Jump to content
cehov

Sunteti de acord cu legea antiterorismului ce ingradeste anumite libertati/drepturi?

Sunteti de acord cu legea anti-terorismului ?  

19 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord cu legea anti-terorismului ?



Recommended Posts

1.Cei din conducere si cu securistii sunt pe cale sa propuna si sa adopte de capul lor o lege anti-terorista cum exista si in S.U.A, Anglia si mai nou in Franta, legea prevede cumpararea cartelelor telefonice cu buletinul, legea bigbrother, accesul politiei(procuraturii) fara mandat judecatoresc la oameni in case, interceptarile fara mandat judecatoresc, inchiderea activitatilor suspecte "ce pot ameninta securitatea nationala" fara un ordin judecatoresc doar la ordinul procurorului. Ce parere aveti?

2.Cei care vor pleca din tara vor trebui sa anunte cu mult timp inainte (40 zile) si o sa aiba nevoie de mai multe acorduri ca sa treaca de vama, acest proiect vine ca si completare la legea 272/2004 care este deja in vigoare doar pentru cei care au copii.

Link to comment
Share on other sites

SUA e ?inta tuturor atacurilor, fiind capul r?ut??ilor, Anglia e plin? de arabi, ca ?i Fran?a, au mai fost atentate, dar la noi cine dracu viseaz? terori?ti?Eu nu am v?zut atentate în care s? nu fie implica?i arabi.Noi avem 2-3 moschei în Constan?a, dar cu oameni pa?nici, nu radicaliza?i.S? m? fut în el de sri, curva americanilor, cu ce s? se fac? atentate la noi cu be?e de porumb?Pentru ce am f?cut revolu?ia, nu s? sc?p?m de securitate?Începe s? semene totul cu o închisoare, numai ?igani îmbâcsi?i, salarii nu, locuri de munc? nu, respectarea intimit??ii nu. De-abia a?tept s? strâng suficien?i bani pentru un loc exotic ?i s? m? car din c?catul ?sta de ?ar?.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...