Jump to content
xcata

Domenii .info la 2 euro

Recommended Posts

În cazul în care vre?i s? înregistra?i ni?te domenii .info la pre? de doar 2.19 euro sau alte domenii atunci http://www.hostinger.ro v? este de ajutor.

email primit de la hostinger:

''Salut,

Suntem mândri s? anun??m c? Hostinger a devenit partener oficial al registrului de domenii .INFO (www.Afilias.info)

Acum î?i po?i înregistra domeniul .INFO la un pre? extrem de mic - numai €2.19 pe an! Aceast? promo?ie este valabil? 6 luni ?i po?i înregistra oricâte domenii .INFO dore?ti.

Pentru a începe, te rug?m s? te autentifici în contul t?u http://cpanel.hostinger.ro ?i s? navighezi la sec?iunea "Domenii".

În plus, avem reduceri ?i pentru planurile de g?zduire VPS ?i toate celelalte nume de domenii - folose?te codul de cupon "SALE40" ?i se va aplica o reducere de 40% pe orice comand?.''

Link to comment
Share on other sites

Nu recomand, daca vreti sa va vedeti toata munca aruncata aiurea folositi servicile lor.

Din cauza lor am pierdut eu o gramada de clienti, atentie daca folositi formulare de contact pe site la voi si sa zicem ca 50-100-200 de persoane va contacteaza prin formularul respectiv in decurs de 1,2,3 zile ramai fara host pe motiv ca faceti spam :))

NU RECOMAND

Link to comment
Share on other sites

Cum frate sa dezactivati domeniul/subdomeniul pe motiv ca nu are nici un vizitator :))


Stimate Client,
Prin intermediul acestui mail v? anun??m c? domeniul dvs. (link sters) g?zduit la hostinger.ro nu a primit nici un vizitator în ultimele 30 de zile sau acesta nu este finalizat sau opera?ional.
În curs de 14 zile contul va fi sters de pe server.
Dac? dori?i c? acest cont s? fie reactivat, v? rug?m sa face?i click pe acest link:
(Link sters)
Important: Cerem ca toate site-urile s? aib? un fi?ier index.html sau index.php în folderul "public_html". Tot odat? site-ul trebuie s? fie complet opera?ional.
V? mul?umim pentru utilizarea serviciilor noastre

NU RECOMAND hostinger

Link to comment
Share on other sites

Scuze pentru raspunsul intarziat.

@askvrit: Ai dreptate, fac parte din echipa Hostinger :)

@Kalashnikov.: Strategie de marketing ;)

@carter2408: Imi pare rau, dar nu inteleg ce vrei sa spui. Poti explica totul mai clar ?

@unic: Trimiterea de email-uri in masa este strict interzisa de Termenii de Serviciu Hostinger. Aceste restrictii sunt puse pentru a preveni spamul. Cu toate acestea, contul tau nu a fost suspendat permanent, ci temporar. Deci, daca ai fi deschis un tichet de suport solicitand reactivarea contului, acesta ar fi fost reactivat cu conditia de a nu mai trimite mail-uri in masa. Majoritatea furnizorilor de gazduire web au o politica foarte stricta privind trimiterea de email-uri, nu poti trimite foarte multe mail-uri. Probabil ai folosit serviciile de gazduire gratuita. Acestea trimit deja mii de mailuri in fiecare ora. Daca limita de trimitere a email-urilor ar fi eliminata si toti utilizatorii de pe server ar trimite cate email-uri doresc, adresa IP a serverului respectiv ar fi adaugata rapid in lista neagra a tuturor furnizorilor de email. Astfel, nimeni nu ar mai putea sa trimita vreun email. Functia mail() a contului de gazduire este disponibila doar pentru a asigura operatii minime ca trimiterea a catorva mesaje de pe adresa office sau admin a site-ului. Pentru a trece peste aceasta problema poti folosi un serviciu de mail extern ca Google Apps sau Zoho Mail.

In legatura cu dezactivarea contului pe motiv ca nu are nici un vizitator, Hostinger trebuie sa anuleze site-urile inactive cu scopul de a elibera spatiu pentru alti clienti care doresc sa gazduiasca site-uri web active. Acesta este un proces normal facut de majoritatea furnizorilor de servicii gratuite. Daca site-ul tau a primit 0 vizitatori in ultimele 30 de zile, noi trimitem o notificare pe email ce contine un link. Daca faci click pe acel link, confirmi faptul ca doresti sa pastrezi acel site si noi nu il vom anula. Daca niciun raspuns nu este primit in 14 zile, contul va fi anulat automat. Poti sa faci, de asemenea, upgrade la planul de gazduire Premium sau Business si site-ul tau va ramane activ pentru totdeuna chiar daca nu primeste niciun vizitator.

Daca aveti orice alte intrebari sau nelamuriri, nu ezitati sa ma intrebati.

Edited by xcata
Link to comment
Share on other sites

@xcata Am deschis un tiket la voi si raspunsul a fost ca nu mai am cum sa recuperez contul respectiv pe motiv ca fac spam, cu ce sunt eu de vina daca clientii folosesc formularul de contact si imi trimit mailuri asa de multe

PS: Decat sa cumpar de la voi host cu 5,63€ / luna mai bine cumpar din alta parte cu 5$ luna si pot sa gazduiesc ce vreau pe host pot sa fac si spam de pe hostul lor si nimeni nu ma trage la raspundere sau sa imi suspende hostul, voi dupa ce ca aveti preturi exagerate aveti si calitate proasta

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca hostinger au servici de tot rahatul, mai ales planul 'free' daca dai 30 de refresh-uri unu dupa altu, iti pica site-ul, am avut si eu de la ei, chiar cumparat, si mi la suspendat pentru ca am pus un chat, apoi le-am dat ticket si mi-au raspuns ca 'scripturile de xat nu sunt permise' asta acum jumate de an. Decat sa cumperi de la ei mai bine pui inca 5$ si iti iei de la alta firma, si stai fara griji, nu stai cu frica ca iti poate fi suspendat site-ul si ca iti pierzi toata munca. Acum fiecare face ce vrea, asta e doar parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Cine se ocupa de marketing la hostinger .ro pun pariu ca nu sti ce inseamna marketing . Odata ce spui ca dai bani pentru cei care aduc afiliati incerca si tine-te de promisiune altfel veti avea de suferit !

Doar nu crezi ca merge sa minti lumea sa munceasca muceasca moca pentru voi ?

Eroare | ClubPTC Romania - Totul Despre Bani Online

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru feedback.

Se pare ca, pana acum, sunteti nemultumiti de serviciile Hostinger pentru ca nu ati respectat Termenii de Utilizare :(

@unic: Probabil contul tau a mai fost suspendat in trecut sau ai trimis prea multe mail-uri. Am explicat mai sus politica privind mail-urile si am oferit doua solutii la aceasta problema. Daca primesti multe mail-uri si doresti un formular de contact pe site, poti folosi unul online ca foxyform.com sau Google Drive Forms. In legatura cu pretul de 5,63€ / luna, acesta este, de fapt, 4,51€ / luna pentru plata la 3 luni (abonamentul lunar a fost scos), iar daca folosesti codul promotional SALE40 care este activ de foarte mult timp, pretul devine 2.70 € / luna. De asemenea, daca platesti pentru o perioda mai mare de timp, pretul lunar scade din ce in ce mai mult, ajungand pana la 1.44 € / luna. Tinand cont de faptul ca Hostinger ofera gazduire nelimitata (inclusiv domenii nelimitate), un domeniu gratuit reinnoit anual daca contul de gazduire este activ si limitele de resurse sunt mult mai ridicate fata de planul gratuit, pretul este unul foarte bun. Daca doresti sa faci spam sau sa incalci Termenii si Conditiile, esti liber sa folosesti orice furnizor de gazduire doresti, exceptand Hostinger.

@DeMoN23: Daca dai 30 de refresh-uri unul dupa altul nu iti va pica site-ul, ci IP-ul tau va fi banat o perioda de timp pentru "possible flood attack". De ce ai vrea sa dai 30 de refresh-uri la site unul dupa altul? Referitor la scripturile de chat, "Nu sunt permise scripturile de Website chat, proxy ?i scripturile de desc?rcare fi?iere." - Termenii de Serviciu . Daca respecti Termenii de Utilizare, nu stai cu frica ca iti poate fi suspendat site-ul.

@carter2408: Nu folosesc cuvinte care nu stiu ce inseamna. Voi ignora prima intrebare pentru ca nu ai stiut sau nu ai vrut sa o pui in asa fel incat sa primesti un raspuns. Referitor la a doua intrebare, va pot asigura ca Hostinger ofera tot ce este mentionat in Programul de Afiliere, inclusiv plata a 75€. Nu spun acest lucru pentru ca fac parte din echipa Hostinger sau pentru ca vreau sa ii apar, ei chiar se tin de promisiune. Pana acum, la Hostinger Romania, s-au trimis multe plati de 4€ si upgrade-uri la Premium. La alte proiecte Hostinger din tari mai mari ca Rusia s-au trimis chiar si plati de 75€. Singura conditie pentru a fi platit sau primi upgrade la Premium/inregistrare domeniu este sa aduceti persoane reale (nu conturi false) active. Din captura de ecran postata de carter2408 pe forum, pot observa faptul ca acel client nu a invitat persoane active. Activ inseamna: persoana invitata trebuie sa aiba timp de 30-40 de zile cel putin un site gazduit cu continut pe el si sa primesca vizitatori. Daca invitati o persoana si aceasta doar se inregistreaza, apoi nu mai viziteaza niciodata contul de Hostinger, contul sau va fi marcat ca inactiv (cazul din captura de ecran).

Acum voi parasi acest topic pentru ca nu este locul potrivit si nu cred ca adminii/moderatorii sunt de acord sa postez aici de fiecare data cand cineva pune o intrebare. Daca aveti orice alte intrebari, puteti deschide un tichet de suport sau posta pe forumul Hostinger.

Edited by xcata
Link to comment
Share on other sites

E aiurea ... clientii invitati sa fie activi 30-40 zile si bla bla bla, sunt destule site-uri din romania care platesc pentru orice client adus de tine chiar daca cumpara un host/domeniu si pe urma nu mai este activ sau nu le folosesc niciodata tu tot primesti o suma de bani (poti face comenzi chiar tu de pe rdp-uri etc), un exemplu de site care sunt seriosi si platesc (nu ca voi - hostinger) este Gazduire Web Hosting Premium Romania - Gazduire.Com.Ro si altele.

Referitor la plata pe mai multe luni recomand Buy Instant Hosting, Domains and VPS with PayPal, Bitcoin, WebMoney, Perfect Money, Payza, Skrill, Ukash, Paysafecard and more

sau

Buy VPS - Windows VPS - Linux VPS - Dedicated Server | MonoVM si altele care au servici mult mai bune decat ale voastre, sau daca vreti sa pierdeti toata munca si banii pe care ii platiti pe host/domeniu folositi hostinger

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...