Jump to content
D3exter

Bateria la iPhone 5 se descarca foarte repede

Recommended Posts

Salut! Detin un iPhone 5 si inca de cand l-am cumparat (aproximativ doua luni in urma) am avut probleme cu autonomia bateriei. Fostul proprietar mi-a oferit o priza USB de 2A, nu era originala Apple, asa ca i-am schimbat bateria si am cumparat un incarcator original.

Cu setarile enumerate mai jos, telefonul nu tine (si nu tinea) incarcat mai mult de o ora daca il folosesc, si 3 ore in stand by:

-resetare totala

-reimprospatarea in fundal dezactivata

-siri dezactivat

-widget-urile pentru vreme si Stock din Centrul de Notificari dezactivate

-serviciile de localizare dezactivate

Ce ma ingrijoreaza pe mine este ca bateria se descarca chiar si atunci cand telefonul este inchis. L-am lasat noaptea la 100% si dimineata avea 12% ... Ce poate avea ? Nu stiu ce sa ii mai fac.

Link to comment
Share on other sites

nici eu nu ma pricep la telefoane mai ales iphone :)) eu am un samsung dala la 60 de lei , dar daca ar fi ascultat nu ar trebui sa te ocupi tu cu lucruri ilegale.. poate nu te asculta pe tine ci pe fostul proprietar ( e diferenta in a asculta o cartela sau un telefon, in cazul 2 nu mai conteaza ce cartela e in el)

dar de ce sa mergem pe ideea ca e ascultat cand poate e o problema cu el... mergi la un service poate are ceva acolo gen un scurt ceva care iti mananca bateria...

Edited by jayluc
Link to comment
Share on other sites

Toate convorbirile sunt tinute 6 luni, de fiecare retea si cu un ordin judecatoresc politia are acces la ele. Asa ca terminati-va cu telefonul e ascultat daca se aude cu ecou, daca bateria se descarca repede, intra singur in camera, etc.

Cel mai probabil ai scurt la telefon, si degeaba ii pui alta baterie noua ca tot nu o sa te tina. Asa ca aveti grija ce cumparati la mana a doua, tot ce e sub pretul pietii e suspect.

Link to comment
Share on other sites

Toate convorbirile sunt tinute 6 luni, de fiecare retea si cu un ordin judecatoresc politia are acces la ele. Asa ca terminati-va cu telefonul e ascultat daca se aude cu ecou, daca bateria se descarca repede, intra singur in camera, etc.

Cel mai probabil ai scurt la telefon, si degeaba ii pui alta baterie noua ca tot nu o sa te tina. Asa ca aveti grija ce cumparati la mana a doua, tot ce e sub pretul pietii e suspect.

Da ma , sa stii ca tu ai dreptate.Nu exista telefoane ascultate ,noi astia care credem, suntem niste idioti.Cum sa crezi asa ceva cand Mircea spune ca e altfel?

Link to comment
Share on other sites

Nu te asculta nimeni, stai linistit. Eu cred ca problema este placa de baza . Am avut aceeasi problema cu un HTC acum 2 ani . Bateria se descarca extrem de repede si se si incalzea foarte tare pe deasupra . Dupa ce au schimbat placa de baza cei de la service totul a functionat cum trebuie . Din pacate cred ca stii ce inseamna schimbarea placii de baza si ce costuri implica .

Link to comment
Share on other sites

Da ma , sa stii ca tu ai dreptate.Nu exista telefoane ascultate ,noi astia care credem, suntem niste idioti.Cum sa crezi asa ceva cand Mircea spune ca e altfel?

Exista telefoane ascultate dar exista si inregistrarile pe care le tine compania.

EDIT: Si nu mai credeti in chestii cu ecou/etc. Si eu am avut telefonul ascultat si stiu cum functioneaza.

Vor activa o celula GSM in locatia unde te afli tu cu semnal mai puternic decat cel al operatorului de telefonie, iar telefonul tau va crede ca e doar o celula a operatorului cu semnal mai puternic. Astfel toate convorbirile vor trece prin acea celula si iti pot fi ascultate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...