Jump to content
devianc3

Semnarea fisierelor .sis

Recommended Posts

Am incercat zilele trecute sa semnez un fisier .sis.. Era pentru un amic, deci trebuia sa fac .csr`ul.. mi se tot crash`uia programul, dar am ignorat pt o secunda treaba asta... Asa ca am intrat pe symbiansigned, si am descoperit ca am nevoie de ceva ACS Publisher ID sa pot uploada fisierele .csr pentru a-mi da un .cer. Intrebarea respectiv rugamintea mea, este daca are cineva idee cum e noul mers al lucrurilor, si daca se poate si are cineva rabdare, sa faca si un mini-tutorial... asa.. semi-pe-scurt :)

Va multumesc anticipat :P

(Apropo, daca am gresit categoria, imi cer scuze, dar aici mi s-a parut ca are cea mai mare relevanta)

Link to comment
Share on other sites

te pot ajuta eu sa semnezi un certificat. :) uite ce scrie la ei pe site :

< MAINTENANCE BREAK SUNDAY 30th MARCH AND MONDAY 31st MARCH

The Symbian Signed web site may be unavailable between 11.00pm (Sunday 30th March) and 05.00am GMT (Monday 31st March) due to essential maintenance work.

We apologise for any inconvenience caused. >

daca am timp o sa fac si un mic ghid. daca e da-mi un pm si te rezolv.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai cont pe symbiansign intri e linkul asta https://www.symbiansigned.com/app/page/public/openSignedOnline.do si bagi imeiul de la telefonul tau(*#06# sa il afli) uploadezi aplicatia .sis care vrei sa o semnezi pui alt email unde o sa primesti un link cu aplicatia iregistrata pentru acel imei. Daca nu ai cont, iti faci email pe http://www.tunome.com/partners/stargate/partner-search.html, deoarece emailurile yahoo, aol, majoritatea free nu sunt acceptate de site.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...