Jump to content
theandruala

Anti flood?

Recommended Posts

Salut.Azi mi-a dat unul add pe skype, si de atunci numai probleme.

Am mai primit mesaje de la el pe rs, ca imi da flood ca nush ce.

Mi-a aflat ip-ul prin skype, am gasit un kkt de site care face asta.

Cum as putea sa il opresc?Nu ma afecteaza prea mult, ca mi se opreste netul cateva secunde si dupaia isi revine, dar sa nu se mai creada asa superior...

Eu as putea sa-i fac ceva?Am doar ip-ul lui...

Link to comment
Share on other sites

Aici trebuie sa intervina isp-ul. Fa un ticket catre ei, rds, upc sau unde ai tu providerul sa se ocupe de treaba. Daca aveai linux, puteai intr o masura sa faci o mitigare din iptables, pfsense [ ca gateway si firewall ] sau cu un tweak kernel [ ceva easy].

Link to comment
Share on other sites

Aici trebuie sa intervina isp-ul. Fa un ticket catre ei, rds, upc sau unde ai tu providerul sa se ocupe de treaba. Daca aveai linux, puteai intr o masura sa faci o mitigare din iptables, pfsense [ ca gateway si firewall ] sau cu un tweak kernel [ ceva easy].

aici trebuie sa intervina ISP =))) you MADE my day bro....

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
aici trebuie sa intervina ISP =))) you MADE my day bro....

Te-a facut sa razi degeaba. Stiu pe cineva, cred ca aici pe forum are cont, care a fost pus de RDS sa semneze o hartie prin care inceteaza toate atacurile asupra unei adrese IP, altfel nu-i dadea drumul la internet.

Link to comment
Share on other sites

Adica te-a mintit ca a incetat floodul pentru ca probabil ala si-a cumparat ceva protectie sau si-a picat serverele de flood pe curu` lui......Du-te ma cu rds-ul si cu semnatura ta. De parca stiu aia ca TU fix TU dai flood... le poti spune pur si simplu "mi-a fost spart pcul, s-a infectat cu X virus si ala dadea ddos, am reparat pcul, va rog dati-mi drumu` la net,smtp,puli.....

Vrei sa scapi de flood? Da-i reconnect la pppoe automat ti se schimba ipul, seteaza skype sa nu mai accepte fisiere by default si mesaje de la necunoscuti.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Adica te-a mintit ca a incetat floodul pentru ca probabil ala si-a cumparat ceva protectie sau si-a picat serverele de flood pe curu` lui......Du-te ma cu rds-ul si cu semnatura ta. De parca stiu aia ca TU fix TU dai flood... le poti spune pur si simplu "mi-a fost spart pcul, s-a infectat cu X virus si ala dadea ddos, am reparat pcul, va rog dati-mi drumu` la net,smtp,puli.....

Vrei sa scapi de flood? Da-i reconnect la pppoe automat ti se schimba ipul, seteaza skype sa nu mai accepte fisiere by default si mesaje de la necunoscuti.

Si dupa gandirea ta de ce nu sparg o banca de pe wi-fi-ul de acasa? Il las neparolat si aia este. A intrat cineva domle, eu nu stiam de parole. Aide plm...

Link to comment
Share on other sites

Te-a facut sa razi degeaba. Stiu pe cineva, cred ca aici pe forum are cont, care a fost pus de RDS sa semneze o hartie prin care inceteaza toate atacurile asupra unei adrese IP, altfel nu-i dadea drumul la internet.

Scuze de Oftopic,dar sa intelegem ca ""ala"" dadea flood de pe adresa de ip reala?

Low orbit ion cannon si altele sunt depsite de pe timpul yahoo messenger v8.

Cum a reusit prietenul tau sa se bage in probleme...e nasol. @mov_0ah_01 ai perfecta dreptate,ti-am lasat si un mic like.

Tot ce faci de acasa si implica politia poti sa o faci 1 singura data.

ex:

DDoss,Iphone ,s5 plasma praduita si folosita adresa reala ca drop point etc.

Cand vine garda poti sa spui ca nu tu esti vinovat etc,dar daca vine in fiecare saptamana la tine la usa nu prea mai ai cum sa te scoti cu ""nu stiu domnle"" ca nici aia nu is retarzi.

Edited by dany_love
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...