Jump to content
sleed

Expert la Yahoo: Este aproape imposibil să angajezi oameni cu experiență în acest dom

Recommended Posts

Industria securit??ii cibernetice s-a dezvoltat vertiginos în ultimii ani, îns? cea mai mare provocare pentru acest domeniu r?mâne recrutarea noilor talente, în condi?iile unui deficit tot mai mare de speciali?ti, scrie agen?ia UPI, potrivit Agerpres

Este aproape imposibil s? angajezi oameni cu experien?? în acest domeniu, consider? Alex Stamos, expert în securitate cibernetic? în cadrul companiei Yahoo. Potrivit acestuia, în Statele Unite nu sunt decât patru sau cinci mii de astfel de speciali?ti.

Problema deficitului de personal se agraveaz? pe m?sur? ce cre?te num?rul atacurilor cibernetice. Un studiu recent realizat de Institutul Ponemon ?i finan?at de IBM a ar?tat c? aproape jum?tate din americanii adul?i — 110 milioane — au fost victime ale hackerilor în 2014.

Biroul pentru Statistica Pie?ei Muncii din SUA a estimat c?, în perioada 2012-2022, cererea de speciali?ti în securitate cibernetic? va cre?te cu 37%, iar în urm?torii ?apte ani vor fi disponibile peste 100.000 de locuri de munc? în acest domeniu.

Originea : Sursa

// Edit: - Pai la ce prosti sunt, nu ma mir. Noroc ca au cerut serviciile de la hackerone. XSS-ul de l-am gasit, mi-a spus cineva ca a fost patched. Ce poti sa mai le zici la ratatii astia? Experti? HAHAHAH Buna asta!!! Daca si behrouz cu acunetixu gaseste la ei sqli, nu mai zic nimic. Mai nou la spamagii le zic hackeri.. frumos domnle . MUIE YAHOO SI PAYPAL . punct

Link to comment
Share on other sites

// Edit: - Pai la ce prosti sunt, nu ma mir. Noroc ca au cerut serviciile de la hackerone. XSS-ul de l-am gasit, mi-a spus cineva ca a fost patched. Ce poti sa mai le zici la ratatii astia? Experti? HAHAHAH Buna asta!!! Daca si behrouz cu acunetixu gaseste la ei sqli, nu mai zic nimic. Mai nou la spamagii le zic hackeri.. frumos domnle . MUIE YAHOO SI PAYPAL . punct

Nu sunt prosti deloc, le-a scapat ceva doar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...