Jump to content
kamikazi

Flood Tracker

Recommended Posts

Buna seara,imi cer scuze de deranj ,am si eu problema un pic mai deplasata sa zicem,chiar nu am stiut unde sa postez,scuze daca am gresit .

As dori sa imi raspunda ownerii de pe acest forum. Deci,problema sta in felul urmator, sunt staff-er pe trackerul romanesc myxz.org aka XtremeZone si am avut cateva probleme cu un anume ''xnever'' .

Nu se intelegea cu absolut niciunul dintre noi,era mereu cu chef de scandal etc..in fine,intr-un final a fost dat afara din staff,iar de atunci a promis ca se razbuna...,mda.toti stim ca razbunarea-i arma prostului.

Ok si ca sa fiu si mai explicit ,de atunci tracker-ul nostru primeste mereu flood,in fiecare zi,deci absolut in fiecare zi,asta doar seara incepand cu ora 19:00.

Am reusit de am vorbit cu el ,dar n-ai ce scoate de la el ,e pierdut in lumea lui:)), si mi-a spus ca forumul RST Romanian Security Team il ajuta cu flood-ul impotriva noastra.

Pot sa stiu si eu care e problema in mod concret? Daca e asa ? Se poate opri prostia asta? Si de ce se fac chestiile astea? Intrebari sunt multe,sper ca si raspunsuri sa fie tot atatea.

Astept raspuns,multumesc,respect.

Edited by kamikazi
Link to comment
Share on other sites

Daca te-ai uita putin pe forum ai vedea parerea "ownerilor" despre "roate" si despre mircari . Te asigur eu ca nu au absolut nicio legatura si nu sunt sigur ca se referea la site-ul acesta rst . Din cunostiintele mele exista un canal de mirc pentru niste hackeri d-astia care isi ziceau rst si se ocupau cu treburi d-astea .

Link to comment
Share on other sites

Nu vrei niste carti rare cu Eminescu, Caragiale pe coperta?

Legenda spune ca ownerii acum locuiesc in palate cu turnulete si au ruturi cu 10gbit in toata lumea.

-sarcasm-

Edit: Ce n-ai inteles din sarcasmul meu ca oamenii intregi la minte de pe aici nu se ocupa de asta si ca numele forumului a fost folosit in tot felul de rahaturi?

Edited by wHoIS
Link to comment
Share on other sites

Nu vrei niste carti rare cu Eminescu, Caragiale pe coperta?

Legenda spune ca ownerii acum locuiesc in palate cu turnulete si au ruturi cu 10gbit in toata lumea.

-sarcasm-

N-am nevoie de ironii,am nevoie doar de un raspuns din partea unui leader de aici,atat.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca cineva din staff ar ajuta sa floodeze un tracker si nici un anumit user cu o anumita reputatie.

De ce nu? Anumiti indivizi posteaza/vand SMTP-uri, servere SSH, etc.

Chiar daca nu o fac intr-un mod direct, tot iau parte la ceea ce se intampla.

OP, nu rezolvi nimic daca postezi aici. Schimba host/VPS, foloseste cloudflare, etc.

Link to comment
Share on other sites

@kamikazi, 1. probabil acel tip cu "flood-ul" e doar un copil.

2. RST ( Romanian Security Team ) nu s-ar baga niciodata in rahaturi de genu ( mai ales NU DDoS / DoS ) ( aici ma refer la Staff )

Probabil e doar un copil care nu are nici cea mai mica legatura cu RST ( daca a "agatat" pe aici un copil cu 10 posturi ce-l ajuta sa dea "flood" nu inseamna ca RST e implicat )

Link to comment
Share on other sites

@kamikazi, 1. probabil acel tip cu "flood-ul" e doar un copil.

2. RST ( Romanian Security Team ) nu s-ar baga niciodata in rahaturi de genu ( mai ales NU DDoS / DoS ) ( aici ma refer la Staff )

Probabil e doar un copil care nu are nici cea mai mica legatura cu RST ( daca a "agatat" pe aici un copil cu 10 posturi ce-l ajuta sa dea "flood" nu inseamna ca RST e implicat )

Ok,mersi fain pentru raspunsuri,nu as fi postat aici daca nu imi spunea chiar el ,screen : Gyazo - 94306f1936fcc81bc3883ddf02500533.png

Imi cer scuze pentru deranjul provocat,doar ca e o situatie urata,n-am mai patit asa ceva si ...in fine.

O seara buna,multumesc pentru raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Prietene oricine poate spune asta, cei care au minea odihnita scot numai perle din gura. Maine ma duc la ProTV sa spun ca "Ounarii" acestui site si cu Bill Gates iti tin siteul in flood. Mai gandeste si tu cu capu ca doar de aceea ti l-a dat Dumnezeu, nu poti sa controlezi pe nimeni sa nu spuna nimic de unele siteuri/persoane.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu? Anumiti indivizi posteaza/vand SMTP-uri, servere SSH, etc.

Chiar daca nu o fac intr-un mod direct, tot iau parte la ceea ce se intampla.

OP, nu rezolvi nimic daca postezi aici. Schimba host/VPS, foloseste cloudflare, etc.

Am precizat: staff si useri cu o reputatie buna. E logic ca din atatia membri sunt si d'aia ce se ocupa cu ddos! fara dar si poate.

Link to comment
Share on other sites

Fiecare user de pe acest forum , ma refer la cei seriosi, mai ales cei din staff, vip sau alti useri cu capul pe umeri si seriosi nu fac asa ceva. Mai sunt "ceilalti ratati", bisnitarii, cautatorii de smtp uri pentru cacaturi si altele, acei "vampiri". In fine, din cauza prostilor astora, multi poate au avut de suferit.

Uite, eu ca sa te ajut, iti dau cateva sfaturi de mitigare. Iti fac o lista de tutoriale si mitigari si am sa ti le trimit!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...