Jump to content
mov_0ah_01

Hristos cocirlos

Recommended Posts

Adevarat a inviat ! Fi-ti binecuvantati !

EDIT: Tot citesc aici comentarii rautacioase gen: 'manipulare in masa', poze cu preoti si asa mai departe dar ce nu inteleg eu e de fapt ca voi nu intelegi ca e vorba de Isus si nu de preoti. E vorba de un om care a fost si om si Dumnezeu in acelasi timp si nu un preot cu bentley or whateva' ...

Edited by jsonwhite
Link to comment
Share on other sites

Nu ma cert cu voi fratilor nici nu va judec, asta e parerea mea si dreptul meu la opinie, asta nu e un motiv de cearta, si nu e vb ca mergi sau nu mergi la Biserica, nici eu nu sunt credinciosu credinciosilor, dar nu e frumos sa glumesti sau sa iti bati joc pe acest subiect, care pana la urma este un subiect sensibil, ptr. multora dintre noi, acum sunteti copiii multi dintre voi, inca nu sunteti suficienti de maturizati sa va dati seama, dar va veni momentul in care vei merge sau te vei ruga la Dumnezeu sa te ajute atunci cand vei fi intr-o situatie delicata fara iesiri, si el va raspunde la fel citez : " PULA MEA A INVIAT ". Eu aici pun punct acestei discutii, ptr. ca nu imi place sa raspund la provocari, sau la asemenea prostii. Fiecare face cu viata lui ce vrea el.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma cert cu voi fratilor nici nu va judec, asta e parerea mea si dreptul meu la opinie, asta nu e un motiv de cearta, si nu e vb ca mergi sau nu mergi la Biserica, nici eu nu sunt credinciosu credinciosilor, dar nu e frumos sa glumesti sau sa iti bati joc pe acest subiect, care pana la urma este un subiect sensibil, ptr. multora dintre noi, acum sunteti copiii multi dintre voi, inca nu sunteti suficienti de maturizati sa va dati seama, dar va veni momentul in care vei merge sau te vei ruga la Dumnezeu sa te ajute atunci cand vei fi intr-o situatie delicata fara iesiri, si el va raspunde la fel citez : " PULA MEA A INVIAT ". Eu aici pun punct acestei discutii, ptr. ca nu imi place sa raspund la provocari, sau la asemenea prostii. Fiecare face cu viata lui ce vrea el.

Dar care e motivul de fericire in aceasta sarbatoare ? Asasinarea tuturor copiilor egipteni ? Sunteti criminali de va bucurati si va urati "paste fericit" ?

Sau spuneti "paste fericit" ca asa e la moda ?

Link to comment
Share on other sites

Dar care e motivul de fericire in aceasta sarbatoare ? Asasinarea tuturor copiilor egipteni ? Sunteti criminali de va bucurati si va urati "paste fericit" ?

Sau spuneti "paste fericit" ca asa e la moda ?

Biblia spune ca Irod a ordonat uciderea pruncilor, ce legatura are pastele, respectiv invierea Domnului cu ceea ce specifici u ? Faci confuzie intre craciun ( nasterea ) si pastele ( invierea ), daca asa a ordonat un prost, a cui e vina ? Si germanii la fel, cate milioane de oameni au omorat? printre care , copiii, femei, batrani ? Si din contra, acum lumea ii apreciaza, dc? ca fac masini bune ? Nu e corect, si nu e de uitat.

Edited by rotube
Link to comment
Share on other sites

Pastele pentru prima data in Israel a aparut dupa iesirea din sclavia egipteana...asta semnifica pentru ei aceasta sarbatoare. Daca cititi biblia stiti ca exact in timpul acestei sarbatori a fost rastignit Domnul Isus care a si inviat dupa 3 zile. In timpul pastelui noi defapt sarbatorim moartea si invierea Domnului Isus.

Paste fericit si Hristos a inviat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...