Jump to content
mov_0ah_01

Hristos cocirlos

Recommended Posts

Daca nu aveti bani , mergeti la munca . Daca sunteti bolnavi , mergeti la spital . Daca nu aveti iubita , mergeti la sala , spalati-va pe dinti , epilati-va la miel , incercati sa fiti mai atractivi .

Daca nimic din toate astea nu functioneaza , rugati-va la D-zeu , oricum nu se rezolva nimic dar macar da bine ....

Soarta , ghinionu' , pisica neagra sunt tocmai bune de aruncat vina pe ele .

Link to comment
Share on other sites

Daca nu aveti bani , mergeti la munca . Daca sunteti bolnavi , mergeti la spital . Daca nu aveti iubita , mergeti la sala , spalati-va pe dinti , epilati-va la miel , incercati sa fiti mai atractivi .

Daca nimic din toate astea nu functioneaza , rugati-va la D-zeu , oricum nu se rezolva nimic dar macar da bine ....

Soarta , ghinionu' , pisica neagra sunt tocmai bune de aruncat vina pe ele .

Esti cam blegut, tu asa! Eu zic ca daca tot nu crezi in Dumnezeu sa stai tu asa in banca ta si sa nu incerci sa indemni pe altii sa se indoiasca de propria credinta.

Daca crezi in Dumnezeu, mori si nu exista Dumnezeu, atunci nu ai pierdut nimic, ai crezut, nu exista, asta e!

Dar daca nu crezi in Dumnezeu si esti un mare bou si animal pe acest Pamant, mori si sa vezi ca exista un Dumnezeu... atunci ai belit pula direct din cotor!

Nu ma refer la tine daatdeaqq, ma refer cam la toti cei care nu se potolesc pana nu reusesc sa distruga credinta unui om.

On: Adevarat a inviat!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Esti cam blegut, tu asa! Eu zic ca daca tot nu crezi in Dumnezeu sa stai tu asa in banca ta si sa nu incerci sa indemni pe altii sa se indoiasca de propria credinta.

Daca crezi in Dumnezeu, mori si nu exista Dumnezeu, atunci nu ai pierdut nimic, ai crezut, nu exista, asta e!

Dar daca nu crezi in Dumnezeu si esti un mare bou si animal pe acest Pamant, mori si sa vezi ca exista un Dumnezeu... atunci ai belit pula direct din cotor!

Nu ma refer la tine daatdeaqq, ma refer cam la toti cei care nu se potolesc pana nu reusesc sa distruga credinta unui om.

On: Adevarat a inviat!

Nu cred ca e nevoie sa jignesti pe cineva pentru ca nu crede in Dumnezeu sau in "Florin Salam".

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e nevoie sa jignesti pe cineva pentru ca nu crede in Dumnezeu sau in "Florin Salam".

Nu am jignit pe nimeni, deduci chestia asta in reply sa para ca noi astia credinciosi doar jignim sa ne aparam credinta, ei bine nu sunt mare credincios, doar cred in Dumnezeu si atat, nu ma intereseaza de credinta altora chiar deloc.

Stai cuminte ca nu iesi in evidenta deloc, eu am dat doar un avertisment, un avertisment care imi este adresat si mie, nu doar voua.

Link to comment
Share on other sites

MUIE!

Sunt oameni care mor de foame in timp ce altii (din credinta) fabrica combustibil bio din cereale.

Sunt popi care fura bani pe care-i "spala" in superbiserici in timp ce tineri locuiesc cu chirie la suprapret.

Lumina a fost adusa cu un avion SPECIAL (costa ceva bani?) de la Ierusalim la Bucuresti.

... altele...

Avertisment?

LiveLeak-dot-com-891_1406353526-bhheddd_1406354208.jpg.resized.jpg

Asta?

MUIE! Si eu imi bag pula in Bisericile de aur si alte chestii din astea, avertismentul meu e sa fim cu frica de Dumnezeu si sa nu fim tampiti, ce cacat vreti sa va zic?

Atunci daca nu am dreptate, fiti voi in continuare nesuferiti, furati, jigniti, ca eu nu am dreptate, iar capetele taiate din Ierusalim sunt vina mea. Well no, prostia omeneasca a dus aici, nu credinta sau avertismentul meu, am fost si eu ca voi, ateu intruchipat, citeam orice pe net sa fiu sigur ca Dumnezeu nu exista si sa ma laud dupa cu cunostintele mele anti Christ and God.

Fiecare cu credinta lui, nu va avertizez ce o sa urmeze in lumea asta derapanata si urata, ci va avertizez ce o sa fie in urmatoarea lume.

Nu va fortez sa va rugati, sa va duceti la biserica, va cer sa aveti obraz si sa nu atacati Dumnezeul oriunde il vedeti pentru a primi like sau a fi bagat in seama. Faceti asta macar din respect pentru oamenii care nu sunt marlani, daca nu pentru Dumnezeu!

Atat am de zis!

Edited by vex0r
Link to comment
Share on other sites

@vex0r:

La frica de fantasme ma refeream si eu.

Nu inteleg, in cazul asta fantoma fiind? Dumnezeu?

Stii ceva, hai sa terminam, gata :D Ca ne luam ban cu totii, oricum cu toti astia mai credinciosi stim ca TinKode se va rastigni pentru noi! Deci sa nu ne facem griji pentru viata de apoi...

Link to comment
Share on other sites

Aveti unii niste stereotipuri despre Biserica ca institutie ( ceea ce , la noi este corupta;Dar ce nu e corupt la noi?) si le atribuiti intr-un fel sau altul pana si celor ce urmeaza cultul. E intr-un fel patetic, dar nu ma asteptam la mai mult de la forumu' asta sincer. Cand aveti timp amanati un ebook pentru o carte in adevaratul sens al cuvantului, se adauga la cultura.

PS: T/C maybe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...