Jump to content
sTrEs

Cumpar pdf exploit

Recommended Posts

Esti dispus sa investesti macar 10000 euro in acest exploit? Nu iti vinde nimeni ceva 0day la 10 euro.

Nu sunt dispus sa investesc aceasta suma, dar nici la 10 euro nu ma gandeam :) Se pare ca am inteles eu gresit, acum cateva luni se vindea pe alt forum un spoof extention sau ceva gen, care schimba executabilul in .pdf , acolo si rula acel pdf, adica il deschideai, aparea ce vroiai tu in pdf-ul ala dar era si trojan-ul in spate. Pretul acestuia era undeva la 200e , am inteles gresit sau ma exprim gresit eu ? Multumesc pentru info oricum.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Nu cred ca vindea cineva un asemenea exploit cu 200e si nu stiu unde ai vazut tu un asemenea post.

Pe undernet poate gasesti, dar pe forumuri daca gasesti asa ceva e ori teapa, ori honeypot. Si poate @Byte-ul a exagerat putin insa peste 5k Euro tot tre' sa ai pt asa ceva.

Ai grija.

Link to comment
Share on other sites

Am inteles, va multumesc mult pentru info. Rog un admin sa mute thread-ul la cosul de gunoi. Pana atunci va m-ai pun o intrebare: Tot trebuie sa imi iau gandul momentan pentru pdf exploit, un java dive in tot la scorul asta se ridica ?

Later edit: Practic nu iit dadea pdf exploit-ul , iti facea client-ul pdf, atata tot.. nu pot sa iti zic forum-ul din cauza ca as face reclama si stiu ca e interzis.

Edited by sTrEs
Link to comment
Share on other sites

Vorbeste cu cineva sa-ti faca un stealer/rat fud bindat cu un document pdf + cauta gratis pe net extension spoofer,sunt cate vrei.

Asta am facut, am un rat fud dar nu este bindat si in mare merge si foarte prost. Unde as putea gasi si eu pe cineva sa imi faca acel stealer sau trojan (backdoor+stealer+etc) bindat cu un document pdf, ai idee ? Multumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...