Jump to content
diesel.

Maine Iohannis incearca impunerea legii BigBrother !

Recommended Posts

Stati linistiti, chiar daca nu este o lege care sa faciliteze (legal, of course), accesul la informatii sensitive, multi ISP, printre care si RCS-RDS (verificat de mine), ofera informatii despre clientii lor, lejer, si am sa va dau doar doua exemple:

1. Am avut o mica neintelegere cu cineva (de comunicare, nu cearta), al carui server il administram, iar acesta mi-a confundat IP-ul meu cu unul care i-a atacat serverul. Ambele incepand la vremea aceea cu 86.x.x.x, el n-a mai stat sa se uite si la restul cifrelor si a sunat un prieten care lucra la RDS, si ma trezesc cu un apel pe telefonul fix cu injuraturi si toate cele.

2. Eu personal am sunat la RDS si le-am spus ca vreau sa-mi fac un abonament exact cum are un prieten din orasul X, nu stiam ce nume de familie are, doar ca il cheama Marius si numarul de telefon ... cautand respectivul prin lista de abonati, imi insira la telefon toate datele lui: Cutarescu Marius, Str. cutare cutare, nr. 1, etaj 3, ap. 20, telefon 0729999999.

Iar pe cel de la situatia #2, l-am si intrebat: "Aveti voie sa imi spuneti informatiile astea ?", la care el lejer: "Pai, nu, dar nu cred ca va apucati dvs. sa ii dati bip-uri la 12 noaptea".

Asa ca, daca cineva vrea sa afle unde stai, mai ales fiind o persoana importanta, cu diverse relatii, o sa afle fara probleme.

:))) Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul! "La puscarie!" - Prof. Univ. Mircea Badea!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...