Jump to content
Mr.BlackGuy

Despre anonimizare

Recommended Posts

Principala întrebare a unui încep?tor în "Hacking" este cum s? m? ascund ca s? nu fiu g?sit pentru faptele care le voi comite?

În primu rând ne trebuie un VPN(Virtual Private Network) el ne va ajuta s? ne ascundem ipurile, eu folosesc CyberGhost 5 premium, dar este ?i versiunea free, l-am ales pe acesta deoarece nu ?ine logs. Eu pe calculatorul meu înafar? de VPN mai folosesc ca browser TOR(acest browserul te ajut? s? fi "anonim" pe internet, ascuzanduti ip-ul ?i ne oferind date despre ?ine siteurilor, pe lâng? acestea de ce s? m? risc când fac ceva, a?a c? mi-am f?cut o ma?in? virtual? Tails(un sistem de operare destinat protej?rii tale), acum un pont pentru chestii mai "complicate" pe lâng? acestea, dau un exemplu "accesarea sistemelor unor companii" recomand pe lâng? vpn tor ?i restu în acesta ma?in? virtual? s? v? conecta?i c?tre un RDP(FURAT sau cump?rat de la cineva care la furat) ?i de acolo face?i ce vre?i. Pe lâng? acestea se mai pot folosii ?i nologine, un nologin este un sistem linux care nu permite autentificarea asta însemnând c? nu se poate modific?/însera/?terge informa?ii dup? el.

Eu recomand ?tergerea conturilor dup? re?elele social? gen(facebook,twitter,hi5,linkedin sau dup? siteurile de anun?uri, angaj?ri, oriunde este postat date despre ?ine reale), dac? face?i ni?te chestii dubioase v? trebui s? renun?a?i la e-commerce ?i e-banking, c? serviciu de e-mail nu recomand yahoo,google,microsoft recomand o re?ea anonim? de e-mail gen mailinator.com prime?ti emailul pe un email f?cut de ?ine pentru câteva minute dup? îl dezactivezi, pentru siteurile care necesit? confirmarea prin telefon recomand Receive SMS Online for FREE - UK,Romania,USA,Thailand,Spain,India . Acum degeaba face?i toate acestea dac? v? încrede?i în cineva ?i dezv?lui?i date despre dumneavoastr?. Pe internet nicioadata s? nu ai încredere în cineva, s? nu î?i faci un prieten care s?-i spui date despre ?ine deoarece po?i pica plas? în metod? numit? "Inginerie social?". Ca re?ea de comunicare, recomand jabber, folosind programul de autentificare numit pidgin ?i soft-ul de criptare a conversa?iilor numit OTR, ceva gen TOX.

Link to comment
Share on other sites

1. CyberGhost - Tor - nologine = esti incepator, de ce ? Pentru ca daca aveai ceva cunostinte in domeniu nu foloseai balari de genul asta si iti faceai tu propriul vpn sau server si dupa ce iti faci treaba il anulezi sau il postezi pe diferite forumuri sa intre fraierii pe el, atunci ai si un motiv sa zici ca l-ai gasit pe net

2. Stergerea conturilor de facebook, twitter, hi5 - de ce sa le sterg? Pot fain frumos sa imi fac un cont fake si sa iti spun da ma asta sunt eu si tu creezi ceea ce spun dar in realitate eu te fac sa crezi ceva si eu sunt altcineva, totul se face cu cap

3. De ce sa nu folosesc emailuri de yahoo, google, microsoft ? - Ca idee poti folosi emailul altuia, le prinzi usor cu istealer etc, ca sa induci oamenii in eroare te folosesti de identitatea altuia

4. De ce mi-as face prieteni pe internet de exemplu de ce sa fiu eu prieten cu tine sau cu altcineva si sa iti spun cine sunt si chestii de genul ? ma crezi tampit sau ce? esti prieten pana faci rost de ceea ce ai nevoie si atat, de ce te-ar interesa pe tine cine sunt eu ?

PS:Tutorial scris de un incepator, cunostintele tale in domeniul asta sunt sub mediu

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...