Jump to content
sebywarlord

cPanel Access : Site cu 60.000 vizitatori unici/zi

Recommended Posts

Salut,vand un cont de cpanel reseller care contine si un site destul de bun:

x 60.000 vizitatori unici/zi

x Trafic de Egypt/Saudi Arabia

Pretul este 200 Usd Bitcoin sau PM

Nu pun site-ul aici,il dau doar prin mesaj privat,persoanelor de incredere.

Pot oferi dovada ca am access la site,pot oferi print screen din AwStats,pentru a demonstra vizitatorii etc.

Link to comment
Share on other sites

cPanel-ul tine log cu cine a fost logat ultima oara, ce ip... etc. Unii admini mai si vad ca cineva le-a accesat contul... ce vrei sa te tina o vesnicie? Tu nu te uiti la cpanelu tau cand te loghezi daca nu cumva ti-a accesat cineva contul? Nu are nici o vina ala de le vinde;;)

tun.png

Omu cam ce mi-a dat ori nu a tinut mai mult de 12 H ori era facut posta accesul. Am zis sa nu scriu aici,dar cand i-am zis pe YM ceva mi-a iesit.Nesimtire grasa !

Link to comment
Share on other sites

Ma doare in pula de ce scrii tu aici, ti-am zis si pe "mess" ,sunt chestii hacked,nu garantez ca o sa te tina toata viata,daca a schimbat adminu parola,ce pula mea vrei sa fac eu ?

Ti-am explicat clar ca eu nu pot schimba parola ,dat find faptul ca accountul era de reseller.

Tu vrei chestii ieftine,hacked,si sa te tina cateva luni.

Vorbind de "mess". Nu stau non-stop pe laptop ,cateodata plec si se stinge,pentru ca ramane fara baterie.

Link to comment
Share on other sites

@alecseu Ti-am dat ceva teapa cumva?

Nu stiu de ce trebuie sa te bagi tu repede,da ,i-am vandut lui blade un reseller,apoi a pierdut accessul,foarte repede.

Nu am avut eu nici-o vina.Parola la reseller nu se poate schimba,deci a schimbat-o adminul,i-am zis lui blade sa faca dispute pe paypal si isi lua banii inapoi si eu ramaneam pe minus.Nu aveam paypal sa ii dau,nu e vina mea ca nu a vrut sa faca dispute.

Sariti toti cu gura fara sa cunoasteti problema.

Link to comment
Share on other sites

@alecseu Ti-am dat ceva teapa cumva?

Nu stiu de ce trebuie sa te bagi tu repede,da ,i-am vandut lui blade un reseller,apoi a pierdut accessul,foarte repede.

Nu am avut eu nici-o vina.Parola la reseller nu se poate schimba,deci a schimbat-o adminul,i-am zis lui blade sa faca dispute pe paypal si isi lua banii inapoi si eu ramaneam pe minus.Nu aveam paypal sa ii dau,nu e vina mea ca nu a vrut sa faca dispute.

Sariti toti cu gura fara sa cunoasteti problema.

Dupa cum ziceam si in trecut, ce caine a fost si ce javra a ajuns, :)) degeaba ii explici omului cum sta treaba cu accesul, ca el tot pe a lui o tine :) acum vro luna 2 vindea site-uri cu 50k pe aici, si acum face scandal pentru un reseller, pentru care trebuia sa isi dea seama atunci cand la cumparat ca exista posibilitatea sa piarda accesul la el pentru ca schimba adminul parola, e chestie de norok .... poti sa ai acces o ora sau poti sa ai 3 luni ....

sebywarlord data viitoare cand mai vinzi ceva, incearca sa iti selectezi clientii ca uite unde se ajunge cand dai de prosti.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ziceam si in trecut, ce caine a fost si ce javra a ajuns, :)) degeaba ii explici omului cum sta treaba cu accesul, ca el tot pe a lui o tine :) acum vro luna 2 vindea site-uri cu 50k pe aici, si acum face scandal pentru un reseller, pentru care trebuia sa isi dea seama atunci cand la cumparat ca exista posibilitatea sa piarda accesul la el pentru ca schimba adminul parola, e chestie de norok .... poti sa ai acces o ora sau poti sa ai 3 luni ....

sebywarlord data viitoare cand mai vinzi ceva, incearca sa iti selectezi clientii ca uite unde se ajunge cand dai de prosti.

Bai "norok" iar te bagi ca musca in cacat ? Vrei sa iti zic ceva acu cateva luni omu mi-a dat un acces la care aveai si tu acces ,sti ce mi-a zis ? Ca e posibilitatea ca si altu sa afle accesu (aceleasi site-uri ce mi-a vandut si mie) ,ma repet nu am luat doar un acces de la el.Si daca vindeam si vand site-ul ce relevanta are cu cpanele ? Acum daca am trafic arunc cu banii pe nimic (crezi ca de bani e vorba?) este vorba de serviciul oferit .Am zis ori nu tine accesul decat cateva ore , ori il vinde mai departe la mai multi ,tu vazand acum ca ii iei apararea,pot deduce ca le luai de la el si apoi mi le vindea si mie :)))) Asa prost si snob esti ?

Oricum nu ma pun cu maimutele . BFT ,cedez .

Edited by blade4ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...