Jump to content
anndrey

Kali nu functioneaza dupa upgade

Recommended Posts

M-am hotarat sa trec de la mv la instalare direct pe un laptop. Pe mv am adaugat in repository linkurile astea am dau un upgrade si toul a mers ok.

deb Index of / /kali main contrib non-free

deb Index of / /wheezy main contrib non-free

deb Index of /kali kali-dev main contrib non-free

deb Index of /kali kali-dev main/debian-installer

deb-src Index of /kali kali-dev main contrib non-free

deb Index of /kali kali main contrib non-free

deb Index of /kali kali main/debian-installer

deb-src Index of /kali kali main contrib non-free

deb http://security.kali.org/kali-security kali/updates main contrib non-free

deb-src http://security.kali.org/kali-security kali/updates main contrib non-free

Am incercat sa fac acelasi lucru si pe instalarea directa dar dupa ce s-au upgradat softurile nu mai ma pot loga decat in recovery mode deoarece primesc eroarea aceasta:

hqdefault.jpg

Am crezut ca am stricat ceva eu ceva si am incercat o a doua instalare +upgrade dar am patit la fel. Se poate rezolva sau sa il folosesc fara upgrade? Folosesc versiunea 1.1.0

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

pff... ai bagat repos pentru debian. de aia e bine sa-ti faci periodic backupuri la partitiile importante... asa inveti :)) ; e dureros dar bagi la cap...

intra in recovery mode, scoate sursele care nu au ce cauta acolo si incearca un upgrade / dist-upgrade, sau eventual uita-te prin loguri sa vezi ce s-a instalat recent, scoate-le si baga-le iar cu sursele oficiale; nu iti garantez ca merge dar merita incercat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...