Jump to content

Recommended Posts

Ma cheama Teo,am 23 de ani si termin acum facultatea(Poli)....ma rog am terminat cei 4 ani dar nu intru in licenta(am cateva restante). Daca am invatat ceva in facultatea asta este ca notele NU REFLECTA CEEA CE STII. Chef de invatat,sa ma apuc iar de ele si sa trec iar prin nervii unei sesiuni si prin mana profesorilor nu prea mai am. Drept urmare mi a trecut prin minte un gand destul de nebun: vreau sa le sparg baza de date si sa imi modific notele astfel incat sa apar fara restante. Imi puteti oferi,va rog, niste materiale care ma pot ajuta sa imi indeplinesc scopul? Vreau sa fac acest lucru si ca sa le dau ''o palma'' astora care cred ca notele reprezinta aptitudini si cunoastere.....dar si facultatii in sine si de ce nu, sa scap de restante prin metoda asta. Sunt deja pregatit pentru valuriule de discutii in contradictoriu ce vor venii si avalansa de mizerii pe care unii le vor varsa asupra mea. O zi/seara buna!

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Facultatea este o minciuna. Nu stiu cum de ti-e greu sa iei restantele. Si eu am, dar pentru ca nu m-am dus la examene si la restante. Cat despre chestia cu baza de date, fii aproape sigur ca au o arhiva scrisa sau un profesor te stie ca nu ai trecut la el si mai mult ca sigur se va afla.

Link to comment
Share on other sites

Ma cheama Teo,am 23 de ani si termin acum facultatea(Poli)....ma rog am terminat cei 4 ani dar nu intru in licenta(am cateva restante). Daca am invatat ceva in facultatea asta este ca notele NU REFLECTA CEEA CE STII. Chef de invatat,sa ma apuc iar de ele si sa trec iar prin nervii unei sesiuni si prin mana profesorilor nu prea mai am. Drept urmare mi a trecut prin minte un gand destul de nebun: vreau sa le sparg baza de date si sa imi modific notele astfel incat sa apar fara restante. Imi puteti oferi,va rog, niste materiale care ma pot ajuta sa imi indeplinesc scopul? Vreau sa fac acest lucru si ca sa le dau ''o palma'' astora care cred ca notele reprezinta aptitudini si cunoastere.....dar si facultatii in sine si de ce nu, sa scap de restante prin metoda asta. Sunt deja pregatit pentru valuriule de discutii in contradictoriu ce vor venii si avalansa de mizerii pe care unii le vor varsa asupra mea. O zi/seara buna!

Salut!

1. Ai gresit sectiunea. Aici sunt prezentari, vezi Ajutor/Cereri

2. Degeaba ai trecut prin facultate daca vii cu astfel de postari aici. Reflecta intradevar ceea ce stii si ma mir ca ai trecut de anul 1 si ca te-au acceptat in primul rand. Inteligenta te plaseaza undeva la 13-14 ani.

3. Gandul nu numai ca este nebun ci si muste?te a prostie: adica vii pe un forum public si ceri ajutor in a comite infractiuni destul de serioase pentru ca nu mai ai tu "chef" si "nervi"?

4. Palma ti-o dai tie, iti furi singuri caciula. Nu mai are rost sa insir repercursiuni negative dupa astfel de fapte ci ma rezum doar la o afirmatie: nu aduce absolut nimic bun!

5. Te astepti la "valuri" de discutii in contradictoriu si "avalansa" de mizerii pentru ca in subconstient realizezi tampenia ce o faci dar totusi te mananca prea tare mana si vrei sa-i dai drumul la pasare. Degeaba astepti astfel de lucruri, cel mai probabil acest topic va fi mutat la gunoi/inchis/sters.

E o greseala, e ok, e omeneste. Daca persisti in greseala atunci e prostie. Pe aici e toleranta redusa la prostie deci beware...

Cu toata dragostea >:D<

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Chiar daca ai modifica notele online, nu prea ai cum sa modifici notele trecute pe hartie. Nu stiu la ce oras te referi dar din cate stiu notele sunt trecute de prof pe foaie, semnate de prof, semnate de decan, duse la secretariat si de acolo ajung in sistemul informatic.

Daca modifici notele online, risti sa verifice cineva si sa "o dai de gard" urat de tot asa ca mai bine apuca-te si invata sa treci restantele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...