Jump to content
v1or3l

Cum isi cheltuie bogatii banii in Dubai?

Recommended Posts

Mai trebuie adagat si faptul ca pedeapsa cu moartea prin decapitare in mijlocul drumului sau prin spanzurare de semafor e la ordinea zilei. Acele masini de lux parasite in desert sunt parasite fiindca proprietarii doar AU INTARZIAT sa-si plateasca taxele (nu ca nu ar fi avut de unde) iar neplata taxelor catre stat constituie un mare pacat comis impotriva statului islamic care se pdepseste foarte simplu: prin taierea capului (pe bune ! ).

Vazusem acum ceva timp unul care era un foarte bun si de succes magician la ei acolo si ghici ce: i-au taiat capul sau l-au spanzurat (nu mai stiu exact) in mijlocul drumului ziua in amiaza mare fiind acuzat de acte de vrajitorie, fapt care este iarasi un pacat capital.

Daca te saruti in public, iarasi pacat (nu stiu daca e capital si nici ce anume patesti).

La ei nuntile sunt cu muzica si cam atat. Daca dansezi vin si te impusca cu mitraliera pe tine si pe invitati pe motiv ca ai facut un pacat dansand.

Astea sunt doar unele dintre putinele pacate pe care le poti face. Mai sunt si altele, nu mai stiu eu sa zic care si cum dar sigur mai sunt. Daca te intereseaza neaparat si ai chef sa-ti strici toata ziua si sa te simti prost dispus, da o raita pe liveleak sa vezi cum se impusca arabetii legal in ceafa, cum isi taie beregata ziua in amiaza mare sau cum se decapiteaza ca drept pedeapsa ca au facut nu stiu ce prostie de pacat.

Apropo, cica Dubai e singurul oras din lume unde smajul este egal cu ZERO.

Ghici de ce ?

Lenea e un pacat... :))

Link to comment
Share on other sites

In mare parte vorbiti prostii...in Emiratele Arabe se plateste salariu in functie de tara de provenienta...normal ca la somalezi le da muie ca se multumesc si pe atat...Cunosc pe cineva care lucraza in constuctii si castiga destul de mult.Iar legile nu sunt asa cum zice @TEST101 care exagereaza destul de tare...intradevar ca au legi destul de idioate in special cu femeile lor...Daca se omorau pe capete nu ii mai baga nimeni in seama!

P.S si alea nu sunt masini abandonate sunt masini intr-o parcare si sunt pline de nisip datorita futunilor de nisip care sunt cam la ordinea zilei.Circula multe mituri despre Dubai...

Edited by the.fish3r
Link to comment
Share on other sites

In mare parte vorbiti prostii...in Emiratele Arabe se plateste salariu in functie de tara de provenienta...normal ca la somalezi le da muie ca se multumesc si pe atat...Cunosc pe cineva care lucraza in constuctii si castiga destul de mult.Iar legile nu sunt asa cum zice @Aerosol :))

Gesturile tendentioase, nepoliticoase, de natura politica sau religioasa sunt aspru pedepsite in orice tara araba.

http://www.mihaijurca.ro/lucruri-interzise-dubai

Link to comment
Share on other sites

oare aia se plictisesc vreodata ? oare daca ai bani de nu ai ce face cu ei te poti plictisi?

Eu singur nu m-as plictisi niciodata: blonde, brunete, satene, roscate si apoi vine blonde cu suvite negre, blonde cu suvite roscate, blonde cu cu suvite satene, apoi brunete cu suvite satene, brunete cu suvite blonde (nu e acelasi lucru cu blonde cu suvite negre) s.a.m.d. si asta nu e tot ca fiecare poate sa aiba si ochi albastri, negri, caprui sau verzi, rezulta de aici alte combinatii, daca mai iau in calcul si marimea sanilor si culoarea areolei care poate varia de la rozie la brun inchis, apoi rase, nerase si asa mai departe. Pai pentru asa ceva trebuie timp nu gluma si plus de asta trebuie sa mai vezi mai bine, sa faci o preselectie si apoi poate nu esti sigur sau ai uitat de cum a prestat una din ele (sau mai multe) si trebuie sa repeti examinarea si tot asa. De plictisit eu sigur nu m-as plictisi, nu am cum, tu nu vezi cata bataie de cap as putea sa am ?

Link to comment
Share on other sites

Eu singur nu m-as plictisi niciodata: blonde, brunete, satene, roscate si apoi vine blonde cu suvite negre, blonde cu suvite roscate, blonde cu cu suvite satene, apoi brunete cu suvite satene, brunete cu suvite blonde (nu e acelasi lucru cu blonde cu suvite negre) s.a.m.d. si asta nu e tot ca fiecare poate sa aiba si ochi albastri, negri, caprui sau verzi, rezulta de aici alte combinatii, daca mai iau in calcul si marimea sanilor si culoarea areolei care poate varia de la rozie la brun inchis, apoi rase, nerase si asa mai departe. Pai pentru asa ceva trebuie timp nu gluma si plus de asta trebuie sa mai vezi mai bine, sa faci o preselectie si apoi poate nu esti sigur sau ai uitat de cum a prestat una din ele (sau mai multe) si trebuie sa repeti examinarea si tot asa. De plictisit eu sigur nu m-as plictisi, nu am cum, tu nu vezi cata bataie de cap as putea sa am ?

Generatie de labagiciune.

Bai in viziunea voastra f*&eti doar daca aveti banii in buzunar?

Link to comment
Share on other sites

Generatie de labagiciune.

Bai in viziunea voastra f*&eti doar daca aveti banii in buzunar?

Cand ai sa mai cresti ai sa vezi si tu ca fara bani nu faci nimic. In ziua de azi viata-i grea, nu mai futi cu vrajeala ca inainte, trebe banu' tata.

Link to comment
Share on other sites

Eu singur nu m-as plictisi niciodata: blonde, brunete, satene, roscate si apoi vine blonde cu suvite negre, blonde cu suvite roscate, blonde cu cu suvite satene, apoi brunete cu suvite satene, brunete cu suvite blonde (nu e acelasi lucru cu blonde cu suvite negre) s.a.m.d. si asta nu e tot ca fiecare poate sa aiba si ochi albastri, negri, caprui sau verzi, rezulta de aici alte combinatii, daca mai iau in calcul si marimea sanilor si culoarea areolei care poate varia de la rozie la brun inchis, apoi rase, nerase si asa mai departe. Pai pentru asa ceva trebuie timp nu gluma si plus de asta trebuie sa mai vezi mai bine, sa faci o preselectie si apoi poate nu esti sigur sau ai uitat de cum a prestat una din ele (sau mai multe) si trebuie sa repeti examinarea si tot asa. De plictisit eu sigur nu m-as plictisi, nu am cum, tu nu vezi cata bataie de cap as putea sa am ?

you made my day :)))) da mare dreptate ai

Link to comment
Share on other sites

@haked

baiatu de mai sus iti explica niste variante n laute cate k, fara sa le platesti nu rezulta, iar daca la 30 de ani nu ai realizat asta, e clar ca inca mai stai in fata liceului cu un bmw pisicuta cu picioru pe roata din fata ai ochelari la ochi si te uiti tu si doi prieteni de ai tai dupa navetiste cu wc in curte si apa incalzita in lighean la soare, crezand ca tu ai vrajeala, iar ele nevoie de tine sa le duci mai repede la lighean, fiindca le pute curu de la 6 ore de liceu.

Link to comment
Share on other sites

Sa mai cresc, ma apropii de 30 de ani si iti zic ca futi si fara banii daca ai papagal.

Futi si fara bani daca arati bine si le place lor de tine, daca esti un tip obisnuit care nu iese cu nimic in evidenta, cum sunt majoritatea, poti sa stai si in cap si sa te tarasti cu limba si tot nu ai sa futi vreodata ceva.

Explica si la baieti cum anume futi tu cu papagalul ca sa invatam si noi (sau cel putin eu) de la tine cum se face chestia ssta ca eu nu m-am prins pana acuma. Cum faci si ce zici ?

Apropo, de ce ziceam:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...