Jump to content
diablo666

IMac / MacBook Air

Recommended Posts

asta

Laptop MacBook Air 13 cu procesor Intel® Dual Core™ i5 1.60GHz, Broadwell™, 13.3", 4GB, 128GB SSD, Intel® HD Graphics 6000, OS X Yosemite, INT KB - eMAG.ro

ori

Sistem Desktop PC iMac 21.5 cu procesor Intel® Dual Core™ i5 1.40GHz, Haswell™, 21.5", Full HD, 8GB, 500GB, Intel® HD Graphics 5000, OS X Yosemite, INT KB - eMAG.ro

dar as merge pe laptop...intrebarea mea este...se justifica investitia sau e doar o fita?

Am un desktop de vreo 3500 lei..ssd/ i5/ r280 etc si abia seara de-l mai deschid cateva ore...

Am vazut pe olx ca ajung chiar si la jumateate fata de cele din mag...dar din nou....se merita sa dau 3000-6000lei de o configuratie mediocra..doar pt ca un apple?

Link to comment
Share on other sites

iMac-ul ala l-am avut si eu. Dupa cateva zile mi-am montat un SSD pe extern (USB3.0) cu sistemul de operare ca se misca destul de greu de pe hdd-ul ala al lui.

Dupa 8 luni l-am vandut si mi-am luat un Macbook Pro 13 retina. Depinde de bugetul pe care-l ai. Daca vrei neaparat portabilitate atunci alege Air-ul dar daca vrei putere alege un Pro 13 retina si nu vei regreta.

Link to comment
Share on other sites

@aa7670 numai daca le ai la indemana...ai putea sa-mi spui cam cat ar fi reducerea pe firma la un appple...daca nu nu te obosi...pt ca nu sunt hotarat sa fac investitia asta.

//

la mana a2 se merita? ex > Vand MacBook Air 13.3" i5, 4GB, NOU Cutie Bucuresti Sectorul 1 • OLX.ro

daca da...cam la pret ar merge laptopul de mai sus..l-as putea scotate sub 3000lei?

Link to comment
Share on other sites

@aa7670 numai daca le ai la indemana...ai putea sa-mi spui cam cat ar fi reducerea pe firma la un appple...daca nu nu te obosi...pt ca nu sunt hotarat sa fac investitia asta.

//

la mana a2 se merita? ex > Vand MacBook Air 13.3" i5, 4GB, NOU Cutie Bucuresti Sectorul 1 • OLX.ro

daca da...cam la pret ar merge laptopul de mai sus..l-as putea scotate sub 3000lei?

Deci, dupa cum spuneam, am reducere pe firma la anumite produse, incluzand ce cumpar direct de la Apple si Adobe. Ca idee, preturile ar fi asa daca doresti:

Macbook Air 13 128GB (cel care l-ai dat de pe eMAG) - £760 GBP + transport (UK-Rom)

iMac 500GB (cel care l-ai dat de pe eMAG) - £821 GBP + transport (UK-Rom)

13-inch: 2.5GHz, 2.5GHz dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.1GHz, 4GB 1600MHz memory, 500GB 5400-rpm hard drive1, Intel HD Graphics 4000, Built-in battery (7 hours) - £803 GBP + transport (UK-Rom)

13-inch: 2.7GHz, 2.7GHz dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.1GHz, 8GB 1866MHz LPDDR3 memory, 128GB PCIe-based flash storage, Intel Iris Graphics 6100, Built-in battery (10 hours) - £890 GBP + transport (UK-Rom)

13-inch: 2.7GHz with Retina display, 2.7GHz dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.1GHz, 8GB 1866MHz LPDDR3 memory, 256GB PCIe-based flash storage, Intel Iris Graphics 6100, Built-in battery (10 hours) - £1,061 GBP + transport (UK-Rom)

13-inch: 2.9GHz, 2.9GHz dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.3GHz, 8GB 1866MHz LPDDR3 memory, 512GB PCIe-based flash storage, Intel Iris Graphics 6100, Built-in battery (10 hours), £1,234 GBP + transport (UK-Rom)

Personal insa as recomanda un Mac mini

2.8GHz Dual-Core Intel Core i5 (Turbo Boost up to 3.3GHz), 8GB 1600MHz LPDDR3 SDRAM, 1TB Fusion Drive, Intel Iris Graphics - £749 GBP + transport (UK-Rom)

Cat despre software:

Vand (legal, cu factura) abonament pe 1 an de zile la suita completa de la Adobe CC care include: Photoshop, Lightroom, Illustrator, InDesign, Premiere Pro, After Effects, Dreamweaver, Adobe Muse, Flash Professional, Acrobat Pro DC, Audition, Bridge, Edge Animate, Edge Code, Edge Inspect, Edge Reflow, Fireworks, Flash Builder, InCopy, Prelude, Adobe Media Encoder, Scout, SpeedGrade, Story Plus, PhoneGap Build, Prelude Live Logger, Gaming SDK, Extension Manager, ExtendScript Toolkit

In Romania pretul actual pe site la Adobe este de 62 eur/luna adica 744 eur / an - https://creative.adobe.com/plans

Pret de vanzare: 494 eur / an (ne-negociabil) - reducere 250 eur

Nu recomand produse Apple la mana a doua

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...