Jump to content
sandabot

Blogger vs Wordpress

Blogger vs Wordpress  

28 members have voted

  1. 1. Blogger vs Wordpress

    • Blogger
      7
    • Wordpress
      21


Recommended Posts

Nu conteaza ce csm folosesti, si continutul original si de calitate

In cazul asta conteaza. De ce?

Blogger apartine de Google, am lucrat cu blogger ceva vreme si iti spun ca am avut rezultate mult mai bune cu blogger decat cu domeniu.net+wordpress (posturile erau indexate instant in google si nu doar .com ci in toate TLD).

@sandabot Votul meu merge la blogger.

Link to comment
Share on other sites

In cazul asta conteaza. De ce?

Blogger apartine de Google, am lucrat cu blogger ceva vreme si iti spun ca am avut rezultate mult mai bune cu blogger decat cu domeniu.net (posturile erau indexate instant in google si nu doar .com ci in toate TLD).

@sandabot Votul meu merge la blogger.

Nu conteaza frate, nu iti ofera google un avantaj ca ai blog de la ei, continutu trebuie sa fie de calitate, daca nu ai continut de calitate degeaba. Dar in fine ... fiecare cu parerea lui

Link to comment
Share on other sites

@rotube Nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic.

Am domeniile xxx.net / yyy.net

xxx.net are blogger

yyy.net are wordpress

Cand postezi pe xxx.net atat postul cat si domeniul este indexat INSTANT de google.

Cand postezi pe yyy.net se indexeaza doar ca mult mai greu.

Cel putin in cazul meu am avut un blog.blogger.com iar apoi am luat domeniu,host si wordpress.

Am avut rezultate mult mai bune la subdomeniu blogger decat la domeniu cu wordpress.

Link to comment
Share on other sites

@rotube Nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic.

Am domeniile xxx.net / yyy.net

xxx.net are blogger

yyy.net are wordpress

Cand postezi pe xxx.net atat postul cat si domeniul este indexat INSTANT de google.

Cand postezi pe yyy.net se indexeaza doar ca mult mai greu.

Cel putin in cazul meu am avut un blog.blogger.com iar apoi am luat domeniu,host si wordpress.

Am avut rezultate mult mai bune la subdomeniu blogger decat la domeniu cu wordpress.

Ai autoritatea mai mare pe xxx.net frate, de aia te indexeaza mai rpd, nu din cauza ca e blogger :)), si la wordpress depinde ce plugin folosesti pentru sitemap, ca sa i idea si ping la google ca ai urcat un sitemap, eu am wordpress si la fiecare post nou, imediat e indexat, din cauza la autoritate

Link to comment
Share on other sites

Daca construiesti un site pentru motoarele de cautare si nu pentru utilizator deja in procentaj de 50% dai fail.

Wordpress pentru vizitatori.

Blogger pentru Google .

Nu poti compara Blogger cu Wordpress,blogger fiind un deseu scos la misto pe piata,e drept vazut mai bine de Google fata de orice alt banal blog asemanator.Insa daca vrei sa faci ceva profi fa-ti pe wordpress.

Link to comment
Share on other sites

Daca construiesti un site pentru motoarele de cautare si nu pentru utilizator deja in procentaj de 50% dai fail.

Aici @Eddie91 are 99% dreptate. Iti trebuie cateva idei de marketing si despre cum poti atrage utilizatorii. Trebuie sa echilibrezi balanta spre utilizatori, site-ul sa fie facut pentru utilizatori. Aici nu spun, ca iti faci on site seo cum vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...