Jump to content
QuoVadis

Bitcoin gratis pentru incepatori

Recommended Posts

  • Ai auzit pana acum de Bitcoin dar nu stii sigur ce e si cum functioneaza?
  • Vrei sa experimentezi o tranzactie virtuala sa vezi cum se desfasoara si ce este necesar pentru o transfera bitcoin?
  • Esti curios sa vezi cum arata o moneda virtuala si iti doresti sa ai una in portofelul tau electronic?

Recomand mai intai sa arunci o privire peste urmatoarele pagini. Daca nu te descurci cu limba engleza, foloseste Google Chrome, click dreapta in pagina si translate in Romana.

Pentru ca esti membru RST, iti ofer gratuit 0.0001 BTC. Tot ce trebuie sa faci este sa iti creezi un portofel electronic unde sa poti primi acest BTC si sa lasi un reply cu adresa unde sa primesti bitcoin-ul.

- ofer o singura data per user

- nu este o metoda de imbogatire/milostenie, 0.0001 BTC momentan este echivalentul a 2 eurocenti. Este pentru cei care pur si simplu vor sa vada pe viu cum functioneaza

- UPDATE: din cauza celor ce abuzeaza, minim 25 postari pe forum pentru a primi

Succes!

Edited by aa7670
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

aa7670 -iea pentru tine ,creazati un ROBOT informatic care ar face ce comandeztu,in timp in care nu iest acasa,

daca reusesti un robot tface 0.00031 btc /zi adica 6 si ceva deeuro, 10zile/60 20/120 30/180

acum asatala o singuru robot pe laptop sidaca ai 2 x180 =..

adica sper caai prins idea ,cum de a castiga 6 pe zi ,sa scanez toategoogle in pisda mamelor si scots diniel unde ieibinus BTC si asa tecreezROBOT ,strebuie 80 de pagine cu clikuri ,cum sa saltez CAPTCHE IN KETEVA SITURI ,trebui sistem FARA .DLL,SI FEDORA,nu stiu de fedora mult,darstiu ca ieste singur sistem care se poate abtine infata CAPTCHA CODE.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
aa7670 -iea pentru tine ,creazati un ROBOT informatic care ar face ce comandeztu,in timp in care nu iest acasa,

daca reusesti un robot tface 0.00031 btc /zi adica 6 si ceva deeuro, 10zile/60 20/120 30/180

acum asatala o singuru robot pe laptop sidaca ai 2 x180 =..

adica sper caai prins idea ,cum de a castiga 6 pe zi ,sa scanez toategoogle in pisda mamelor si scots diniel unde ieibinus BTC si asa tecreezROBOT ,strebuie 80 de pagine cu clikuri ,cum sa saltez CAPTCHE IN KETEVA SITURI ,trebui sistem FARA .DLL,SI FEDORA,nu stiu de fedora mult,darstiu ca ieste singur sistem care se poate abtine infata CAPTCHA CODE.

Ma jur ca nu am inteles nimic. Ce limba vorbesti fratele meu? E grav cu unii dintre voi.

Acum la subiect: daca te ocupi cu mineritul poti sa vii cu niste sfaturi personale, nu luate de pe internet. Nu iti zic in nume de rau, dar daca chiar te ocupi cu asa ceva si te pricepi, poti sa ajuti pe altii, inclusiv pe mine.

Edited by SynTAX
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca majoritatea de pe forum stiu de moneda asta virtuala,nu vad rostul topicului ...

Pune si sursa ca 80% din text e copy/paste :))))

Daca nu esti foarte mintos macar nu mai atrage atentie asupra acestui lucru. Dar totusi cred ca meriti un ban micut caci in ultimele postari faci doar offtopic si te bagi aiurea in seama debitand idiotenii. @ZaTTaRa careva?

Link to comment
Share on other sites

cum dai frate tu 0,00001 cui shi unde bagi walletu ca nu gasesc,,,poate sun eu timpit shi nu gasesc ca in linkurile postate sunt doar shi doar descrieri despre bitcoin shi nimik altceva

Iti recomand:

Gramatica de baza a limbii romane (+ caiet de exercitii)

Gramatica usor de invatat

E o investitie buna pentru tine, apoi poti incerca si aceasta tehnologie extraterestra numita "bitcoin".

https://bitcoin.org/en/getting-started

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3LKfZx3mHUTKnF43LJnoythYLACcp9stZc

Adresa postata de tine este o adresa multi-sig BTC,nu cred ca esti incepator daca folosesti deja adrese de genul, majoritatea incep cu "1".Poti sa iti faci aici o adresa: https://www.bitaddress.org

Dai adresa publica si pastrezi intr-un loc safe cheia privata.

Felicitari pentru initiativa!

@TYJ

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

1NPzjhbhZ7ZidUFWP75wTJ9eupE2ncR9cR

Edit later.

Functioneaza. Dupa cca 30 min a aparut in wallet. E prima suma de tip BTC pe care o "vad" !

Scopul topicului a fost atins. Cei care nu au avut de-a face cu BTC pot testa pe viu.

Multumiri.

Edited by old66
Link to comment
Share on other sites

@hate.me Multumesc

Pentru restul care sufera de nebagare in seama sau vi se spune in mod repetat ca inteligenta nu a batut pe la usa voastra: vin oameni noi (tineri, copii, etc) pe forum care nu stiu cum functioneaza, au auzit despre Bitcoin si vor sa vada cum e. Nu s-a nascut nimeni invatat. Cand am auzit prima oara de Bitcoin si am fost curios sa vad cum functioneaza cineva mi-a trimis 0.0001 sa vad cum merge treaba. E doar "pay it forward". Stiu insa ca daca prostia ar durea, traficul pe forum ar scadea dramatic caci multi ar fi prin spitale.

Link to comment
Share on other sites

Adresa postata de tine nu este una de BTC, cele de BTC incep cu "1".Poti sa iti faci aici o adresa: https://www.bitaddress.org

Dai adresa publica si pastrezi intr-un loc safe cheia privata.

Felicitari pentru initiativa!

Mai bine taceai :). Stii tu ce stii, dar nu stii destule

Trimite-mi si mie te rog: 3DyhxNpBwuBZ7QxfKgPryqV9XGAvTM6Yc3

PS: https://en.bitcoin.it/wiki/Address

A Bitcoin address, or simply address, is an identifier of 26-35 alphanumeric characters, beginning with the number 1 or 3,................................

Edited by TYJ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...