Jump to content
Tear

Salutari din Singapore, Google DC.

Recommended Posts

Nu, înseamn? c? voi pune?i botul la orice f?r? s? cerceta?i. ?i dac? o s? lucra?i în InfoSec o s? v? arde?i r?u de la faze de genul.

V-a dat o lec?ie, nu fi?i hateri ?i înv??a?i din ea.

Nu era nevoie s? ?ti?i IP, e drept.

Putea?i s? cere?i o dovad?, un program de lucru, o diacritic?, ceva peak în care s-a specializat.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot ai facut "SE" pe aici, inseamna ca ai avut si un scop. Care ar fi acel scop?

"De placere" sau "for fun" nu sunt acceptate drept raspunsuri. Ar insema ca ai probleme grave si sper ca nu e cazul.

Nu sunt acele raspunsuri, pur si simplu imi selectez breasla pentru un viitor detasament. E o placere sa te re-vad criticandu-ma, te salut.

Link to comment
Share on other sites

Ai avut cateva minute de glorie, lucrai la google, erai program manager. Acum ai revenit la viata de zi cu zi. :)

M-as fi bucurat ptr. tine, pentru ca tocmai citisem de o romanca in Zf, care a ajuns la Google Singapore.

Oricum nu stiu care a fost rostul acestui SE, mai ales ca n-am fi ajuns niciunul sa-ti imprumutam bani sau sa-ti mutam mobila prin casa. Tu stii...

Spor.

Edited by JIHAD
Link to comment
Share on other sites

Ce ai facut tu se numeste trolling, nu SE.

SE presupune ca iesi si cu ceva din toata povestea asta. O informatie, un cod etc.

Daca ziceai ca dupa atata timp la google ai strans ceva bani si pentru ca iti place ecosistemul IT din tara natala(pe care o vizitezi cu atata placere), ai vrea sa investesti in ceva start-up autohtone. Asa poate primeai ceva idei de afaceri care le au altii doar ca ideea in sine nu valoreaza nimic si puteai merge mai departe. Puteai sa ceri cod si altele resurse.

Daca reuseai ceva de genul asta, atunci da, respect pentru SE.

In cazul de fata, e doar trolling.

Link to comment
Share on other sites

adica daca te-am ignorat si am pastrat linistea am ramas cu garda jos? mare capac ce meriti pentru atitudine...
salut reckon

P.S: Si ala numesti tu S.E? inseamna ca esti retardat.

Mi-au luat vorbele :) suntem pe aceeasi lungime de unda.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu e inginerie sociala, e doar reckon pe cocaina* .

Sunt angajat de peste 6 ani la Google.

Acest obicei reckonism te cam da de gol, nu se leaga cu ce ai spus.

Nu vreau sa-mi arat "faima"

100% nu suferi de atentie si 100% asta e inginerie sociala</sarcasm>

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...