Jump to content
amkulcsar

telefon codat orange

Recommended Posts

1. Poti schimba ROM-ul si astfel sa treci peste. (cauta pe xda-developers dar nu recomand)

2. Poti platii sa primesti codul de decodare pe anumite site-uri. (si aici e cu dute-vino pentru ca anumite IMEI-uri nu merg si e posibil sa iei teapa, depinde de site)

3. Il duci la un service si cu 30 de lei ti-l decodeaza cu box. (cel mai bine)

Link to comment
Share on other sites

1. Poti schimba ROM-ul si astfel sa treci peste. (cauta pe xda-developers dar nu recomand)

2. Poti platii sa primesti codul de decodare pe anumite site-uri. (si aici e cu dute-vino pentru ca anumite IMEI-uri nu merg si e posibil sa iei teapa, depinde de site)

3. Il duci la un service si cu 30 de lei ti-l decodeaza cu box. (cel mai bine)

am gasit asta : Lg L Manager [L3] [L3 II] [L5] [L5 II] [L7] … | LG Optimus L3 II, L5 II, L7 II, L9 II | XDA Forums

pare ca a mers la mai multi, dar nu inteleg ,,Make sure you have adb and fastboot installed and placed on %PATH%,, trebuie sa instalez pe calculator sau telefon? am acolo la ,,installation,, spoilerul pentru windows si imi zice sa dezarhivez in C,ok dar dupa spune acel mesaj cu adb si fastboot, si dupa zice doar sa dau start.bat in timpul asta trebuie sa am telefonul conectat cu debugging usb nu?

am mai incercat odata dar imi dadea eroare la un moment dat asa ca ma oprisem o sa incerc iar,dar mai intai incerc lg l manager

Edited by amkulcsar
Link to comment
Share on other sites

Nu mai incerca !Modalitatea de a il debloca este sa iei un cod pe baza de imei in jur de 30-35 lei sau dupa cum spune @wHoIS 30 de lei in service Dar mai exista o modalitate cu o sansa de reusita mica...sa il flashuiesti cu un soft unbranded unu oficial nu de la alti operatori! BAFTA

Link to comment
Share on other sites

Nu mai incerca !Modalitatea de a il debloca este sa iei un cod pe baza de imei in jur de 30-35 lei sau dupa cum spune @wHoIS 30 de lei in service Dar mai exista o modalitate cu o sansa de reusita mica...sa il flashuiesti cu un soft unbranded unu oficial nu de la alti operatori! BAFTA

Poti sa.mi dai te rog un soft unbranded oficial? Pentru ca ,chiar nu gasesc tot ii bine si frumos cand incerc sa bootez unde primesc o eroare enervanta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...