Jump to content

Recommended Posts

Nu e camatarie legala, e o afacere, pe care si tu ai face-o daca ai avea resurse. Cum adica nu ai beneficiat de servicii si nu platesti, cine a impiedicat furnizarea serviciilor? Presupun ca raspunsul este dorinta ta de a rupe unilateral un contract care nu are o clauza de rupere unilaterala nemotivata, cel putin nu o clauza pentru tine. Si ce daca ai platit modemul? Oamenii au costuri de administrare, costuri de x, costuri de y, normal ca nu vor sa iasa pe minus ca au nimerit un client care pur si simplu nu mai vrea.

Ca sa iti dau eu exemple de camatarie legala, vezi de jegosii de la Cetelem, Euroline, care nici macar nu ofera contract pentru cardurile de credit pe care le ofera, iar apoi pur si simplu te impiedica prin tot felul de cai sa ajungi la 0 cu datoria pe care o faci, dar ce sa-i faci, cand oamenii se arunca fara sa se uite.

Iar in legatura cu faza asta cu nationalismul si rahat, plm, e alegerea fiecaruia ce face cu viata lui, dar e de un imbecilism morbid sa te doara pe tine de ceea ce face altul pe care nici macar nu-l cunosti. C-o fi jidan, c-o fi tigan, cat timp nu te deranjeaza nu-ti inteleg comportamentul. Daca tu vrei sa fii, e alegerea ta, nu cred ca ti-a interzis nimeni sa fii nationalist, atat timp cat nu ai iesit in afara legii. In alta ordine de idei, cum te astepti sa fii nationalist si cum poti sustine ca militezi pentru drepturile poporului tau cand tu nu vrei sa tii cont de lege.

In fine, nu o lua ca pe un atac, doar am incercat sa te ajut cu aia. Si ca sa nu zici ca nu ti-am dat un punct de vedere valid, o sa isi ia banii, intr-un fel sau altul.

Link to comment
Share on other sites

Contractul e contract nene, doar daca poti demonstra in instanta ca nu ai primit serviciile specificate in el poti scapa fara sa le platesti despagubiri.Cu majorarile astea nu e normal dar asa e legea la noi facuta cei bogati sa devina si mai bogati iar ceilalti sa moara de tot...

P.S Cu payoneer nu cred ca au jurisdictie,dar poti trece pe bitcoin :D

Link to comment
Share on other sites

Vodafone sunt periculosi , ei considera si plusul gaura . Cand am incheiat contractul cu ei aveam platiti in + 80 de lei pe care nu am vrut sa-i mai recuperez . Dupa 3 ani m-am trezit ca nu pot face contract cu alt furnizor pentru ca apar cu datorii neplatite la vodafone , cand de fapt erau datorii ale lor catre mine .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...