Jump to content
ovidelu47

recomandare service gsm

Recommended Posts

Salut,imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia,dar am nevoie de ajutorul vostru.

Detin un telefon Sony Xperia si am reusit sa-l stric mai exact cred ca s-a dus softul.

Telefonul se restarteaza continuu sta aprins cam 1-2 minute si dupa se restarteaza iar.

Din acest motiv caut un service competent sa-l repare nu vreau sa-l repar eu ca sigur il voi strica de tot.

Service-ul sa fie din Iasi de preferat dar accept si din alta parte doar sa-l pot trimite prin curier la ei.

Multumesc frumos,astept recomandarile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Uite AICI lista cu service-urile din zona unde locuiesti.

De curiozitate intreb, cum ai reusit sa-l strici de zici ca problema ar fi de ordin software?

Din punct de vedere hardware nu se poate face mare lucru la acel model de telefon.

Piesele sunt cimentate intr-o rasina speciala si nu prea poti opera pe placa... Asta in cazul in care problema nu-i software si trebuie intervenit hardware.

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

Boss m-a pus necuratul si l-am rotat dupa am instalat de pe google play un rahat de aplicatie, a inceput sa se restarteze ,am decis sa-l trimit la garantie,surpriza oktal.ro daduse faliment,am facut plangere la opc si in fine cei de la Germanos l-au reparat pe cheltuiala celor de la oktal.ro

Toate bune si frumoase functiona perfect dar am observat ca cei de la Germanos nu au facut unroot la telefon am zis perfect o mers bravo lor,pana naiba ma pus si am facut update la root atunci a inceput sa-si dea restart continuu.

Cam asta e problema,de natura hardware nu poate fi deoarece telefonul a fost tinut mereu in husa,nu a fost scapat pe jos, tinut in umezeala sau altele.Hesller nu am incercat nicaieri de asta am cerut parerea aici pe forum,multumesc de indrumare.

Uite AICI lista cu service-urile din zona unde locuiesti.

De curiozitate intreb, cum ai reusit sa-l strici de zici ca problema ar fi de ordin software?

Din punct de vedere hardware nu se poate face mare lucru la acel model de telefon.

Piesele sunt cimentate intr-o rasina speciala si nu prea poti opera pe placa... Asta in cazul in care problema nu-i software si trebuie intervenit hardware.

Edited by ovidelu47
Link to comment
Share on other sites

@ovidelu47, eu te indrum sa mergi pana la service'ul ala si sa vb cu baiatul de acolo. in cazul in care nu te poate ajuta el (nu cred ca asta s'ar putea intampla) o sa te indrume cu siguranta la cineva competent, dar ma repet, nu cred ca o sa fie cazul. daca o sa mergi lasa'mi si mie un msg daca a fost ok.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt din Iasi din oras,sunt mai din provincie imi poti da o adresa mai exacta eventual un site ceva?

@ovidelu47, eu te indrum sa mergi pana la service'ul ala si sa vb cu baiatul de acolo. in cazul in care nu te poate ajuta el (nu cred ca asta s'ar putea intampla) o sa te indrume cu siguranta la cineva competent, dar ma repet, nu cred ca o sa fie cazul. daca o sa mergi lasa'mi si mie un msg daca a fost ok.
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt din Iasi din oras,sunt mai din provincie imi poti da o adresa mai exacta eventual un site ceva?

daca stii unde e campsul Tudor Vladimirescu e imposibil sa'l ratezi. Unde a fost Cornelius (actualul MaxBET), in lateral este barul Castel si la 2m e GSM'ul. Daca'mi poti spune cand ajungi prin Iasi iti pot arata eu unde este, stau la 1 minut de service.

Link to comment
Share on other sites

Lasa-mi un id de mesenger (prin PM daca doresti) ceva si saptamana asta vin sa il repar .

Cat despre modul recovery am reusit sa intru am sters tot dar surpriza acel rogram d eroot nu s-a dezinstalat si din nou aceeasi problema se restarteaza.

daca stii unde e campsul Tudor Vladimirescu e imposibil sa'l ratezi. Unde a fost Cornelius (actualul MaxBET), in lateral este barul Castel si la 2m e GSM'ul. Daca'mi poti spune cand ajungi prin Iasi iti pot arata eu unde este, stau la 1 minut de service.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...