Jump to content
sitarus

Blogul meu - incepator as spune

Recommended Posts

https://sitaruss.wordpress.com/2015/04/09/ce-putem-face-cu-puterea-mintii/

Prima data cand am folosit aceasta putere a mintii ma aflam in clasa a 7a. Impreuna cu un coleg citeam diferite articole legate de puterea mintii si descoperisem diferite lucruri. Si am hotarat sa le folosim in „joaca”, doar sa vedem ce iese. Ceea ce ne-a iesit a fost s-o facem pe profesoara de franceza sa-si mute geanta de pe scaun pe masa, pe un coleg sa-si duca mana la ceafa, si pe o alta colega sa-mi dea telefonul ei, fara sa-l cer.

tine'o tot asa ugly004.gif

Link to comment
Share on other sites

tare, baiatu.. sparge orce site doar cu puterea mintii, viitorul tinkode..

on: frumos blog imi place tine-o tot asa, dar articolul ala cu puterea mintii e penibil.

stiam ca asa va parea, dar sunt sincer cand spun ca nu am mintit deloc. :))

Multumesc de parerile constructive

Link to comment
Share on other sites

:))))

Intra direct la "Cele mai penale" topicul asta acum cativa ani, unde ar trebui sa fie si posturile lui @wirtz.

Ok, ok, am inteles ca se materializeaza gandurile, dar cum ? Foarte simplu, concentrare asupra gandului. Am spus mai sus ca am facut-o pe profa mea de franceza din generala sa-si mute geanta de pe masa pe scaun. Dar cum ? Ei bine, stateam in banca si ma gandeam ce i-as putea face profei. Deodata mi-a venit in minte sa o fac sa-si mute geanta. Nu mai eram atent la ora, eram atent doar la geanta ei. Imi spuneam : „Isi va muta geanta” . Repetam acest lucru. Si in scurt timp, cam dupa 1 minut sau 2, ea si-a mutat geanta.

Extraordinar. :))

Edited by Matthew
unde ar trebui sa fie si posturile lui @wirtz
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca Murphy are o singura lege. Aia prima din lista ta, atat!

Si daca tot le-ai copiat, macar inlocuieste î cu â acolo unde este cazul. Nu cred ca ai prins vremurile cand se folosea î in interiorul cuvantului, plus ca alte paragrafe le ai scrise cu â (deci copy-paste).

Mai multa atentie!

Edited by Wav3
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate in articolul cu puterea minti este testat si de mine, Constiinta ta este baza puteri, Trebuie sa te gandesti la acel lucru fara sa ai vreo indoiala si sa fii 100% sigur ca vei reusi, studiaza puterea minti, Controlul mental, autosugestia, Psiho - energo sugestia. Vei intelege ca tot ce ti se intampla este doar pentru ca tu asa gandesti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...