Jump to content
wirtz

Channel4 care ne fac TIGANI

Recommended Posts

Cand am fost in Anglia anul trecut(pentru prima data) ii tot auzeam ca ne zic "Romas", prin Wombwell am trecut pe langa o scoala si o fata de pe banca zicea "You stink, go away".Deci ne-am facut de ras in toata europa, toate catunele si cele mai de cacat orase ne stiu si asa ne vor stii.Cine sunt vinovati?

Raspuns final: Tiganii

Link to comment
Share on other sites

Cand am fost in Anglia anul trecut(pentru prima data) ii tot auzeam ca ne zic "Romas", prin Wombwell am trecut pe langa o scoala si o fata de pe banca zicea "You stink, go away".Deci ne-am facut de ras in toata europa, toate catunele si cele mai de cacat orase ne stiu si asa ne vor stii.Cine sunt vinovati?

Raspuns final: Tiganii

Mai bine ti-ai sterge postul pentru ca te faci de ras.Conteaza si prezenta.Eu am vreo 10 ani adunati prin afara si nu m-a jignit nimeni si nici tigan nu am fost facut.Au si tiganii vina lor,dar depinde si de tine.

Link to comment
Share on other sites

Ma fac de ras cu ce, ca intr-un catun ca wombwell am fost jignit de o pustoaica sau ca in Barnsley in autobuz tot comentau englezii ca le luam locurile de munca si ne tot ziceau romas? Nu stiu in ce parte ai stat tu prin Anglia dar du-te si prin south yorkshire.

Eu am vreo 10 ani adunati prin afara si nu m-a jignit nimeni si nici tigan nu am fost facut.

Prin afara unde ca nu ai specificat? In bahamas?

Depinde de mine in ce sens? Ca sunt roman si ma duc la ei in tara? Da, ai dreptate depinde de mine. NOT!

Link to comment
Share on other sites

Cand am fost in Anglia anul trecut(pentru prima data) ii tot auzeam ca ne zic "Romas", prin Wombwell am trecut pe langa o scoala si o fata de pe banca zicea "You stink, go away".Deci ne-am facut de ras in toata europa, toate catunele si cele mai de cacat orase ne stiu si asa ne vor stii.Cine sunt vinovati?

Raspuns final: Tiganii

:)))))))

Multumesc pentru ce-ai zis,am ras tare si eu si niste prieteni de langa mine . Filme d`astea aveam si noi cand eram copii !

Intrebare: Ce-ai facut cand ti-a zis fata acest lucru,ai plecat ?

Intrebarea 2: In ce filme ai fost plecat :D ? Interstellar ?

Link to comment
Share on other sites

Pai @wirtz tu urasti tiganii nu? [e greu sa nu o faci] dar chiar crezi ca sunt toti la fel?

Am vazut toate 3 episoade si nu, nu ne fac tigani, arata clar viata in afara la tigani si romani, mai mult la romani, chiar am avut impresia ca vor sa ne faca o imagine buna sa arate sa suntem cum suntem si facem ce facem cu un motiv, adica sa oferim un trai mai bun celor pe care ii iubim.

Link to comment
Share on other sites

Ba dementule nu o sa iti zica nimeni;niciodata asa ceva :))

Traiesc in Londra de ani de zile si nu mi-a zis unul da-te la o parte niciodata,ba din contra majoritatea oamenilor sunt extrem de civilizati fie ei europeni,asiatici sau rasele africa ; isi cer scuze si cand te ating din greseala in metrou,terminati cu balariile astea :))

Sunt toate etniile aici si de romani spun ca sunt cei mai muncitori dupa negrii,chiar englezii nativi.

Nu mai vorbi din reviste ca ti-a zis unul da-te mai incolo,daca chiar ti-a zis inseamna ca aveai nevoie de un dus ...

Link to comment
Share on other sites

Problema tiganilor este una destul de delicata . In aparenta sunt si ei oameni , dar daca privim in profunzime 90% dintre ei nu muncesc si isi castiga existenta din "smenuri" si afaceri ilegale . Problema pentru care suntem luati la tinta si suntem sursa bascaliilor europene este ca acesti tigani nu pleaca la munca in tarile straine , pleaca sa cerseasca , sa fure sa insele si sa pacaleasca , de tiganul este tigan si in ziua de Paste . Eu cred ca daca ar merge si ei ca restul popoarelor la munca cinstita nu cred ca i-ar discrimina cineva .

Link to comment
Share on other sites

Prima' la mana... Nu cred ca o persoana educata sau cu minimul de cultura generala asculta aberatiile din mass-media din UK.Cel putin nu fac confuzia , chiar daca ii numesc pe tiganii/hotii de acolo romani.

Al doilea lucru... Nu inteleg de ce multa lume crede ca documentaru' are o influenta negativa.. Am vazut doar al 2-lea episod si pot sa spun ca documentarul pare a avea un rol educativ mai degraba decat critic.

Cheers

Link to comment
Share on other sites

BTW

Nu toti tiganii sunt din Romania , dar ai nostrii sunt cei mai nenorociti . Pe mine unul nu m-ar afecta atat de tare ca sunt ei discriminati , dar ma afecteaza pentru ca strainii datorita conationalilor nostri din Spania si Italia cum zic tigani se gandesc la Romania si ne includ pe toti in aceiasi oala .

PS: Credeti ca Antonescu era nebun ?

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca atunci cand cineva iti zice ca esti roman tigan sau mai stiu eu cum te face, inseamna ca esti fix asa!!!

Am umblat cam prin majoritatea tarilor europene care nu prea inghit tiganii, Spania, Italia, Franta, Germania, Uk, etc. Tin sa precizez ca niciodata nu am avut probleme ca sunt roman, niciodata nu m-am ferit sa arat asta! Toti oamenii pe care i-am cunoscut erau foarte prietenosi si imi spuneau tot felul de chestii frumoase despre Romania (mititei, sarmale, Hagi, Dracula...)

Ideea e in felul urmator, daca tu ai o freza de tot cacatul si mai porti si pantofi lacuiti cu trening chiar daca esti ALB, fii sigur ca o sa te scuipe toata lumea pe unde mergi.

Multi nu o sa intelegeti ce vreau sa zic si o sa ma injurati asa ca o mai zic o data,

DACA ESTI FACUT TIGAN DE CATRE STRAINI, ESTI FACUT PENTRU CA ASA ARATI, NU PENTRU CA ESTI ROMAN! U GOT IT?! :))

Link to comment
Share on other sites

In mod normal nu as raspunde acestui topic, dar observ ca multi pun la suflet propaganda britanica si acest lucru poate afecta in mod negativ viata de zi cu zi. Voi preciza propria-mi perspectiva asupra poporului englezesc.

Britanicii generalizeaza poporul roman in baza unei minoritati, si anume cea ®roma. Acest lucru este aplicabil oricarui popor, inclusiv celui englezesc. Nu cu mult timp in urma, in Londra a avut loc o decapitare care a fost ulterior televizata(cu fragmentele grafice excluse desigur). O puteti viziona aici:

Eu ca si roman pot trage, urmand rationamentul britanic, urmatoarele concluzii:

  1. britanicii sunt lighioane cu o capacitate intelectuala redusa(iq ~ 67)
  2. nu este recomandata socializarea cu acestia(pot reactiona imprevizibil, nefiind motivati de stimuli externi)
  3. barbarismul este o trasatura britanica caracteristica
  4. este necesara evitarea oricarei forme de ratiuni cu astfel de forme de viata(unii o pot simula intr-o oarecare masura ceea ce poate constitui un pericol pentru ceilalti interlocutori)
  5. s-a precizat ca aceste creaturi pot comunica in limba engleza. Aceasta nu este o presupunere intocmai corecta. Cu timpul, am descoperit ca sunt capabili sa inteleaga si alte doua limbi: frica si durerea(aceasta din urma fiind transmisa, de regula, prin violenta)

Mai jos este ilustrat un fragment din viata cotidiana a unui gentilom englez savurand ceaiul la ora pranzului:

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

Blythe Street Wombwell Barnsley S73 8LJ

aDbVgT6.jpg

Booking.Am dat 60 lire ca am pierdut trenul si nici refund nu pot face.

GwPM9VR.png

In a doua poza vad eu bine sau esti pe extreamcs ? =)))

Sincer nu cred ca pustoaica aia zicea ceva doar asa ca sa se afle in treaba.

Tu, din moment ce esti roman cum crezi ca o sa te deosebeasca ei de englezi?(din moment ce esti alb?)

Dupa parerea mea sunt 2 optiuni:

1. Aveai nevoie de dus

2. Esti mai negru de fel si au zis ca esti tigan :\

Nu vreau sa te jignesc, am spus doar parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

@nSnoopy eu cred ca nu i-ai vazut pe englezi ce albi sunt ei.Ce treaba are extreamcs cu print-ul la booking?

Dupa parerea mea sunt 2 optiuni:

1. Aveai nevoie de dus

2. Esti mai negru de fel si au zis ca esti tigan :\

#1.Asa este, dadeam 150 lire x 5 persoane pe luna ca sa nu am unde face dus.

#2.Nu sunt negru de fel, mai degraba alb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...