Jump to content

Recommended Posts

Azi cand mam jucat nfs mowst wanted 2012 mi sa anchis calculatorul precizez ca nu este al meu este al unei verisoare si este facut exact cu piesele care le am eu doar ca placa video este nvidia geforce gts 450

procesor amd a8 6600 la 3.9 ghz cu garantie

sursa 650 watts

rami 4 ddr 3 800 mgh

hard wd 1tb

windows 7 64 bit

toate au garantie an afara de placa video

vreo sugestie va multumesc.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Azi cand mam jucat nfs mowst wanted 2012 mi sa anchis calculatorul precizez ca nu este al meu este al unei verisoare si este facut exact cu piesele care le am eu doar ca placa video este nvidia geforce gts 450

procesor amd a8 6600 la 3.9 ghz cu garantie

sursa 650 watts

rami 4 ddr 3 800 mgh

hard wd 1tb

windows 7 64 bit

toate au garantie an afara de placa video

vreo sugestie va multumesc.

Sugestie: foloseste calculatorul pentru ceva de genul acesta Cursuri de limba romana - Vorbiti Romaneste sau ceva asemanator. Daca vei reusi sa nu mai macelaresti limba romana ar fi superb.

Link to comment
Share on other sites

Si virgula este folositoare intr-o propozitie.

radiomyx

- pasta termica de la procesor este uscata/proc. a atins temp. maxima si a intrat protectia.

- coolerul de la placa video nu face fata, probabil locul unde sta unitatea nu este ventilata suficient si se incinge.

- coolerul de la CPU

- sursa

Cam astea sunt de verificat.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

daca se aprinde dar nu da semnal video poate fii placa video.

daca se aprinde dar nu da semnal video sau piuie poate fii de la ram. (ai avut blue screen-uri in trecut ?)

daca pc-ul nu se aprinde, poate fii de vina CPU-ul.

daca nu este procesorul, mai mult ca sigur este sursa.

----------

daca toate cele de mai sus sunt functionale, uita-te pe placa de baza dupa condensatori umflati sau cabluri intrerupte.

deconecteaza fiecare cablu care alimenteaza placa de baza si componentele (cablu care intra langa CPU, langa sloturile PCI-Ex..) si incerca sa cureti conectorii (pinii pot fii corodati sau murdari si au loc contactele imperfecte).

Verifica cablul care duce de la priza in sursa. (poate fii oprita continuitatea din diferite cauze cum ar fi: pozitionarea lui, supraincalzirea prin contact imperfect la intrarea in sursa).

Scuzati greselile gramaticale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...