Jump to content

Recommended Posts

Felicitari pentru site-urile distruse, esti un badass.

Probabil ai o varsta prea frageda ca sa intelegi, dar considera ca ai si tu un website pe un domeniu anume, care te ajuta mai mult sau mai putin in afacerea ta, l-ai facut tu sau cineva.. care nu era as in securitate informatica.. si vine un pustiulica care da cu ghilimele prin site si iti strica toata treaba, in loc sa te anunte "ba fraiere, vezi ca ai site-ul vulnerabil, ia de-aici X si Y si repara-l" , ba mai mult, te poti alege cu vre-o colaborare pentru a fixa vulnerabilitatile din acel site, sau cu vre-o recomandare pentru altcineva care are aceste probleme.

Poate acum o sa negi ce iti zic, dar o sa ajungi la un moment dat sa realizezi ca aveam dreptate.

Succes.

PS: nu te numi expert pe ceva pana nu ajungi sa lucrezi in domeniu in adevaratul sens al cuvantului, la primul meu job am trecut in C.V. SQL avansat, si mi-au dat aia din firma rusine la toate capitolele.

Edited by Gio33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Kronzy

Bun venit , cum sa zis si mai sus Expert (Batch, VB.net) , Mediu(Java, MySQL) si beginner in HTML?

P.S : vezi ca sare alertu pe home page ai gasit xss:(

Link to comment
Share on other sites

Salut. Numele meu virtul este Flack. Tocmai ce am gasit acest forum roman si pare destul de promitator. Pana acum am utilizat numai forumuri engleze (hackforums, cxsecurity etc.)

Limbi de programare cunoscute : Expert (Batch, VB.net) , Mediu(Java, MySQL) , Beginner(HTML)

Am 16 ani. La varsta de 14 ani am inceput sa imi castig proprii bani din internet. Pe partea de hacking , am un istoric de peste 50 baze de date sparte si peste 10 site-uri distruse. Nivel mediu la sql injection.

Sper sa ne intelegem ;)

Ti-am editat eu titlul threadului. Se vedea urat. Ne poti arata ceva proiecte in vb.net sau java?

Link to comment
Share on other sites

Ti-am editat eu titlul threadului. Se vedea urat. Ne poti arata ceva proiecte in vb.net sau java?

Momentan am la vanzare pe hf un skype bot.

Alte programe create in trecut :

Proxy scraper : Dropbox - Proxy Scrape.exe

Ascii convertor : Dropbox - Ascii convertor.exe

*o gramada de programe fake pentru PPD si multe altele. peste 200 in total printre care 50-100 bune.

Felicitari pentru site-urile distruse, esti un badass.

Poate acum o sa negi ce iti zic, dar o sa ajungi la un moment dat sa realizezi ca aveam dreptate.

Succes.

Poate nu m-am exprimat bine :) Prin spart ma refer la schimbat index-ul. De obicei pun un mesaj gen site-ul este vilnerabil si trb imbunatatit. Am sters la inceput un singur site, cand invatam. de atunci nu s-a mai intamplat ;)

Mersi pentru suport

Edited by Flack
2 x post
Link to comment
Share on other sites

ON:// Salut si bun venit. ( ar fi ok sa iti modifici prezentarea si sa stergi fazele cu "am distrus , am baze de date etc..,, )

OFF:// Te-ai simtit chiar asa bine cand ai dat "Deface"? Nu era mai usor sa urci un fisier .txt si gata?

gen: site-ul.meu.com/deface.txt si sa anunti administratorul si chiar sa-l ajuti sa repare?

Toti sunteti pe stricat?

Link to comment
Share on other sites

ON:// Salut si bun venit. ( ar fi ok sa iti modifici prezentarea si sa stergi fazele cu "am distrus , am baze de date etc..,, )

OFF:// Te-ai simtit chiar asa bine cand ai dat "Deface"? Nu era mai usor sa urci un fisier .txt si gata?

gen: site-ul.meu.com/deface.txt si sa anunti administratorul si chiar sa-l ajuti sa repare?

Toti sunteti pe stricat?

M-am exprimat gresit. Cea mai buna traducere de la cuvatul "deface" care mi-a venit a fost "distrus"

Oricum , prin acest "distrus" ma refer la schimbatul index-ului cu pagina de deface in care anunt administratorul ca nu e protejat.

Link to comment
Share on other sites

Salut ? SoFt ? bine ai venit aici , tu nu stii nici 10% din ceea ce ai scris in prezentarea ta pentru ca te cunosc destul de bine si stiu ce-ti poate capu, daca nu puneai link spre hf si nu stiam cine esti poate te credeam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...