Jump to content
the.fish3r

Ce se intampla cu Orange?

Recommended Posts

La fel si aici. Ca sa incercam sa elucidam misterul:

Un prieten de-al meu avea problema asta (orange abonament), de fiecare data cand incercam sa ii dau mesaj primeam inapoi msg de la 333 : "destinatie necunoscuta" . Am zis ca poate e ceva temporar, insa problema a persistat si astazi prietenul de care vorbeam nu mai poate primi apeluri/mesaje deloc.

Am zis sa incercam sa schimbam cartelele intre ele, ca poate e de la telefon (iphone 5s & 6). Problema a ramas aceeasi, insa surpriza: cand am pus cartela inapoi la mine nu mai merge sa sun/dau mesaj nimanui.

Clar este deci ca problema apare la mai multi abonati si nu are legatura cu vreun judet/regiune. Maine voi suna la SelfCare sa vad daca imi pot spune ceva. Voi reveni cu detalii.

Link to comment
Share on other sites

La fel si aici. Ca sa incercam sa elucidam misterul:

Un prieten de-al meu avea problema asta (orange abonament), de fiecare data cand incercam sa ii dau mesaj primeam inapoi msg de la 333 : "destinatie necunoscuta" . Am zis ca poate e ceva temporar, insa problema a persistat si astazi prietenul de care vorbeam nu mai poate primi apeluri/mesaje deloc.

Am zis sa incercam sa schimbam cartelele intre ele, ca poate e de la telefon (iphone 5s & 6). Problema a ramas aceeasi, insa surpriza: cand am pus cartela inapoi la mine nu mai merge sa sun/dau mesaj nimanui.

Clar este deci ca problema apare la mai multi abonati si nu are legatura cu vreun judet/regiune. Maine voi suna la SelfCare sa vad daca imi pot spune ceva. Voi reveni cu detalii.

Poate cartela lui ti-a schimbat ceva din setari, sau ti-a blocat accesul la retea prin imei orangeul.

Link to comment
Share on other sites

A fost picata reteaua pentru cateva ore (2-3 ore) acum totul merge perfect

Si Telekomul (cosmote-ul) a fost picat astazi (am si orange si cosmote) orange-ul nu mi-a mers acum spre seara timp de 2 ore, iar cosmote-ul azi cam pe la ora 18:30 pana la ora 19:00 era picat, deci e ceva de moment

Link to comment
Share on other sites

Stati calmi.Se lucreaza la infrastructura,cel putin in zona Moldovei.

Se lucreaza o pl, din 4/5 antene pe oras/sat, fiind vodafone sau orange, se combina si se selecteaza in functie de clientela, si se scot de asemenea pentru o oarecare acoperire mai mare, dar nu este nimic adevarat, daca intr-un sat sunt 3 antene, 2 orange si 1 vodafone, va ramane una si una, iar cealalta fiind mutata intr-un alt sat pentru acoperire (laude)... cacat

Hai sa sporim area de acoperire dar semnal cucu...

anyway, orange :)

Link to comment
Share on other sites

O mica paranteza, eu sunt pe Digi, prietena mea la fel, eu sunt in Germania, ea in Romania, ii trimit mesaje, le primeste dar ea cand trimite eu nu primesc, si imi vin ori in alta zi ori in cateva ore, toate care mi le-a trimis...

Am observat si eu, trimitand mesaje din Ro in IT, ii veneau a doua zi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...