Jump to content
albertynos

Cum se mai sparge un cont de facebook in 2015

Recommended Posts

N-am incercat insa mi-au confirmat mai multi pe un alt forum ca se poate.

Video-ul este in spaniola asa ca daca nu intelegeti...Pause -> Google Translate

PS: Trebuie sa aveti ceva rami cumva brute force-ul umple memoria ram cam la 10.000 de incercari papa vreo 6 GB Ram

https://www.youtube.com/watch?v=mA0rZIwEMwk&feature=player_detailpage

Link to comment
Share on other sites

Guest Kronzy

Pai brute force dar pentru a inimeri combinatia iti ia cateva zile depinde de parola si de wordlist. Mai e o varianta cea cu stealer/keylogger. Cam alceva nu ai ce face.

L.E : Times New Roman - De neoprit! Hackerii români au furat 2 tone de cupru din serverele NASA

“În loc s? p?trund? în sistem furând identitatea angaja?ilor, instalând keyloggere pe PC-uri sau decriptând coduri de acces, ace?tia preferau atacuri tip ‘brute force’, folosind o rang?. Americanii iau în calcul montarea de lac?te solide la toate serverele, pentru prevenirea unor atacuri similare din partea altor hackeri periculo?i.”

:))

@albertynos , da m-am uitat ei fac brute force pe cod-ul de comfirmare.

N-am incercat insa mi-au confirmat mai multi pe un alt forum ca se poate.

Aha , La multi ani 2005! :))

Apropo facebook genereaza acel cod random , daca mai visezi asa mult poate o sa ti se indeplineasca dorinta!

Edited by Kronzy
Link to comment
Share on other sites

Testez chiar acum metoda.

Revin cu rezultatul.

abia astept sa aflu daca ti-a mers :)

Intr-adevar, daca capthca ala nu are limita de incercari, se poate sparge orice cont de fb prin brute force.

Problema e ca daca contul respectiv are setat sa primeasca notificari de logare/schimbare parola/etc, isi poate recupera contul destul de repede daca stie cum :)

Link to comment
Share on other sites

abia astept sa aflu daca ti-a mers :)

Nu-mi dau seama dac? e?ti ironic.

A mers dar mai d? ?i rateuri în sensul c? face cele 1000000 de combina?ii dar nu returneaz? nici m?car una corect?. Iar când o d? pe aia corect?, facebook nu te mai las? s? o pui, "Prea multe încerc?ri".

?i nici cu proxy n-ar merge.

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi dau seama dac? e?ti ironic.

A mers dar mai d? ?i rateuri în sensul c? face cele 1000000 de combina?ii dar nu returneaz? nici m?car una corect?. Iar când o d? pe aia corect?, facebook nu te mai las? s? o pui, "Prea multe încerc?ri".

?i nici cu proxy n-ar merge.

nu eram ironic, chiar eram curios, ma miram sa nu fi bagat ei o limita la nr de incercari, si se pare ca dupa cum zici au bagat - deci solutia propusa nu mai merge.

Link to comment
Share on other sites

nu eram ironic, chiar eram curios, ma miram sa nu fi bagat ei o limita la nr de incercari, si se pare ca dupa cum zici au bagat - deci solutia propusa nu mai merge.

e bagata de mult limita si metoda e la fel de veche.

"You have tried entering too many codes. Try again later."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...