Jump to content
Hoster.ro

Tocmai am primit o teapa de la utilizatorul: the.fish3r

Recommended Posts

Am postat la rubrica market: Cumpar/inchiriez pagini facebook

Ma contactat individul spunand ca are pagina: https://www.facebook.com/IubimMasinile

Negociaza un pret cu mine ajungand la suma de 150 RON

Am trimis catre:

~~~

Nume: ~~~ Suma de 110 ron ulterior diferenta de 40 ron prin paypal la adresa de mail: ~~~

I-am spus sa primesc acum ce am comandat si am platit mi-a spus ok: Si a disparut ca magarul in ceata.

Daca este nevoie public dovada platiilor

Acum pot face plangere la politie pe baza discutiei de pe yahoo, rst + la detalii bancare inchiriere pagina (facebook facebook.com/IubimMasinile din data de 1.04.2015 - 8.01.2015, ( Mi-am invatat lectia de la Thanatos , ce a si fost condamnat 2,5 ani )

Voi face plangerea de dimineata pentru inselaciune.

Ce sugestii aveti ?

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Am postat la rubrica market: Cumpar/inchiriez pagini facebook

Ma contactat individul spunand ca are pagina: https://www.facebook.com/IubimMasinile

Negociaza un pret cu mine ajungand la suma de 150 RON

Am trimis catre:

~~~

Nume: ~~~ Suma de 110 ron ulterior diferenta de 40 ron prin paypal la adresa de mail: ~~~

I-am spus sa primesc acum ce am comandat si am platit mi-a spus ok: Si a disparut ca magarul in ceata.

Daca este nevoie public dovada platiilor

Acum pot face plangere la politie pe baza discutiei de pe yahoo, rst + la detalii bancare inchiriere pagina (facebook facebook.com/IubimMasinile din data de 1.04.2015 - 8.01.2015, ( Mi-am invatat lectia de la Thanatos , ce a si fost condamnat 2,5 ani )

Voi face plangerea de dimineata pentru inselaciune.

Ce sugestii aveti ?

Sigur o sa te ia cineva in serios pt 150 de ron amarati.O sa bagi politia in ceata, sigur n-o sa inteleaga pentru ce ai platit.Ce justificare ai pus cand ai facut transferul bancar?Mi se pare absolut corect sa iti faci dreptate dar cred ca mai mult te pui pe drumuri.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

YLQYaSW.jpg

:))

Mergi la politie, daca dovezile sunt solide o sa ii lansam sarmale cu prastia in celula. Dar ma intreb, cum o sa le explici? Le zici ca ai vrut sa cumperi un bun virtual, sau cum?

@1337 Si ce daca-s 150 de lei? Hotii incep cu sume mici.

Edited by Rickets
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Platesti onoriul avocatului care se ridica intre 500-1000 lei si iti castiga suma inapoi:))) 150 le

In caz ca isi castiga procesul reclamatul este bun de plata si pentru cheltuieli cu judecata, adica onorariu.

Link to comment
Share on other sites

@Hoster.ro eu sincer urasc asta° vreau sa fie pedepsit.. pe o parte tu ai fost de vina... , ma intreb de ce nai facuto prin paypal cu serviciul de refound ?..

Cum adica el e de vina? prin paypal pierdea pt ca nu acopera bunurile virtuale plus si timpul de asteptare si frustrarea. Vorbesti ca un tepar

Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiMihai

Ba am transformat RON in EUR si 150 lei vin 35€ aproximativ, pai din cate stiu salariul mediu in romania este de 250€, adica 35€ vin 7 zile de munca daca am calculat bine....poate hoster nu lucreaza, dar totusi in romania cred ca 35€ e ceva

Link to comment
Share on other sites

Povestea sta in felul urmator: Nu a cumparat pagina ci a vrut sa o inchirieze 7 zile, a dorit sa faca plata prin banca si i-am zis ca nu am cont bancar, mi-a zis sa fac rost la cineva...a facut platile apoi a zis ca lipseste 30 de minute, eu am plecat la tipul care mi-a dat datele lui pentru transfer sa verificam banii care defapt nu intrasera.Cand m-am intors acasa tipul era foc...

qwwqjo.jpg27xdunq.jpg

P.S i-am explicat cum sta treaba dar nu intelege e idiot, i-am zis ca ii dau banii inapoi dar din nou nu intelege

Link to comment
Share on other sites

Da-mi voie sa explic eu:

1: Erai activ pe messenger ( sa inventat idle ) erai activ pe rst dupa inactiv ca deh apoi activ , apoi iar inactiv , apoi activ cand ti-am lasat pe messenger link ( avand mess pe telefon imi apare seen ) el vedea fiecare mesaj in parte , dar nu raspundea: STIU ERAI PLECAT :)) , Te-ai speriat cand ai vazut aici si ai inceput sa o da`i in prosteala pe fata.

Si sa relatez cuvintele tale: Mike Fish3r # (4/1/2015 9:37:52 PM): iar daca vrei sa ne punem ambitia

Mike Fish3r # (4/1/2015 9:38:01 PM): sa ne facem smecheri

Mike Fish3r # (4/1/2015 9:38:09 PM): ne descurcam repede sa stii

Mike Fish3r # (4/1/2015 9:38:15 PM): ca nu ma stresez cu tine

cosminalexandru.magazin (4/1/2015 9:38:29 PM): Bine, sa nu uiti

cosminalexandru.magazin (4/1/2015 9:38:37 PM): Teapa este teapa si punct. O seara placuta

Concluzia o trag ce-i de aici

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...