Jump to content
Guest limbric_mic

Cheat Engine = Bug?

Recommended Posts

Guest limbric_mic

Daca am jocul X facut de o companie "mare" si folosind Cheat Engine pentru a le modifica gen cash-ul in joc, diverse upgrade-uri .. asta unde intra .. la buguri ale jocului sau?Hmm nu cred ca exploit?!

Link to comment
Share on other sites

Guest limbric_mic

Hmm cred ca si-au facut update si pe server, este vorba de un joc de pe Origin, ar avea vreo relevanta sa reportez chestia gasita?

// Da, acela nu ar fi bug. @em

Edited by MrW
Link to comment
Share on other sites

Not quite,

Uite, eu as putea sa dau inspect elements la pagina si sa ii modific continutul, asta nu inseamna ca am spart site-ul.

Daca tu iti modifici niste variabile locale si ele sunt trimise si acceptate de server (ex: scorul la un joc, numar de puncte) ala poate fi considerat bug. Vinde-l la oameni pe bani :)

Il poti raporta, probabil vor face niste filtre server-side.

Link to comment
Share on other sites

Guest limbric_mic

Au fost acceptate de server fiindca am reinstalat jocul si mi s-a aplicat backup-ul la tot.., dar fiind single player nu afecteaza pe nimeni.

Multumesc frumos pentru raspunsuri :).

Later edit: Oh, okay am inteles :) mersi inca o data.

Edited by MrW
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Este acelasi lucru ca in Truck Simulator 2 sau cum se numeste. Mi-a povestit un coleg ca-si bag bani in joc cu asa ceva. Nu ai ce raporta. Nu este nici un bug, nici o eroare. Daca stii unde sa cauti, o poti face manual, nu neaparat prin internediul programului ala. Si ti-a ramas pentru ca daca stergi jocul, poate-ti raman salvarile in calculator.

Link to comment
Share on other sites

Am jucat candva un joculet online , simplu , era pe site-ul unei firme de bere romaneasca.

Primii 100 sau 1000 din clasament primeau cadou un tricou.

Am modificat scorul jocului cu cheat engine si datele au fost salvate pe server.

Deci tricouri moka :)) 4 me and friends.

Link to comment
Share on other sites

Am jucat candva un joculet online , simplu , era pe site-ul unei firme de bere romaneasca.

Primii 100 sau 1000 din clasament primeau cadou un tricou.

Am modificat scorul jocului cu cheat engine si datele au fost salvate pe server.

Deci tricouri moka :)) 4 me and friends.

Eu îmi modificasem la un c?cat de jocule? flash pe facebook (a trebui s? folosesc internet explorer c? în chrome e sandbox). Jocul ?la î?i m?sura inteligen?a, îmi pusesem manual IQ-ul la 999, primul din lume.

Apropo @MrW, f? ?i tu un tutorial pe urm?. Dac? vrei mi-l trimi?i mie înainte ca s? te ajut s? îl formatezi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...