Jump to content
wirtz

Parere despre cursurile LINK Academy

Recommended Posts

Salut,

Va cer si eu opinia. Ma gandesc ca stiti mai multe despre LINK Academy

Are valoare daca doresti sa te angajezi in domeniu?

A aplicat cineva?

Multumesc.

P.S. am observat ca unele banci fac angajari in orase mai mici drept administrator de retea. as vrea sa aplic sa fac cursurile la astia, sa obtin diploma insa nu stiu cat de recunoscuta este si daca are valoare in caz ca te duci la o banca spre exemplu.

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Poate am inteles eu gresit, dar LINK Academy au o gama mai larga de studii/diplome/certificari.

Legat de ce ai zis in ultimul paragraf, cu bancile, este cu dus si intors. Eu am CCNA si imi este folositoare foarte mult diploma doar din perspectiva faptului ca am facut acele studii si am ramas cu ceva de pe urma lor. Adica imi este folositoare experienta, nu foaia.

Link to comment
Share on other sites

Diploma are "valoare", in sensul ca anumiti oameni de la HR au auzit de cursuri si poate le captezi interesul. Dar tu pui problema gresit din 2 puncte de vedere:

1. Nu faci cursurile pentru valoarea diplomei, ci pentru cunostintele pe care le poti capata.

2. O conditie necesara pentru a putea lucra la o banca este sa ai cazierul curat. Dar te poti orienta catre alte companii.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Daca e adevarata toata istoria care ai scris-o aici: https://rstforums.com/forum/100246-proprire.rst , poti sa iti iei gandul de lucru intr-o banca. Te au la blacklist si te vor verifica inainte sa te angajeze. Nu are rost sa iti irosesti timpul, banii si energia sa te mai faci si de cacao pe acolo. Axeaza-te pe altceva.

In spirit cu postarea lui @xugivuz , canta la alta masa! :))

Cu toata dragostea :* >:D

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Marius Tranc? are 27 de ani ?i este din Buz?u, fiind condamnat de dou? ori pentru fascism dup? ce a desenat svastica ?i crucea celtic? pe mai multe cl?diri din ora?, inclusiv pe sediul PSD din municipiu.

Te iau pe post de stampila.

Chiar aveam o parere impartiala despre @wirtz dar datorita postului tau cred ca o sa ajung sa-l respect pentru ca este aproape unic.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...