Jump to content
kab00M!!

Produs cumpărat EBAY.DE fără factură

Recommended Posts

Salutare. În decembrie anul trecut am cump?rat de pe ebay.de un Tv in valoare de 1600 de euro (pre?ul în magazin era ?i este de 2200). Plata s-a f?cut prin papalul colegului meu de serviciu.Toate bune si frumoase, omul a trimis produsul, foarte ok, problema este ca nici pân? în ziua de azi nu am primit factur?. Avea calificative foarte bune, nici un negativ, preturi foarte bune. Dup? de am pl?tit produsul am observat ca s-a retras de pe ebay , plus ca a primit ?i negativ pe acela?i motiv ca al meu, netrimitere factura.Ok acum eu ce pot face, s? deschid caz la ebay sau nu stiu. ?in s? precizez ca locuiesc în Germania,si m? gândesc ca f?r? factur? nu beneficiez nici de garan?ie.

Link to comment
Share on other sites

In cutia produsului trebuia sa ai si un certificat de garantie necompletat, pe langa manualul de utilizare, telecomanda, etc.

Daca ti se defecteaza produsul, uita-te pe net cine face service-ul autorizat in zona ta, si poti apela la ei, avand certificatul de garantie nu va fi nici o problema. De obicei factura se cere pentru a se cunoaste data vanzarii, deoarece un produs are garantie x ani, care se numara incepand de la data cumpararii produsului respectiv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...