Jump to content
M3XNON

Solicitare servicii - SQL INJECTION / ADMIN CP TAKEOVER Invision Power Board

Recommended Posts

Salut, dupa cum spune si titlul as vrea sa invat si eu cum pot sparge un forum ipb sau sa fiu invatat de cineva cu experienta in acest lucru , vreau sa preiau controlul unui forum ipb 3.4.5 dar nu reusesc am cautat pe net cateva vulnerabilitati dar nu am gasit nimic care sa ma ajute.

Daca cineva priceput in asta ar putea sa ma ajute cu acel forum sau sa ma si invete eventual as putea sa il platesc cu minim 10 euro paysafecard.

Multumesc anticipat!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@M3XNON, presupun ca mai incolo vrei ceva serios de la viata. Asculta si tu de astia care sunt mai batrani si nu te mai gandii cum sa spargi si sa strici munca altuia, nu e nimic demn in asta.

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

@M3XNON, presupun ca mai incolo vrei ceva serios de la viata. Asculta si tu de astia care sunt mai batrani si nu te mai gandii cum sa spargi si sa strici munca altuia, nu e nimic demn in asta.

Man, nu sunt eu TinKode, ce ai patit? Cred ca nu mi-ai inteles postul din threadul despre el, fuck off.

Link to comment
Share on other sites

Man, nu sunt eu TinKode, ce ai patit? Cred ca nu mi-ai inteles postul din threadul despre el, fuck off.

Am zis ca si-a facut tinkode cont si mi-a zis:

"Cand o iei in gura, trebuie sa o clemfani..."

TinKode

Iar Mai jos am crezut ca s-a semnat.

Oricum imi place ca melodia se cam potriveste pentru el:

https://youtu.be/dwJNaHJpkq0?t=7m21s ->> trebuie ascultata

https://youtu.be/dwJNaHJpkq0?t=3m6s

https://youtu.be/dwJNaHJpkq0?t=38s

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

Va certati degeaba,ati deviat de la subiect,etc.

@M3XNON: Care-i motivul pentru care vrei sa inveti acest tip de ilegalitate? Daca vrei sa spargi asa forumuri din plictiseala fa-ti singur un forum si cauta vulnerabilitati in el ca apoi sa-l spargi pana-ti vine acru. Eu zic sa stai cuminte si pune-te pe invatat lucruri bune si constructive.

Link to comment
Share on other sites

@mah_one al?ii îmi stric? mie munca ?i vreau s? v?d cum se simt ?i ei daca le-o distrug pe a lor.

@J m? frate tu nu ai in?eles bine la ce m-am referit. Eu sunt constructiv dar al?ii îmi distrug munca ?i m? fac s? m? las de acest lucru , vreau ?i eu s? v?d cum s-ar sim?ii ei dac? ?i-ar g?sii forumul pe 0.

EDIT: Dac? nu m? pute?i ajuta mai bine nu mai posta?i , nu ?tiam c? sunte?i a?a de neprimitori.

Link to comment
Share on other sites

@M3XNON

Cand tu esti "unul impotriva tuturor" sau lumea e neprimitoare, trebuie cateodata sa te opresti si sa iti analizezi actiunile: poate ca au totusi un sambure de adevar in ceea ce spun, poate ca totusi gresesc cu ceva. Se poate sa greseasca toti si tu sa ai dreptate insa incearca sa privesti si cealalta perspectiva.

Hai sa iti insir cateva motive de ce suntem asa cum suntem:

- "Minim 10 euro"? Cineva priceput care te-ar putea ajuta, nu si-ar pierde vremea pentru asa ceva

- Ai auzit de fraza "razbunarea e arma prostului"? crezi ca mai suntem in evul mediu cu sistemul "dinte pentru dinte" si "ochi pentru ochi"?

- Dupa cum spuneam aici https://rstforums.com/forum/102188-site-care-merita-deface.rst#post636202 , trebuie cautata o forma inteligenta de raspuns. Ce cauti tu nu denota inteligenta. Un astfel de raspuns trebuie sa aiba mai multe criterii iar ce cauti tu e doar razbunare de copii mici

- Nu esti singurul care vine pe aici si cere asa ceva. De obicei, cand cineva relativ nou/necunoscut pe forum vine cu astfel de cereri este asociat, voluntar ori involuntar, cu mai multi copii frustrati ce au venit in trecut suparati ca au luat "hed" de la unul cu "coade" ori ca le-a stricat metinu'

- Vii si ceri ceva ilegal pe un forum public monitorizat de "Doi ?i-un sfert" si de multi altii. Foarte destept, bravo! Daca te-ai gandi sa formulezi altfel cerinta, sa o maschezi in altceva, atunci ai fi ajutat si nu ar parea batator la ochi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...