Jump to content
hano

Scoala la hackeri la tara dezvoltat

Recommended Posts

La tara dezvoltat hacker apreciat mult si ajutat.La tara nedezvoltat,hacker prins si trimis america.Unde vazut cetatean judecat alta tara?Eu vazut,dar nu spus,voi suparat la mine.

?coala Hackerilor din Ungaria educ? „pira?i“ pentru a proteja statul

646x404.jpg

În Budapesta, „?coala Hackerilor“ – subordonat? Academiei Kürt, liderul din Ungaria privind securitatea informa?iei – educ? „pira?i prieteno?i“ care ajut? la protejarea de atacurile informatice prin înv??area tuturor trucurilor meseriei de hacker, noteaz? publica?ia francez? „Libération“. În fiecare an, 20 de studen?i ale?i pe sprâncean? sunt ?coli?i în „hackingul etic“.

Academia Hackerilor din Budapesta este unul dintre pu?inele locuri din Europa care ofer? un contract de un an, adic? 250 de ore de program, potrivit „Vox Europ“. De-a lungul a dou? semestre, „hackerii prieteno?i“ ai viitorului studiaz? cum are loc pirateria din sistemele informatice ale companiilor ?i ministerelor. Ei înva?? toate trucurile atacurilor cibernetice ?i cum s? se foloseasc? de identit??i false pentru a se infiltra în re?ele. În timpul stagiaturii, ei aplic? noile tehnici pentru a proteja mai bine o companie sau o institu?ie împotriva infrac?iunilor cibernetice, adaug? „Libération“.

Îns?, ?coala nu prime?te pe oricine î?i dore?te s? se înscrie. Fiecare candidat trebuie s? aib? un cazier curat ?i s? treac? printr-un test na?ional de securitate, organizat de statul ungar. ?coala Hackerilor a fost fondat? de fra?ii Sándor ?i János Kürti, în 1989, ?i a primit solicit?ri de admitere ?i din str?in?tate, mai precis din Vietnam ?i din statele din Golful Persic. Totu?i, directorul Frankó Csuba a m?rturisit pentru publica?ia francez? c? acceptarea studen?ilor str?ini este imposibil? „din motive de securitate na?ional?“.

Sursa: ?coala Hackerilor din Ungaria educ? „pira?i“ pentru a proteja statul | adevarul.ro

Link to comment
Share on other sites

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

MWHAHAHHAAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA

Protejeaza satul de ursi sau ce p.lm?=))))

Link to comment
Share on other sites

" educ? „pira?i prieteno?i“ care ajut? la protejarea de atacurile informatice prin înv??area tuturor trucurilor meseriei de hacker

Na auzii, De unde plm tot apar destia barosane, " Hackeri pretenosi " ii invata cum sa faca niste cacaturi de req sau sa foloseasca scannerele

Link to comment
Share on other sites

Este prima data cand aud de unguri, nici nu stiam ca au existat vreodata sau ca exista.Este un hibrid ceva intre maimuta si sobolan de apa?

LE: @WarLord daca esti bozgor te invit sa te duci drq in tara ta!

- Romania ii tara mea. Crezi ca daca te umflii in pene si injuri cand ti se scoala, ca demonstrezi ca esti patriot pe aici sau mai roman ca altii? Urasti fara rost! Ii foarte posibil ca esti o unealta controlata de altii psihic si sentimental. Stai jos si mai rumega si poate mai iesi in lume un pic mai mult.

Lucrezi umar la umar cu unguri, nemti, romani si altii natii. Mancarea ce o mananci ii ungureasca, ieftina si buna. Macar sa fii mandru de ce-o produs romanii, dar romanii pe care romanii i-au ales sa ne conduca ne fura si ne mint. Nu am votat pe nimeni, ca nu am avut timp sa ma duc la ambasada Romaniei sa votez. Oricum, cu vorbele de mai sus sau fara ele, si de comentariile tale, mi se falfaie. Ti-am dat dislike ca esti inapoiat. Uraste cat vrei, ca tot la maciuca parlamentarilor ajungi!

Link to comment
Share on other sites

- Romania ii tara mea. Crezi ca daca te umflii in pene si injuri cand ti se scoala, ca demonstrezi ca esti patriot pe aici sau mai roman ca altii? Urasti fara rost! Ii foarte posibil ca esti o unealta controlata de altii psihic si sentimental. Stai jos si mai rumega si poate mai iesi in lume un pic mai mult.

Lucrezi umar la umar cu unguri, nemti, romani si altii natii. Mancarea ce o mananci ii ungureasca, ieftina si buna. Macar sa fii mandru de ce-o produs romanii, dar romanii pe care romanii i-au ales sa ne conduca ne fura si ne mint. Nu am votat pe nimeni, ca nu am avut timp sa ma duc la ambasada Romaniei sa votez. Oricum, cu vorbele de mai sus sau fara ele, si de comentariile tale, mi se falfaie. Ti-am dat dislike ca esti inapoiat. Uraste cat vrei, ca tot la maciuca parlamentarilor ajungi!

w00t? "umflii" , sir you should buy "Abecedar".

mDRldoh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...