Jump to content
io.kent

Atacuri pe adresa lui Tinkode

Recommended Posts

Deci vreau sa zic ca chiar nu inteleg din ce cauza vad atatea atacu-ri si injuratu-ri pe adresa lui

@TinKode !

Personal nu am nimic cu Tinkode ca am mai schimbat si eu cateva vorbe cu el, dar mie mi se pare un Tip destul de abtinator.

Chiar e nevoie sa va bate-ti pula de el?

Nu sunt fan Tinkode, dar mi se pare penibil ca majoritatea de aici sa-l luati la bani marunti.

X(X(X(

Link to comment
Share on other sites

Nu este singurul jignit si nici singurul ridicat in slavi. Nu-si are rostul un topic pe aceste teme. Asa cum tu te intrebi de ce altii il injura, asa si acei "altii" se intreaba de ce nu il injuri si tu. Fiecare are motivele lui.

Pe unii, insasi faptul ca tu ai deschis topic special pentru a pune o intrebare fara rost legata de un membru al forumului, ii face sa dezvolte o oarecare antipatie fata de membrul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

Nu este singurul jignit si nici singurul ridicat in slavi. Nu-si are rostul un topic pe aceste teme. Asa cum tu te intrebi de ce altii il injura, asa si acei "altii" se intreaba de ce nu il injuri si tu. Fiecare are motivele lui.

Pe unii, insasi faptul ca tu ai deschis topic special pentru a pune o intrebare fara rost legata de un membru al forumului, ii face sa dezvolte o oarecare antipatie fata de membrul respectiv.

Pe scurt, ca s? în?eleg, tu îndemni pro?tii s? înjure ?i s? transforme forum-ul într-un loc de joac? ratat ce nu are nici o leg?tur? cu tematica acestei comunit??i. Ai chef de trolling, dute / duce-?i-v? pe 9gag.

1. Ac?iuni pentru care ve?i primi avertisment sau chiar ban: offtopic, post dublu(ave?i buton de editare), post inutil, redeschidere topic, insultare membru(atac la persoan?), nume topic inadecvat, informa?ie deja postat?, limbaj inadecvat(IRC style - sh, tz, CAPS, în culori sau agramat total), avatare mari sau care întrec bunul sim?, semn?turi penibile, linkuri cu referrer, imagini dinamice în semn?tur?.

Tot ce am subliniat din aceast? regul? este f?cut într-un mod repetat pe RST. Ideea este c? staff-ul reprezint? în aceast? situa?ie mul?imea vid?. Nu în?eleg de ce ar trebui s? fiu de acord cu o asemenea abera?ie. S? m? înjuri pe mine ai voie, dar s? te legi de cei care fac asta, e o crim?.

Sunte?i penibili dac? sustine?i rata?i de genul (aici m? refer în special ?i la staff deoarece se fac c? nu v?d nimic).

Când am fost Administrator (nu un membru al forum-ului), am banat to?i pro?tii care lansau "atacuri la persoan?" doar pentru a fi b?ga?i în seam?, c? prin altceva nu aveau cum. Dup? câteva luni de zile de când începusem s? aplic aceast? strategie (s? elimin orice tip de discu?ie ce nu î?i are rostul pe un forum de genul), am fost acuzat c? fac abuz de putere din cauz? c? d?deam BAN ?I celor ce m? înjurau pe motive nefondate (dar nu a?a procedeaz? fiecare din staff dac? este luat la p**?, cum numesc majoritatea fenomenul?).

Partea frumoas? este c? mai nimeni nu a observat la vremea aia diferen?a major? de pe RST (c? erau doar discu?ii bazate pe securitate, hacking, etc, ?i nu b?l?rii).

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce nu inteleg este in felul urmator?

> Daca a jignit pe cineva, aici ma refer la membri al rst-ului

> Tea jignit in trecut? Bun, injural trimitei un E-mail pe adresa lui..

> Dar nu mai injurati pe un Forum cauza este ca daca arunci un prost lupilor se intoarce conducand o haita.

> Reputatia Omului undei? nU va ajutat?

> @TinKode mai ajuta si tu cu cate ceva pe membri!

Cam atat am avut de zis

Link to comment
Share on other sites

Pe scurt, ca s? în?eleg, tu îndemni pro?tii s? înjure ?i s? transforme forum-ul într-un loc de joac? ratat ce nu are nici o leg?tur? cu tematica acestei comunit??i. Ai chef de trolling, dute / duce-?i-v? pe 9gag.

Pe scurt, nu ai inteles. Nu indemn nici sa jigneasca, nici sa laude. Ideea e ca nu trebuie facut un topic pentru a intreba de ce cineva incalca regulamentul (pentru atacurile la persoana).

Link to comment
Share on other sites

Adev?rul e c? au fost cam r?i ?i nu prea ?i-au dat ?ansa s?-?i reabilitezi numele sau s? te ia în serios, decât la mi?to.

Asta-i lumea în care tr?im, pata neagr? nu prea sunt dispu?i s? o lase s? dispar?.

Fiecare ar trebui s?-?i vad? de via?a lui ?i s? nu-?i bage nasul în treburile altora, dac? vrei s? contribui la îmbun?t??irea forumului ?i dai dovad? c? ai r?bdare mai mult? decât to?i atunci poate o s? înceap? s? te aprecieze în timp.

Pân? atunci dac? în loc de posturi tehnice ?i discu?ii pe seama IT-ului stai ?i te cer?i cu to?i boii care se iau de tine atunci nu o s? înceteze trollingul niciodat?. Dac? a?tep?i s? se întâmple asta pentru noapte atunci nu e?ti prea realist.

Link to comment
Share on other sites

Ma acum sincer sa fiu omul este ok ( are si el momente ) ( nu am fost niciodata "fan,, si nici nu l-am pupat in c*r) dar e chiar aiurea sa atacati omul degeaba ( pentru cei care il jignesc: ar fi ok ca toti astia care il jigniti sa aveti macar aceleasi cunostiinte ca el in domeniu IT) dar cand apari tu ca un simplu user cu 10 posturi care nu ai facut niciodata nimic pentru comunitate si zici "m*&e tinkode,, e chiar penibil. Majoritatea care sunt pe forum doar sa faca "atacuri la persoane" se recunosc usor si cel mai bine ca sa scapi de persoanele de genul este sa le ignori ( cu timpul vor inceta, cat o sa o tina cu atacurile? 1 luna / 1 / 2 /3 ani ).

Link to comment
Share on other sites

Adev?rul e c? au fost cam r?i ?i nu prea ?i-au dat ?ansa s?-?i reabilitezi numele sau s? te ia în serios, decât la mi?to.

Asta-i lumea în care tr?im, pata neagr? nu prea sunt dispu?i s? o lase s? dispar?.

Fiecare ar trebui s?-?i vad? de via?a lui ?i s? nu-?i bage nasul în treburile altora, dac? vrei s? contribui la îmbun?t??irea forumului ?i dai dovad? c? ai r?bdare mai mult? decât to?i atunci poate o s? înceap? s? te aprecieze în timp.

Pân? atunci dac? în loc de posturi tehnice ?i discu?ii pe seama IT-ului stai ?i te cer?i cu to?i boii care se iau de tine atunci nu o s? înceteze trollingul niciodat?. Dac? a?tep?i s? se întâmple asta pentru noapte atunci nu e?ti prea realist.

Despre ce pata neagra tot vorbiti ? Ce a facut de trebuie iertat ?

Link to comment
Share on other sites

Adev?rul e c? au fost cam r?i ?i nu prea ?i-au dat ?ansa s?-?i reabilitezi numele sau s? te ia în serios, decât la mi?to.

Asta-i lumea în care tr?im, pata neagr? nu prea sunt dispu?i s? o lase s? dispar?.

Fiecare ar trebui s?-?i vad? de via?a lui ?i s? nu-?i bage nasul în treburile altora, dac? vrei s? contribui la îmbun?t??irea forumului ?i dai dovad? c? ai r?bdare mai mult? decât to?i atunci poate o s? înceap? s? te aprecieze în timp.

Pân? atunci dac? în loc de posturi tehnice ?i discu?ii pe seama IT-ului stai ?i te cer?i cu to?i boii care se iau de tine atunci nu o s? înceteze trollingul niciodat?. Dac? a?tep?i s? se întâmple asta pentru noapte atunci nu e?ti prea realist.

Ce nume s? îmi reabilitez? C? nu am cu ce s? m? justific în fa?a altora.

Nu a?tept s? ma pupe cineva în cur sau s? m? aprecieze. A?tept ca TU împreun? cu cei care sunte?i în staff s? v? face?i treaba, c? de aia ave?i func?ii pe RST. Asta era ideea, nu alte abureli.

Pân? atunci dac? în loc de posturi tehnice ?i discu?ii pe seama IT-ului stai ?i te cer?i cu to?i boii care se iau de tine atunci nu o s? înceteze trollingul niciodat?

În ultimele luni am activat extrem de pu?in pe RST, iar acele post-uri nu au tangen?e cu abera?iile rata?ilor ce au deschis thread-uri pe banda rulanta cu injurii la adresa mea! Deci, a cui e vina? A mea, sau a voastr? (staff)?

Link to comment
Share on other sites

Te-ai gândit de ce te iau ??tia constat la mi?to? C? te laudai cu tot felul de chestii pe chat.

Dac? î?i f?ceai injec?iile lini?tit ?i nu postai nimic extra acum to?i î?i ridicau statuie iar acum nu se foloseau de fiecare prilej s? te ia la ?uturi.

De ce n-ai f?cut un user de care doar tu s? ?tii ?i s?-l aduci la rang de VIP iar dup? ce câ?tigai respectul s? nu mai aib? lumea treab? cu tine?

Dar nu, trebuie s? se ?tie. Hai s?-?i dau un pont de ce nu mi?c?m, pentru c? din cauz? c? înc? mai e?ti cu nasul pe sus atragi mu?tele de pe forum ?i ne dai nou? de lucru.

Poate de aceea nu facem treaba, c? ni se pune în bra?e tot mai mult f?r? voia noastr?. Motiv pentru care eu n-am dat ban ?i nici n-o s? moderez. N-am nimic cu tine, îns? dac? era vorba de alt user de-al t?u de care nu ?tia nimeni ?i era luat la ?uturi m-a? fi b?gat. Capul jos, e?ti un user ca ?i to?i userii pe acest forum indiferent cine e?ti/ai fost, începe s? respec?i ?i poate o s? fii respectat. Nu ne pas? c? ai fost admin ?i ai avut func?ii dac? n-ai fost om cu restul. Examenul îl d? fiecare dup? cum se comport? cu oamenii inferiori lui.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Topicurile astea de obicei se intind ca subiectele despre religie. Certati-va in gand. Closed & trashed.

În loc s? mai închizi thread-uri care nu încalc? nici o regul?, ai face bine s? mai arunci o privire ?i la cel?lalte topic-uri care nu au ce c?uta pe RST. Dac? motivul pentru care închizi discu?ii de genul este c? te irit? pe tine, înseamn? c? faci abuz de putere.

Te-ai gândit de ce te iau ??tia constat la mi?to? C? te laudai cu tot felul de chestii pe chat.

Dac? î?i f?ceai injec?iile lini?tit ?i nu postai nimic extra acum to?i î?i ridicau statuie iar acum nu se foloseau de fiecare prilej s? te ia la ?uturi.

De ce n-ai f?cut un user de care doar tu s? ?tii ?i s?-l aduci la rang de VIP iar dup? ce câ?tigai respectul s? nu mai aib? lumea treab? cu tine?

Dar nu, trebuie s? se ?tie. Hai s?-?i dau un pont de ce nu mi?c?m, pentru c? din cauz? c? înc? mai e?ti cu nasul pe sus atragi mu?tele de pe forum ?i ne dai nou? de lucru.

Poate de aceea nu facem treaba, c? ni se pune în bra?e tot mai mult f?r? voia noastr?. Motiv pentru care eu n-am dat ban ?i nici n-o s? moderez. N-am nimic cu tine, îns? dac? era vorba de alt user de-al t?u de care nu ?tia nimeni ?i era luat la ?uturi m-a? fi b?gat. Capul jos, e?ti un user ca ?i to?i userii pe acest forum indiferent cine e?ti/ai fost, începe s? respec?i ?i poate o s? fii respectat. Nu ne pas? c? ai fost admin ?i ai avut func?ii dac? n-ai fost om cu restul. Examenul îl d? fiecare dup? cum se comport? cu oamenii inferiori lui.

Chestiile alea despre care vorbe?ti tu c? m? l?udam (ni?te abera?ii) au fost cu ani în urm?, mai exact atunci când tu î?i f?ceai primele topicuri pe acest forum, adic? prin 2010-2011. Î?i aduc la cuno?tin?? c? suntem în 2015, adic? au trecut 4-5 ani.

Ce am ales s? fac eu în trecut, este strict problema mea. Am gre?it, am pl?tit. Nu trebuie s? dau explica?ii cuiva, sau s? a?tept s? m? ridice în sl?vi. Dar nu pot accepta s? v?d neru?inarea asta în care le este permis? existen?a anumitor genuri de persoane aici care m? "atac?" frecvent. C? e vorba de mine, ba c? e vorba de altcineva, nu prea conteaz?.

Nu în?eleg aluzia cu alt nume de utilizator ca s? câ?tig respectul altora. În trecut când tu erai la început (sau nici m?car nu erai aici) am ajutat sute de oameni, m-am implicat în a lua ap?rarea RST-ul atunci când a fost nevoie. Am fost al?turi de oameni care m-au respectat. Totu?i nu în?eleg de ce sim?i?i nevoia s? îmi tine?i mie pledoarii despre moralitate, când nici m?car nu m? cunoa?te?i cu adev?rat. Tu ?tii doar de un om care activeaz? din spatele nickname-ului TinKode, ?i cam atât.

Dac? ?ie ?i se pare c? sunt cu nasul pe sus (nu sunt), perfect. S? fiu. Atât timp cât nu încalc vreo regul? sau întrec vreo limit?, nu ai ce s? îmi repro?ezi.

Simt nevoia s? mai dau quote la aceast? fraz? care mi se pare de toat? jena:

Poate de aceea nu facem treaba, c? ni se pune în bra?e tot mai mult f?r? voia noastr?. Motiv pentru care eu n-am dat ban ?i nici n-o s? moderez. N-am nimic cu tine, îns? dac? era vorba de alt user de-al t?u de care nu ?tia nimeni ?i era luat la ?uturi m-a? fi b?gat. Capul jos, e?ti un user ca ?i to?i userii pe acest forum indiferent cine e?ti/ai fost, începe s? respec?i ?i poate o s? fii respectat. Nu ne pas? c? ai fost admin ?i ai avut func?ii dac? n-ai fost om cu restul. Examenul îl d? fiecare dup? cum se comport? cu oamenii inferiori lui.

Hai s? î?i explic pas cu pas ce prostii ai în?irat. P?i, în primul rând nu po?i sus?ine c? e?ti impar?ial ?i c? nu ai nimic cu mine atât timp cât îmi spui c? dac? era vorba de alt user, st?tea altcumva treaba. Tu trebuie s? fii impar?ial / neutru / de partea celui care are dreptate (î?i mai continui dac? nu în?elegi), deci pe scurt ai ceva cu persoana mea (s? nu ne mai min?im pe fa??).

Cum îmi zici mie s? te respect pe tine sau pe altul ca tine când arunci fraze de genul: "capul jos"? Nu am s? las niciodat? capul jos în fa?a cuiva deoarece am trecut prin multe lucruri ce m-au înv??at asta. C? n-am respectat? Pe cine nu am respectat eu? Cum spuneam la începutul reply-ului, tu erai nou pe forum când eu eram la încheierea activit??ii pe RST. Asta denot? c? habar nu ai despre cum st? treaba. P?streaz?-?i p?rerile pentru tine ?i nu le mai înflorii.

Cum am specificat într-un reply anterior, nu cer decât s? î?i faci (tu împreun? cu restul ce sunte?i în staff) treaba.

Am ales s? r?spund la b?l?riile astea deoarece sunt obosit s? mai înghit copil?riile unor copii ce nu au mai mult de 16-17 ani, ?i care cred c? sunt tari c? m? înjur? pe mine. Tu (la modul general) dac? erai într-o situa?ie ca a mea, cum era?

Mul?umesc.

Link to comment
Share on other sites

Dac? voiai s? scrii tot textul acela puteai s?-mi dai pm.

Nu în?eleg care-i treaba cu perioada pe forum. Dac? tot vrei s? ?tii înainte s?-mi fac cont pe RST eram pilot de linie ?i ?ineam în cârc? peste 160 de suflete ?i nu aveam vreme de stat pe forum a?a c? dac? acuma vrei s?-?i ?tergi mucii de mine c? ai cont dinaintea mea pe forum sau c? e?ti mai superior atunci d?-i înainte, c? se pare c?-?i face pl?cere s? ai ultimul cuvânt.

Legat de corectitudine am zis c? ai fost excep?ia pentru c? mereu când e vorba de tine pe forum noi avem mai mult? munc? de f?cut, deci pân? nu mai aplanezi din conflicte dinainte s? le generezi s? nu te a?tep?i ca noi s? lu?m m?suri cu toate c? suntem bastarzi ?i ipocri?i c? nu ?inem cont de regulament.

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...