Jump to content
chmod

PHP sau C++?

Recommended Posts

Bun, nu stiu daca am postat unde trebuie, sunt nou pe forum, dar ma prind eu cumva.

Dupa cum spune si titlul, care limbaj se merita cel mai mult sa il invat complet? PHP sau C++?

Ce-i drept, cunosc mai bine limbajul PHP fata de C++, dar inca sunt nesigur de alegerea pe care vreau sa o fac.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

E ca si cum ne-ai intreba daca sa-ti iei camion sau masina mica. Unul face ceva, celalalt cu totul altceva. Uite-te pe site-uri de joburi si vezi cum sunt impartite cererile. Pe partea de PHP gaseste mai multe locuri de munca dar pe C++ este mult mai greu si mai bine platit.

@MrGrj: :D:D Mai bine zis fan Boyka.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Poti merge pe combinatia dintre ele:

[funny]PHP++[/funny].

Programare web -> PHP

Programare aplicatii -> C++

Asta asa ca si concept super basic pentru a intelege tu cum stau lucrurile.

Nu stiu daca se plateste unul mai bine ca celalalt. Cunosc programmer care castiga in C++ 30 milioane ca Sr. si altul care castiga 80 pe PHP. Depinde cum ai norocul si cat te duce capul. Castigi bine din oricare. Dar fa ceea ce iti place, nu ceea ce crezi tu ca se plateste mai bine.

Comparatii exista cu sutele si nu stau sa le enumar acum.

Dpdv al pietei se cere mult PHP dar in principiu tre' sa stii multe pe langa. As merge pe C++

OFF: @SynTAX , esti Boyka al programarii ? : ) )

Edited by MrGrj
Link to comment
Share on other sites

E ca si cum ne-ai intreba daca sa-ti iei camion sau masina mica. Unul face ceva, celalalt cu totul altceva. Uite-te pe site-uri de joburi si vezi cum sunt impartite cererile. Pe partea de PHP gaseste mai multe locuri de munca dar pe C++ este mult mai greu si mai bine platit.

@MrGrj: :D:D Mai bine zis fan Boyka.

Tu vs. Limba Romana -> 0 - 1 pentru Romana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...