Jump to content
the.fish3r

Ma simt frustrat!

Recommended Posts

Activez pe forum inca de prin 2011, cu cat trece timpul observ ca lucrurile devin din ce in ce mai nasoale.Tin minte ca prima data cand m-am inregistrat era o armonie toatala aici, zilnic apareau posturi de calitate si nimeni nu se certa.Erau multi care ajutau comunitatea si o tineau sus dar acum nimeni nu mai face nimic.

Pe o parte le dau dreptate celor care faceau mereu posturi de caliltate iar acum nici nu-i mai vezi la culoare.De ce sa imparta munca lui cu un fraier care nu apreciaza nimic.(la un moment dat tin minte ca am postat ceva in Stuff iar un user m-a rugat sa ii dau si lui parola iar dupa 2 zile m-a injurat de tot neamul)

Asa cum zicea si @Aerosol care e huiduit de jumatate din forum...

Acum ca nu stiu ce sa mai zic si oricum va doare in pula pe toti de ce am scris, mi-am adus aminte de ceva ce a zis Nemessis

Aveti grija de voi si invatati sa profitati in mod inteligent de expunerea pe care o puteti avea prin intermediul RST. Lasati frauda online pentru ca intotdeauna o persoana de incredere de aici sau din alta echipa de hacking va trece de partea cealalta peste noapte si va sti exact cum sa va gaseasca. Nu va bateti joc de vietile voastre si invatati. Invatati cat mai mult despre orice, fiti oameni cu ceilalti, fugiti de muritorii de foame obsedati de bani si de cei care se milogesc sa dea un interviu intr-un ziar doar ca sa para importanti. Invatati sa ii respectati pe cei care stiu sa va respecte si sa ii distrugeti pe cei care va gresesc fara sa va pese de soarta lor. Nu banii va fac puternici iar cand esti o persoana inteligenta vei face bani oricum fara sa ii arzi pe toti cei din jur. Credeti-ma ca este foarte bine sa dormi linistit noaptea fara sa iti faci griji ca oricand pot intra mascatii peste tine sa te bage la puscarie. Informatia inseamna putere iar internetul este cea mai mare sursa de informatie. Profitati cat de mult posibil de avantajele oferite de internet.

Ps. Din nou ma astept sa fiu injurat dar va spun cu mana pe inima ca satisfactia mea cea mai mare o sa fie cand o sa ma injure unul si o sa aflu cine e :))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@the.fish3r cea mai mare problema dupa parerea mea, este ca toti mucosii au auzit de rst, si toti cred ca acest forum este un joc mario, sau ce stiu eu ce. Ai foarte mare dreptate. Si eu am luat un ban la randul meu pe un alt cont vechi din cauza la un pustan care sa apucat sa dea dislike la toate topicurile care le aveam deschise, si am inceput sa-l injur ptr. ca uneori nu te poti abtine de prostiile unora de aici. Putini oameni buni au ramas pe acest forum tocmai datorita pustanilor si cei care au ramas ( cei buni) prefera sa nu mai posteze ceva tocmai din aceasta cauza, a copiilor, pentru ca de cat sa taca si sa citeasca mai bine scrie o prostie ca sa faca chat sau sa adune posturi. Pacat de acest forum ... dar cum e in romania ce incepe cu bine se termina rpd in rau.

Link to comment
Share on other sites

* Nu mai exista competitie/dusmani (alte comunitati).

* Nu mai exista o echipa blackhat/greyhat cat de cat inchegata.

* Multi au trecut la alte chestii web related, iar hackingul a ramas o amintire frumoasa :)

* Nu mai sunt aceleasi legi ca in 2011. Daca s-ar posta la liber pe forum ce se posta acum 4-5 ani ar exista repercursiuni.

Edited by Nemessis
Link to comment
Share on other sites

* Nu mai exista competitie/dusmani (alte comunitati).

* Nu mai exista o echipa blackhat/greyhat cat de cat inchegata.

* Multi au trecut la alte chestii web related, iar hackingul a ramas o amintire frumoasa :)

* Nu mai sunt aceleasi legi ca in 2011. Daca s-ar posta la liber pe forum ce se posta acum 4-5 ani ar exista repercursiuni.

cel mai bun raspuns sunt cu totul deacord, in special ultimele doua puncte.

este greu acum sa vorbesti deschis sau in comunitati despre anumite aspecte ale hacking-ului. nici in casa nu te mai simti in siguranta dar pe facebook :) ...

Edited by activated
Link to comment
Share on other sites

Ce grup facebook ma.. ziceti voi ca nu e idee rea , am vazut cativa care vor, pai hai sa va zic si eu cv puteti sa ma injurati puteti sa ma respectati, alegerea voastra , vreti grup de rst'isti pe fb , serios ? Majoritatea de aici sunt cu deface'uri cu pentesting.. etc , voi alti cu °flud flud° , cc'uri ;) , si vreti sa stati pe facebook sa fiti mai cunoscuti a ? sa'ti vina colindatori mai repede pe la usa .. Stati potoliti ca nu e chiar asa.. !

Si @Aerosol am avut si noi niste asa zise ° altercatii ° eu imi cer scuze pentru trecut, respect.

Edited by B10S
Link to comment
Share on other sites

Activez pe forum inca de prin 2011, cu cat trece timpul observ ca lucrurile devin din ce in ce mai nasoale.Tin minte ca prima data cand m-am inregistrat era o armonie toatala aici, zilnic apareau posturi de calitate si nimeni nu se certa.Erau multi care ajutau comunitatea si o tineau sus dar acum nimeni nu mai face nimic.

Pe o parte le dau dreptate celor care faceau mereu posturi de caliltate iar acum nici nu-i mai vezi la culoare.De ce sa imparta munca lui cu un fraier care nu apreciaza nimic.(la un moment dat tin minte ca am postat ceva in Stuff iar un user m-a rugat sa ii dau si lui parola iar dupa 2 zile m-a injurat de tot neamul)

Asa cum zicea si @the.fish3r ai devenit cam sentimental asa , ma amuza un pic, dar bravo tie ai pus punctul pe "i", ca sa zic asa. Si ai vazut? Nu te-a injurat nimeni. Hai ca nu e comunitatea chiar asa de rea. Ba chiar uni s-au impacat cu ocazia postului tau.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce s-a inchis chatul,toti va simtiti frustrati.Fara chaturi si grupuri pe facebook nu mai sunteti hackeri,asa e?Poate acea persoana de care va plangeti ca nu stie nimic si strica forumul sta si invata in momentul in voi sunteti frustrati si o sa va dea clasa peste 2 ani.

@the.fish3r nu inteleg persoanele care-si fac poza cu alta persoana.Care e scopul,vrei sa arati ca tu esti frumos comparativ cu altul,ca ai gasca,sau ca ai orientari?Apropo,care esti tu,cocalarul din stanga sau cocalarul din dreapta?

Link to comment
Share on other sites

Activez pe forum inca de prin 2011, cu cat trece timpul observ ca lucrurile devin din ce in ce mai nasoale.Tin minte ca prima data cand m-am inregistrat era o armonie toatala aici, zilnic apareau posturi de calitate si nimeni nu se certa.Erau multi care ajutau comunitatea si o tineau sus dar acum nimeni nu mai face nimic.

Pe o parte le dau dreptate celor care faceau mereu posturi de caliltate iar acum nici nu-i mai vezi la culoare.De ce sa imparta munca lui cu un fraier care nu apreciaza nimic.(la un moment dat tin minte ca am postat ceva in Stuff iar un user m-a rugat sa ii dau si lui parola iar dupa 2 zile m-a injurat de tot neamul)

Asa cum zicea si @Aerosol care e huiduit de jumatate din forum...

Acum ca nu stiu ce sa mai zic si oricum va doare in pula pe toti de ce am scris, mi-am adus aminte de ceva ce a zis Nemessis

Ps. Din nou ma astept sa fiu injurat dar va spun cu mana pe inima ca satisfactia mea cea mai mare o sa fie cand o sa ma injure unul si o sa aflu cine e :))

Eu cred ca singura metoda pentru ca si comunitatea sa ajunga in modul in care vrei tu e sa te concentrezi si sa contribui pe partea constructiva: produ continut de calitate, scrie tooluri, fii de ajutor.

Cat despre scandaluri, cand cineva incearca sa te atace, nu ii baga pule inapoi - e atat de simplu. Atata timp cat focusul nostru e pe lucrurile pentru care comunitatea asta este facuta, vom da un exemplu pe care cu siguranta il vor prelua si altii. In felul asta, dupa un timp, partea care te deranjeaza acum va fi nesemnificativa.

Sper ca are sens ce-am spus...

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea voastra, ce i-ar atrage pe useri sa vina/revina pe RST si sa fie activi?

Stiri de copy+paste? Fara ofensa celor care fac asta! Oricine stie sa foloseasca un motor de cautare!

Adica in sensul ca sa fie ceva ce face forumul pentru useri, altceva decat sa fie un www ca orice alt forum! Ar trebui sa se formeze o echipa cu cunostinte, sa se predea pe aici cate ceva. Unii dintre voi sunteti "veterani" si stati pe atata cunostinta fara sa o impartiti cu altii. Ii pacat si risipa!

Sunt destule www-uri pe net, si mai bine incarcate cu informatii decat RST. Desi vin aici aproape zilnic, nu prea in ultima vreme ca-s ff ocupat cu un curs de pentesting, which kicks my ass, si dorm 5 ore pe noapte, daca nu intru 5 zile, dau un click pe New Posts, si gasesc 2-3 threads care is folositoare. Shit, cred ca hackforums are mai multa informatie decat rst. Imi place forumul asta, dar ii plictisitor si fara sens.

Sunteti unii cu titluri de vip, mods, super mods si pentru ce? Pentru nr de posturi. Cum ati servit comunitatea intreaga? Poate va serviti voi intre voi, aia care sunteti veterani, in rest, ce faceti pentru restul turmei.

Cunostinta nu ii niciodata risipita. Cine vrea sa o foloseasca pentru bine, o va folosi pentru bine. Cu ce serviti comunitatea?

Edited by WarLord
why not?
Link to comment
Share on other sites

Activez pe forum inca de prin 2011, cu cat trece timpul observ ca lucrurile devin din ce in ce mai nasoale.Tin minte ca prima data cand m-am inregistrat era o armonie toatala aici, zilnic apareau posturi de calitate si nimeni nu se certa.Erau multi care ajutau comunitatea si o tineau sus dar acum nimeni nu mai face nimic.

Pe o parte le dau dreptate celor care faceau mereu posturi de caliltate iar acum nici nu-i mai vezi la culoare.De ce sa imparta munca lui cu un fraier care nu apreciaza nimic.(la un moment dat tin minte ca am postat ceva in Stuff iar un user m-a rugat sa ii dau si lui parola iar dupa 2 zile m-a injurat de tot neamul)

[bla, bla, bla, cacat, cacat, cacat...]

Periodic mai tot apare cate unu asa ca tine care face cate un topic de asta cu pretentii de gagica nefututa. Si tot la fel se arata frustrat/futut/ranit in aripa etc. etc. etc.

Ca restul e rai si numai el e dintre aia putini si buni.

Hai sa vedem ce cacat ai facut tu mai exact:

https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=2683978

Ai vreo 80 de interventii pe forum si 5 topicuri (de cacat). Din ale 5 topicuri (de cacat) care e ala atat de productiv si care sa ajute comunitatea, ca nu reusesc sa-mi dau seama ? Elucideaza-ma !

Activez pe forum inca de prin 2011...

Sunt aproape sigur ca nici pe contul ala facut in 2011 nu erai mai breaz. Asa ca stai jos si taci din gura, nu te mai da viteaz ca n-ai cu ce.

Aaaa, m-am prins, asta e topicul ala care e facut periodic de cate unul asa trebuia sa se faca. Nu-l faceai tu, il facea altul, acum am inteles.

Care e rostul acestor topicuri mai exact, ca asta chiar ca n-am inteles ? Mai bine citesc o stire copy-paste de @Aerosol ca tot te-ai luat de curul lui decat sa citesc o prostie de asta inutila.

Link to comment
Share on other sites

@TEST101 tu esti fix genul de om pentru care as fi dispus sa platesc oricat... iar dupa ce ai iesii din spital te-as mai lua la o tura!

P.s. Am si specificat, decat sa postez chestii pentru oameni ca tine mai bine imi vad de treaba.Stii ce mi se pare mai amuzant ca va gasiti sa comentati numai din-astea cu burta goala.

Ai citit ce au zis si restul?

Ti-ai pus intrebarea: Oare de ce majoritate celor "dezghetati" de pe forum mi-au dat dreptate iar voi astea care sunteti cum sunteti, mereu nu intelegeti si mereu aveti ceva de comentat?!Iti spun tot eu, pentru ca sunteti limitati, un om cu un singur ochi nu o sa poata sa vada mai bine ca unul ce are doi ochi, la fel cum voi cei care folositi maxim 2% din creier nu o sa puteti gandii la fel cum o fac restul oamenilor care folosesc 10%, u got it?

P.s2 Trebuie sa fi putin destept ca sa iti dai seama ca esti prost.Tu nici putin nu esti ca altfel ti-ai fi dat seama si taceai... :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...