Jump to content
Ndrey

Cum s-a ars SirVic

Recommended Posts

ca tot a adus vorba Nemessis despre sirvic in articolul despre hackerii romani, poate ca sunt o gramada de oameni care nu stiu cine a fost acest sirvic si ce a facut ;)

Ce a facut:

Fiecare calculator pe care hackerul roman Victor Faur l-a distrus in Statele Unite l-ar putea costa 4 luni de inchisoare. Faur are in SUA un dosar de 23 de pagini la procuratura din Los Angeles, in care procurorii prezinta cu lux de amanunte cum s-a jucat aradeanul cu cele 150 de calculatoare din centrele Agentiei Spatiale Americane, Departamentului pentru Energie si Marinei Statelor Unite. Un calcul matematic arata ca, potrivit legii americane, aradeanul risca 50 de ani de puscarie. Libertatea va prezinta extrase din dosarul intocmit de procurorul Brian Hoffstadt de la Sectia de Infractiuni Electronice si Proprietate Intelectuala.

Greselile pe care le-a facut:

1.cea mai mare greseala ca si-a facut conturi cu host @yahoo.com

2. ca avea cateva siteuri ale grupului lui de hackeri... adica facea public orice spargea sau hackarea

""Cum i-au dat de urma. A fost descoperit dupa ce anchetatorii au refacut tot traseul conturilor de e-mail si calculatoarelor pe care Faur le folosea drept gazde pentru conturile de e-mail sau site-uri. Victor Faur a folosit sase e-mailuri, filmeondivx@yahoo. com, filmeondivx@hotmail.com, vicafk@ yahoo.com, nasarrrewt @yahoo.com, nasarewt @gmail.com si SirVic@ jpl.nasa.gov si trei site-uri, www.sirvic.biz, www.sirvic.org, www. whitehat.cc.""

Acum comentati voi :?

Link to comment
Share on other sites

S-a mai dezbatut subiectu asta .

Nu intrii la 'nasuci' ca sa pui servere de irc si bnc-uri

Nu publici pe un site personal ,care mai era si domeniu .ro ,ce ai spart

Toti au falsa impresie intru aici cu aol ,cu proxy cat fac una alta , ii de ajuns sa stie ce emailuri ai ,conturi pe diferite site-uri ca la moment sigur ai intrat/le-ai creat cu ip-u real.

Dupa aia o ancheta calumea , merge din aproape in aproape , poti pacali usor si sa afli informatii de la cei care il stiu virtual sau in viata de zi cu zi .

Link to comment
Share on other sites

inchisoare in SUA sigur nu va face (bineinteles daca nu vrea sa viziteze SUA) ptr ca Romania nu isi extradeaza cetatenii ,iar aici nu-l vor inchide ptr ca nu a produs nici o paguba Romaniei...

Am citit undeva ca IBM din Cehia au fost interesati de el, insa cand au vazut cate probleme are cu justitia au lasat-o balta...

Link to comment
Share on other sites

e a puso de 50 de ani pe draq :)) k dak il dadeau romani la aia din afara..numa la parnaie nu il bagau.. ca il bagau la NASA sigur..si acolo murea :))

Ma oameni buni, omu ala ii un ratat, ca a folosit un dictionar de bruteforce si mici trickuri si cu MULT NOROC,a reusit sa patrunda nu il face un om de nivelul celor de la IBM ca sa nu mai vorbesc de NASA, la NASA sunt oameni care pe langa ca sunt super inteligenti sunt si FOARTE CREATIVI,si creativitatea este un punct forte,cate despre IBM aiurezi rau de tot, am un prieten care lucra la IBM cehia si o sa il intreb.Pentru mine SirVic este un om SLAB, si fara capacitati, dupa cum ati in filmuletul de pe youtube facut de "hackerul" nostru ce ne "musca banda" a folosit un program facut de altcineva,si era o persoana inteligenta care la facut,ca si "hackerul" nostru,a facut si SirVic.Daca "hackerul nostru" se punea in videoclip sa scrie un cod pentru a face un program de ddos, si era un cod magnific si facut cu creativitate,atunci DA frate, il numeam un om bun.Asa ca reflectati la ratati din astia inainte sa vorbiti si sa ma enervati.

//LE

Ca sa va dau un exemplu bun,luatil pe Nemessis, in tot ceea ce face el foloseste CREATIVITATE,chiar daca nu este un programator,leau rupt la multi curu intr-un stil mare si nu le-a rupt cu mainile lui ci cu ale altora,ce mi se pare super inteligent.STie cum sa abordeze o situatie, asta e punctul forte a lui.

Link to comment
Share on other sites

ApologeX..imi cer scuze ca te contrazic dar acel domn in functie de graviditatea faptelor pe care le-a facut va fii exportat din Romania sub un tratat guvernamental dintre statul roman si ce-l american prin care il acuza direct de fapte savarsite de spionaj si crime violente care duc ca tinta statele unite..

iti dau un exemplu..au fost exportate multe persoane care ar fii acuzate de spionaj de care nu stie nimeni absolut nimic..si chiar Hussein care a fost unul printre cei mai mari si mai de temuti capi ai comunismului si crezi ca nu o sa fie exportat un ( tanar ).

Link to comment
Share on other sites

ApologeX..imi cer scuze ca te contrazic dar acel domn in functie de graviditatea faptelor pe care le-a facut va fii exportat din Romania sub un tratat guvernamental dintre statul roman si ce-l american prin care il acuza direct de fapte savarsite de spionaj si crime violente care duc ca tinta statele unite..

iti dau un exemplu..au fost exportate multe persoane care ar fii acuzate de spionaj de care nu stie nimeni absolut nimic..si chiar Hussein care a fost unul printre cei mai mari si mai de temuti capi ai comunismului si crezi ca nu o sa fie exportat un ( tanar ).

Vorbim de romania din ziua de azi (un cacat infect).

Link to comment
Share on other sites

IBM cehia a facut angajari anul trecut pentru orice student , oricine putea sa mearga sa lucreze acolo :) ( fara a fi necesare cunostinte in domeniu )

SirVic a fost si aici pe forum , numai ca sub alt nick ( F***a ).

Pt. 2100 coroane cehesti, mai bine stai la tine in tara, chair daca dupa poti sa spui ca lucrezi pt. IBM Cheia. Plus, ca esti obligat sa semnezi un contract pe 2 ani cu ei, care mai tre si respectat ca te dau in judecata.

"You are right, the basic salary is 550 EUR netto (together with the

benefits, after the month training, it´ll probbably rise some 20-30% as

you´ll be working on shifts). The rent 140 EUR will be deducted from your

salary each month retroactively."

Relocare:

"There is 25.000,- CZK and one year period during which you can apply for it." (500 euro)"

Asa ca ... normal ca erau interesati sa aduca fraieri pe bani putini. Ce mama dreaq, muncesti pt. 200 euro, mai bine stai acasa. In plus, banii frumosi se fac la noi in tara.

N-as da rahatul de firma la care lucrez acum, chiar daca e stres, se sta peste program si restul decat sa plec sa mor de foame si sa vin cu boase mari spunand ca lucrez pentru nush ce mare gigant.

Edit: Orice firma mare care iti accepta CV-ul te cheama la un interviu, problema este sa treci de el, si daca este rentabil sa pleci.

Link to comment
Share on other sites

Deci Credeam Ca Este Ceva De Capul Vostru =)) Auzi Cum l-au Turnat Pe Sirvic Si Va M-ai Numiti Hackeri Va Zic Eu Cum A Fost Treaba De La Prins Fraeru De Vic Avea Bnc-uri Si Booti ( Emech ) Pe Fiecare Host Nasa.gov Adica Pe Intelesu Vostru Se Conecta In Ele Ba Tzaranilor Se Loga Cu Ip Real Ce`i Mare Jmecherie Sa Intrii In Serverul Cu Pricina Si Sa Dai ps x sa vezi procesele si cand vezi beneceu la fraerii dai un locate dupa ce ai aflat unde este situata respectiva arhiva teuiti inloguri asta in caz k nu a folosit vic vre-un sk ceea ce nu cred k il ducea pe el bibilica sa faca si a m-ai facut o greseala pe libga faptu ca seloga zilnic in bnc-urile respectiv si automat in rooturi era predispus vulnerabilitatii de a fi vazut asa a doua greseala care a facuto fraeru a fost ca a facut publice screenshot-uri cu respectivele rooturi crackuite deja mare jmekerie iei root pui arhiva de scan si dai pe clasele de nasa in fine asta a fost a doua greseala a fraerului acum urmeaza culmea prostiei fiind un top 10 cele m-ai inteligente tari ale europei romania fiind situata undeva pelocul 14 adica eram jos ba si el a vrut sa se afirme si a facut publice adik le-a aratat lu aia de la antena 1 tv k el a spart nasa si ca ar trebui sa crestem in acel cacat de top a facut bine am crescut in top depelocul 12 pe locul 9 da el sa dus pulii de suflet momentan este liber si judecat decat in state si deoarece romania este una dintre tarile care nu expulzeaza cetateni de origine romana victor va trai liber si fericit pana trece granita si . istetilor oricum dupa cum stiam no comment...

Link to comment
Share on other sites

sa-mi bag pula in tine de taran prost =)) ba tu esti in stare sa scri ma handicapatule?=)) "cate dupa ce ai aflat unde este situata respectiva arhiva teuiti inloguri asta in caz k nu a folosit vic vre-un sk ceea ce nu cred k il ducea pe el bibilica sa faca si a m-ai facut o greseala pe libga faptu ca seloga zilnic in bnc-urile respectiv si automat in rooturi"

te crezi si tu smecher da n-ai nici 10 posturi. de unde pula mea sti tu ce a facut ala mah lai pupat tu in cur? :D ca sa nu mai zic ca fiecare cuvant il scri cu litera mare. dupa ce ca esti retardat mai vi si tare in gura. hai mai date in pula mea de analfabet ce esti. marsh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...