Jump to content

Recommended Posts

Pentru c? acum câteva zile am avut nevoie s?... scanez un ip pentru port-uri deschise, ?i pentru c? n-am dorit s? folosesc uneltele disponibile deja online, m-am „jucat” un pic. ?i pentru c? „sharing is good”, postez programul ?i codul surs? pentru oricine are nevoie de un scanner TCP multithreaded. ;;)

tcp%20scanner.png

Executabilul compilat poate fi desc?rcat aici.

Codul surs? (proiect Visual Studio 2013) poate fi desc?rcat aici.

Enjoy! ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rickets - mersi, totul ?ine de WPF/XAML, î?i ofer? posibilit??i remarcabile de customizare GUI.

woodgardian - nu ai încerca ce anume? Programul în sine? Dac? da, fie nu ?tii ce face un port scanner, fie nu ?tii c? „cite?ti” un cod surs?. În ambele cazuri, într-adev?r, ar fi bine s? nu încerci astfel de programe. No offence ;)

Link to comment
Share on other sites

L-am conceput astfel pentru c? ?sta e modul în care vreau eu s? îl folosesc. Dup? cum observi, programul nu are bar? de titlu ?i nici marginea pentru resize (butoanele de sus, pentru minimizare, maximizare ?i close sunt butoane normale, nu sunt cele default din windows care apar când folose?ti o form? de tip Sizable. Prin urmare, ca s? pot face programul s? nu ocupe tot ecranul ?i s? poat? fi redimensionat, ar trebui s? folosesc bordura ?i bara de titlu clasice din windows, care ar strica aspectul întregii ferestre.

Link to comment
Share on other sites

L-am conceput astfel pentru c? ?sta e modul în care vreau eu s? îl folosesc. Dup? cum observi, programul nu are bar? de titlu ?i nici marginea pentru resize (butoanele de sus, pentru minimizare, maximizare ?i close sunt butoane normale, nu sunt cele default din windows care apar când folose?ti o form? de tip Sizable. Prin urmare, ca s? pot face programul s? nu ocupe tot ecranul ?i s? poat? fi redimensionat, ar trebui s? folosesc bordura ?i bara de titlu clasice din windows, care ar strica aspectul întregii ferestre.

Din punctul asta de vedere ai dreptate , daca pui bara si titlul clasic din windows strica tot designu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...