Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

Stie careva daca se pierde garantia la device-urile samsung in cazul in care le-ai rootat?

Sau daca se face unroot pe device si ramane flagul de knox cu 0x1, se pierde garantia?Adica cei din service se uita la asa ceva?

Multumesc!

Acum o saptamana am trimis la reprezentanta Samsung din AFI Palace un mesaj tot pe aceeasi tema si au zis ca se pierde garantia pentru root.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Stie careva daca se pierde garantia la device-urile samsung in cazul in care le-ai rootat?

Sau daca se face unroot pe device si ramane flagul de knox cu 0x1, se pierde garantia?Adica cei din service se uita la asa ceva?

Multumesc!

n-ai treaba ;)

am avut un s2 plus , i-am facut root pentru nu stiu ce prostii si dupa i-am dat unbrick/unroot

a mers bine cateva zile si dupa mi-a dat crash

am fost cu garantia , mi l-au reparat fara nici o problema

Link to comment
Share on other sites

n-ai treaba ;)

am avut un s2 plus , i-am facut root pentru nu stiu ce prostii si dupa i-am dat unbrick/unroot

a mers bine cateva zile si dupa mi-a dat crash

am fost cu garantia , mi l-au reparat fara nici o problema

Ma refer la device-urile mai noi : s4, s5, s6, galaxy tab s.Astea au knox flag activ.Iar daca faci root pe ele, se incrementeaza de la 0x0 la 0x1. Mergea cu towelroot pe S4 cu kitkat, fara sa incrementeze.Dar pe mine ma intereseaza in mod special, pe galaxy tab s pe care am android 5.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...