Jump to content
M4T3!

Este cineva din Drobeta Turnu Severin?

Recommended Posts

Masini de vanzare gasesti in autogara chiar langa semafoare, un servis bun gasesti la intrare in severin pe partea stanga sunt niste baieti super, poti incerca acolo

EDIT:

Cand cumperi masina sa ei actele masini si sa le pui in dreptul soarelui si sa te uiti bine la scris si daca vezi niste dungi/pete sa sti ca iti ei teapa pentru ca actele au fost rescrise

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

Merci de raspuns,

Eu vin sa cumpar o masina la sigur, de la un baiat care e ok zic eu... dar totusi as fi vrut sa ma asiste cineva macar pt acte, fiind prima mea masina nu ma prea pricep la experiente de genul.

Poti sa mi recomanzi un mecanic/samsar/ etc/ care se pricepe la acte, sa fie ok( nici nu stiu ce trebuie sa mi dea baiatul respectiv)? Il platesc...

Masini de vanzare gasesti in autogara chiar langa semafoare, un servis bun gasesti la intrare in severin pe partea stanga sunt niste baieti super, poti incerca acolo

EDIT:

Cand cumperi masina sa ei actele masini si sa le pui in dreptul soarelui si sa te uiti bine la scris si daca vezi niste dungi/pete sa sti ca iti ei teapa pentru ca actele au fost rescrise

Link to comment
Share on other sites

@M4T3! Baieti de la servis te pot ajuta, intrebi de un baiat florin e putin mai grasut (el mai mult face curse internationale), iti va spune el exact daca actele sunt bune sau false, probabil va trebui sa ii dai si lui ceva bani pentru ca te ajuta

Link to comment
Share on other sites

Daca esti putin atent , nu ai cum sa iei teapa ,cartea si talonul de Romania le vezi imediat daca sunt false , iti poti da seama foarte repede , nu trebuie sa scrie DUPLICAT pe nici unul dintre ele . Adeverinta ANAF ( in cazul in care ti-o da ) nu trebuie sa aibe o vechime mai mare de 30 zile de la data eliberarii .

Link to comment
Share on other sites

... si parca mai e si ceva dovada de la fisc, nu?... la mine asta e problema, nu stiu exact ce acte trebuie sa primesc exact in calitate de cumparator, de la vanzatorul masinii.

Trebuie sa iti dea certificat fiscal (cum ca nu are datorii pe la primarie), adeverinta cum ca nu e recuperata taxa auto (de la ANAF) si actele care vin normal cu masina, cartea masinii, certificatul, asigurarea (daca o are, de obicei cand le vand nu prea mai au asigurare valabila), toate astea in cazul in care masina este inscrisa in RO.

Link to comment
Share on other sites

asigurarea (daca o are, de obicei cand le vand nu prea mai au asigurare valabila), toate astea in cazul in care masina este inscrisa in RO.

Daca nu mai are asigurare valabila , ai 2 variante , ori iti faci asigurare pe minim 6 luni , ori o duci pe platforma la RAR ca sa o poti inscrie pe numele tau . Deci de preferat ar fi sa iei o masina cu asigurarea valabila si sa te duci imediat sa o inscrii. Atentie , nu se mai poate face asigurare in vederea inmatricularii pe 1-3 luni , decat daca iei numere rosii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...