Jump to content
QuoVadis

Bitcoin gratis pentru incepatori

Recommended Posts

1Nktf8ReEo8R3FUDuwLzKVyGNEVAwVPJNp sa vedem cum functioneaza. Ramane de studiat cum ii inmultim :). Multam anticipat.

Trimis. Sunt mai multe metode de a inmulti bitcoinul in general, cu acei 3 centi ce i-am trimis nu prea ai cum. Ca sa enumar cateva:

- trading: cu putin capital, te poti baga trader pe localbitcoins.com sau mai pe scurtatura bisnitar. Cumperi mai ieftin dai mai scump.

- p2p lending: sunt mai multe platforme unde unii pot aplica pentru imprumuturi in bitcoin (gen btcjam.com ori bitbond spre exemplu) si daca nu te grabesti, investesti cu cap si in mai multe proiecte, poti scoate profit frumusel

- minerit: multi spun ca nu se mai merita sa mineresti dar eu cred ca inca se mai merita daca a) poti folosi o sursa de curent care nu iti va trimite tie factura de plata acasa (ex: la scoala, in beciul blocului, la lucru, etc.) si B) daca nu ai banii de investit in hardware sa gasesti un investitor-doi si sa impartiti profitul. Sunt cateva site-uri unde poti estima profitul fata de investitie si timpul de recuperare. Aici, aici si o privire aici

-gambling: nu as recomanda insa sunt unii care folosesc site-uri de pariuri in bitcoin. Am bagat si eu la plesneala si de plictiseala pe primedice (ex: primedice), sa vad cum e, si momentan am 0.982 btc profit. Insa multi pierd. Daca nu ar fi asa, site-ul nu ar fi in viata.

Sunt si alte metode legale insa nu stau sa le descriu aici insa sunt si metode ilegale... Insa totul in jurul BTC-ului e insotit de risc, mai mult sau mai putin. Calculeaza intotdeauna raportul risk-reward si gandeste-te cat iti permiti sa pierzi fara a iti face probleme.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ok iti multumesc , se merita sa "minezi" ? ori ai nevoie de echipamente speciale

Trebuie echipament special altfel slabe sanse sa scoti ceva. Sunt foarte multe variabile care determina succesul unei astel de investitii, cum ar fi producatorul echipamentului, curentul electric, temperatura, mining pool care folosesti, cunostintele tale, rabdarea si intelpciunea ta, suma investita si reinvestita, ceilalti mineri, etc, etc. Parere personala: daca nu ai sursa ieftina sau gratuita de curent electric + 7-10k usd care poti sa ii pierzi si ai de mancare si acoperis deasupra capului si stii ce faci, nu te apuca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...