am instalat windows-ul si ala imi zice mie ca are peste 120+ errori si daca vreau sa scap de ele trebuie sa platesc :| patetic dar adevarat. Sunt multi care chiar nu au gara cu pc-ul si dau banii pe toate prostiile...

Acum mai nou si cand instalezi utorrent sau nu stiu ce programe care ai tu nevoie, fara sa-ti dai seama iti instalezi si prostiile alea.. Oricum cand vine vorba de reclame pe net sa n-ai incredere.

Vrei siguranta pentru PC-ul tau? KASPERSKY TATA!

Link to comment
Share on other sites

Esti din 2013 pe aici si tot faci parte din majoritatea care cumpara aer la borcan si pietre sau mai rau te dai cu capul de picturi.

Iti meriti soarta.

Pacat ca te bagi in seama si nu raspunzi la subiect , baietii de mai sus au putut sa imi spuna de unde provin acele reclame , dupa cum vezi is din 2013 , si nu prea am facut post-uri acuma am apucat sa citesc si pe forumul asta ce se mai intampla , pacat ca esti un bidon spart care n-are viata sociala si incepi sa imi scrii ca imi merit soarta , care-i faza ca imi merit soarta ? ce s-a intamplat ? eram interesat doar de unde provin RECLAMELE ALEA POST-HUNTERULE. Nu cumpar nimic online , nici nu o sa cumpar.

Nu imi iau nici un pc , partea financiara nu prea merge , puteti da tc am inteles care-i treaba cu reclamele mersi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...