Jump to content
Eustatiu

Universitatea din Craiova - don't judge me

Recommended Posts

Fiindca vine BAC-ul si vreau sa merg mai departe la o facultate pe specializare de informatica sunt sincer cu mine si stiu ca am sanse de 65%-70% sa intru la UNIBUC-Informatica asa ca (,) caut o facultate care sa fie asemanatoare[am mai deschis 2 thhreaduri anterioare cu privire la acest subiect] sperand sa nu incarc forumul mereu cu acelasi subiect am incercat sa caut peste tot informatiile dar nimic concret. Asa ca, pe scurt, in caz ca nu as intra la FMI-UNIBUC-Informatica ma gandeam sa optez pt unviersitatea din craiova la care am 2 alegeri: Automatica si Calculatoare[privind admitere nu imi fac probleme ] si Departamentul de Infomatica [care se aseamana la programa cu FMI de la Buc.] insa nu prea aud vorbe bune despre facultate. Daca sunteti cunoscatori, sunteti absolventi sau in cadrul acestora va rog sa imi spuneti cum este [despre cursuri, profesori, sesiuni etc] si pt care ar fi mai bine sa optez. Iar ca ultim punct, personal as fi vrut la Departamentul de Informatica fiindca nu prea sunt prieten bun cu fizica insa ma descurc foarte bine cu informatica pana acuma si as vrea ca in facultate sa fac numai info. Multumesc anticipat si o zi frumoasa in continuare !

Edited by Eustatiu
Link to comment
Share on other sites

@Aripipevant nu e chiar asa, sunt un om care stie limitele asa cum am precizat am deschis thread doar despre chestiile vagi de pe net si poate candva asta o sa caute cineva si o sa vada ce si cum si nu o sa mai fie nevoit sa incarce alte forumuri. Stii, e o alegere destul de importanta pt unii si eu de fel ma interesez de ceva inainte sa fac/zic si nu vreau sa ma duc la o facultate doar ca scrie pe ea "informatica, te facem urmatorul Gabe Newell " . Merci oricum de sfat, nu o lua personal.

Link to comment
Share on other sites

lasa-te ma de facultate, apuca-te de FER vechi :))

ma gogule, tu ne intrebi pe noi daca e buna sau nu universitatea?

ORICARE e foarte buna daca tu inveti si te tii de treaba, chiar crezi ca o sa conteze vreodata ca ai facut capul mare la craiova sau la bucuresti? nigga pls

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ce Universitate e , cum sunt profesorii , conteaza sa vrei tu sa inveti . Am avut colegi de liceu care au terminat la Craiova Automatica/Calculatoare si acum sunt ingineri la firme destul de mari,deci scoala se face .

EDIT: @aa7670 tu ai 15 ani ma ? ce face omul,face si maimuta te-n **** ****

Edited by mannnu
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
lasa-te ma de facultate, apuca-te de FER vechi :))

ma gogule, tu ne intrebi pe noi daca e buna sau nu universitatea?

ORICARE e foarte buna daca tu inveti si te tii de treaba, chiar crezi ca o sa conteze vreodata ca ai facut capul mare la craiova sau la bucuresti? nigga pls

Iegzact. Du-te oriunde. Tu tine-te de invatat ca restu' vine de la sine. Usor usor o sa realizezi ca tot singur o sa te chinui si ca tu o sa fii singurul tau profesor real. Fa-ti un cont pe github si orice proiect mai insemnat pune-l acolo( nu ma refer la o parcurgere a unui vector sau creearea unei liste circulare ).

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...