Jump to content
JrNasti.PPOW

Problema Samsung Galaxy Young - GT-S6310

Recommended Posts

Salut,am si eu o problema cu "minunatul" meu telefon.Sa zicem ca instalez 2 aplicatii: Facebook si Instagram. Bun,aceste aplicatii merg bine o perioada dupa un timp telefonul se misca foarte foarte greu,abea daca se mai deschide.L-am reformatat,DEGEABA! Si vreau sa va intreb pe voi ce pot sa fac ca sa se miste mai bine.

P.S: Telefonul nu este virusat,fake etc.

Cu stima,JrNasti.PPOW

Link to comment
Share on other sites

Neah, nu te trage cu aplicatii de genul, am avut acelasi telefon varianta dual sim (6312). Cauta pe XDA developers, eu iti recomand root + custom ROM( gasesti, o gramada!) + kernel cu frecventa procului si a gpu-ului overclockata + aplicatia aia pentru cpu (nu mai stiu cum se numeste, poti seta frecventa procesorului din ea), va merge mai ok atunci dar ai sansa sa iei crash-uri cand ti-e lumea mai draga. (vorbesc din experienta aici :)) )

Link to comment
Share on other sites

Salut,am si eu o problema cu "minunatul" meu telefon.Sa zicem ca instalez 2 aplicatii: Facebook si Instagram. Bun,aceste aplicatii merg bine o perioada dupa un timp telefonul se misca foarte foarte greu,abea daca se mai deschide.L-am reformatat,DEGEABA! Si vreau sa va intreb pe voi ce pot sa fac ca sa se miste mai bine.

P.S: Telefonul nu este virusat,fake etc.

Cu stima,JrNasti.PPOW

Uite aici , daca citesti si uramaresti pasii o sa ajungi pe drumul bun !!

Oricum nu o sa scoti mare lucru de la el ,cred ca esti constient ....

Galaxy Young GT-S6310 Development Thread | Samsung Galaxy Young S6310 | XDA Forums

Bafta !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...